Teraz jest 25 kwi 2018, o 09:56

Autor Wiadomość
 Tytuł: Inny Łowca
PostNapisane: 20 maja 2012, o 13:16  

D'Harański gwardzista

Zaczęłam pisać razem z przyjaciółką opowiadanie i umieszczamy je na blogu :D
Jak będziecie mieli czas/ochotę to może zajrzycie i przeczytacie? Komentarze mile widziane ;)

http://inny-lowca.blogspot.com/ -podpisuję się jako "Azrith"

Jestem ulubienicą Lorda Rahla

Tytuł: Re: Inny Łowca
PostNapisane: 20 maja 2012, o 14:56  

Fensigliere

Przede wszystkim, zrezygnujcie z tej czcionki, bo ciężko się przez nią czyta, czasem trzeba przystanąć żeby rozszyfrować co jest napisane - a to odbiera całą radość z czytania.
Jakość tekstu ciężko mi określić po tych paru słowach, ale nie było tam niczego co by biło po oczach, więcej będzie można powiedzieć po paru wpisach. Przy okazji dziękuje, że znaleźliśmy się w polecanych.

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 20 maja 2012, o 15:42  

D'Harański gwardzista

Proszę bardzo ^^
Czcionka... zmieniona! Taka jest lepsza?
Jak pojawią się kolejne wpisy to napiszę. Niedługo pierwszy rozdział. Pisze go Isena, ja będę pisać drugi. Prolog pisałyśmy razem i fabułę też już mamy ogólnie ustaloną :D.

przepraszam za podwójny post, ale nie mogę już edytować.
Chciałam tylko powiedzieć, że jest już pierwszy rozdział :)

Połączyłem. Fenrin

PostNapisane: 20 maja 2012, o 16:46  

Strażnik Granic Polonistyki

Po przeczytaniu pierwszego rozdziału narzucają mi się dwie rzeczy:

"Według prawa, najmłodsi potomkowie rodów szlacheckich musieli zostać posłani do owej Akademii i wyszkoleni na Łowców Nielegalnych Magów, o ile sami nie byli "magiczni". W takim przypadku mogli szkolić się na magów."

Skąd pewność, że para nie będzie już miała dzieci i potomek nie przestanie być najmłodszy?

Druga sprawa, mniej ważna:

"- Masz rację - odpowiedziała Isabel i teraz ona przyjrzała się mu"

Całkiem możliwe, że tylko mi się wydaje, ale mam wrażenie że powinno być "jemu" ;)

"Sprawiedliwości nie wymierza się z nienawiści. To celebracja człowieczeństwa."

#chat:
Obrazek

PostNapisane: 20 maja 2012, o 18:05  

Fensigliere

Shadow zwrócił uwagę na całkiem poważny błąd logiczny. No, chyba że zabijano matki po urodzeniu piątki dzieci, co kraj to obyczaj... ;)
Co do mu/jemu, i jedno i drugie jest dopuszczalne, ale "jemu" brzmi w tym wypadku lepiej. I jeszcze dwa razy było tam wspomniane, że Aleks jest synem hrabi, nie, jest synem hrabiego :)

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 20 maja 2012, o 18:45  

D'Harański gwardzista

Poprawione!
Teraz jest, że każdy z rodów musi posłać jednego z potomków do Akademii, logiczniej. :D
"jemu" chyba, rzeczywiście lepiej brzmi...

PostNapisane: 20 maja 2012, o 20:34  

Nowicjusz(ka)

No tak, nie ustaliłyśmy ile tych rodów jest, ale na pewno są bogatsze i biedniejsze (tych drugich jest więcej). W tym Królestwie, człowiek jest dorosły, gdy skończy 17 lat. Wtedy może wstąpić do Akademii. Trochę osób na pewno przybywa co roku, dlatego rodów musi być dużo.
Z nazwy znane są już dwa, ale reszta będzie trudna do wymyślenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę nasz sposób wybierania nazewnictwa :lol:
Dziękujemy za wszystkie poprawy!

PostNapisane: 21 maja 2012, o 14:22  
Łowca

Bardzo fajnie się zapowiada, czekam na kolejne rozdziały.

amor patriae nostra lex

PostNapisane: 22 maja 2012, o 19:49  

Nowicjusz(ka)

Chciałabym powiadomić, że pojawił się rozdział 2, autorstwa Mord-Sith (Azrith). Trzeci w trakcie pisania :)

PostNapisane: 23 maja 2012, o 12:24  

Prorok

Wreszcie miałam chwilę by spojrzeć i tak pierwsze co mi się nasunęło - Nagłówek, gdzie jest przedstawiony Aleksander, jest nieczytelnie. Niestety czarna czcionka na czarnej głowie, wiem że to tylko fragment, ale zmusza czytelnika do kombinowała, domyślania się co tam jest - ale to bardziej uwaga odnośnie samego wyglądu strony, wybaczcie przyzwyczajenie zawodowe ;)

Co do samego opowiadania - koncepcja ciekawa, chętnie poczytam co tam dalej się stanie z Aleksandrem. Jedyne co, to mam wrażenie że jakoś pobieżnie to wszystko opisałyście... Mam wrażenie że akcja się toczy a my się niczego nie dowiadujemy. Rozumiem że to początek ledwo, ale osobiście jestem spragniona więcej ;)

Co do rozważania na temat tego czy najmłodszy syn do akademii - moim zdaniem nie jest to zbyt duży błąd logiczny. Po pierwsze do akademii szło się w wieku 17 lat. Jeżeli kobieta przez te 17 lat nie poczęła następnego, to już jest praktycznie nie możliwe żeby poczęła następnego, a przynajmniej jest się w stanie stwierdzić czy możliwość zajścia w ciąże ma. Biorąc na ten przykład podaną rodzinę z której Aleksander się wywodzi mogę lekko uznać że już nie było możliwości żeby ktoś się po nim narodził od paru lat... Zresztą moim zdaniem wprowadzenie nawet jakiegoś zakazu dla takowych kobiet do zachodzenia w ciąże, nie byłby takim dziwnym. Skoro król chce wyplenić magie, to dlaczego miałby nie wprowadzić takich praw (nawet okrutnych) by zapewnić sobie żeby zawsze w jego służbie byli Ci najmłodsi z rodu.
W tym momencie, kiedy usunięto warunek najmłodszego z rodziny, rodzi się pytanie dlaczego akurat Aleksander? Był najambitniejszy, najzdolniejszy, najwierniejszy królowi... Bez tego wydaje się to dziwne - tym bardziej że Aleksander nie jest zbyt chętny, myślę że powinno być to wytłumaczone, albo chociaż poruszone. Przecież skoro Aleksander nie był na tyle chętny, to na pewno musiał przeprowadzać na ten temat rozmowy z rodzicami.

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 1 sie 2012, o 14:55  

D'Harański gwardzista

Po długim czasie - następny rozdział zapraszam do czytania!

Przepraszam za podwójnego posta, ale nikt nie zdążył skomentować, a chcę poinformować, że jest kolejny rozdział (trochę mi to zajęło, ale jakoś tak pouciekał mi ten czas, poza tym między czasie wyjeżdżałam i w ogóle...)

Połączyłam ;) Elenwe

Strefa czasowa: UTC + 1