Teraz jest 5 gru 2020, o 00:12

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pierwsze Wasze myśli
PostNapisane: 3 kwi 2010, o 00:56  

Orden

Jak zobaczyliście na naszej stronie pojawił się news dotyczący nowej powieści Terry'ego, związany z nową odsłoną strony Goodkinda.
Jak myślicie, co będzie tym razem? Co czuliście gdy weszliście na stronę Terry'ego by zobaczyć video i by się upewnić, że to nie żart?

Ja widząc te wzory i słysząc tę muzykę...zapragnąłem poznać co Terry o nich nowego napisze, już chciałem mieć w ręce to dzieło i czytać. Byłem strasznie zaskoczony, bo spodziewałem się, że nic więcej już nie będzie o Richardzie i Kahlan - Terry sprzedał prawa do nich ABC i Disney'owi, a tymczasem super niespodzianka...
Pomyślałem, że może to będzie nowa odsłona magii świata Miecza Prawdy...Ale co On mógł jeszcze wymyślić... Może to będzie coś jakby Dług Wdzięczności - taki dodatek do serii. A może coś kompletnie innego...

Mam nadzieję, że szybko będą jakieś informacje o tej nowej powieści - a gdy będą się pojawiać - od razu znajdziecie je na naszej stronie. :)

Tytuł: Re: Pierwsze Wasze myśli
PostNapisane: 3 kwi 2010, o 01:15  

Poszukiwacz Prawdy

Ja się bardzo ucieszyłem jak zobaczyłem zapowiedz serii.
Mam nadzieje ze nowa cześć zacznie się tam gdzie się skonczyła spowiedniczka, w końcu tyle jeszcze spraw nierozstrzygniętych, chociażby przepowiednia Shoty o potomku. Mam również nadzieje że bedzie kilka nastepnych tomów, ale oczywiscie nic na siłe. :D

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 3 kwi 2010, o 07:00  

Strażnik granicy

A ja mam nadzieje, że będzie to gruby tom. Chociaż czytam dopiero trzecią część Miecza Prawdy, to mam nadzieję, że do 2011 (czyli do planowanej premiery), a właściwie to zapewne do 2012 (tłumaczy się dłuuuuugo) skończę cykl. Zastanawia mnie tylko jedno. Jak Goodkind zrobił 11 tomów i ma pomysły na kolejny? To musi być fenomenalny człowiek.

Smoki istnieją. I nie próbuj się ze mną sprzeczać.

PostNapisane: 3 kwi 2010, o 07:55  

Generał

Moje pierwsze wrażenie, hmmm, myślałem że ktoś sobie żartuje. Myślę, że może coś być związane ze Świątynią Wichrów. Wiadomo przecież, że Richard umieścił ją znów w świecie żywych. No i Zedd chciał o niej wszytko wiedzieć. :) Może Richard wreszcie się nauczy korzystać z daru. :P

"Mijam ich, jestem świadkiem naocznym.
Jak nie Hagel w windzie, to Platon w nocnym.
Kant wiezie mnie taksówką, Nietzsche mieszka w każdym bloku.
Świat jest pełen filozofów."
— Łona

PostNapisane: 3 kwi 2010, o 08:41  
Filar Świata

Ja mam nadzieję (jak Eruanno), że będzie to kontynuacja Spowiedniczki. Jestem też bardzo ciekawa jak to będzie z tym potomkiem i Świątynią Wichrów. Osobiściebardzo chciałabym poznać reakcję Westlandczyków na to, że Richard to "ten"(władca całego świata itp) Lord Rahl.

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 3 kwi 2010, o 09:56  

Strażnik granicy

Ja trochę nie wiem co o tym myśleć.

Najpierw była radość, płacze i zachwyty (no dobra, płacze może nie, ale silne emocje na pewno), a potem wkroczył przestrach. Też marzy mi się dobra kontynuacja Spowiedniczki (bo komu się nie marzy!?), ale wątpię, żeby wszystko ułożyło się tak pięknie i bez skazy. Cała ta wcześniejsza akcja z odsprzedaniem praw do postaci i MOIM ZDANIEM lichym serialem - to na swój sposób oswoiło z myślą o końcu serii. Czy takie oddanie praw nie zobowiązuje na dłuższą metę? Chodzi mi o to, czy TG będzie mógł dowolnie eksploatować te charaktery, czy, nie wiem, nie musi iść zgodnie z wizją ABC? (tak, wiem, mam bardzo czarne i pewnie nieuzasadnione myśli.)

Czekam na kolejne newsy i nie tracę nadziei.
I autentycznie się boję, że czytając o Zeddzie będę widzieć twarz tego serialowego zgreda ;p

there's a light inside us all, it only shines - shines as bright as we are.

PostNapisane: 3 kwi 2010, o 11:33  

D'Harański gwardzista

Najpierw się zdziwiłam, potem ucieszyłam. Nie wiem o czym będzie ta nowa część, ale żeby też nie było to coś na siłę bo to już nie będzie to samo:)

PostNapisane: 3 kwi 2010, o 12:17  

Starszy

Myślę, że to będzie się działo kawałek czasu po 'Spowiedniczce' i będzie opowiadać o początkach potomków Kahlan i Richarda. A przy okazji wspomnienie niektórych wątków z cyklu jak właśnie 'Świątynia' czy inne ciekawe zmiany zaprowadzone po Ordenie.

No i w tym momencie mam zaufanie do autora, że nie wyda byle czego. po przeczytaniu jego 13 książek mogę spokojnie powiedzieć, że utrzymuje on lepiej niż przyzwoity poziom.

PostNapisane: 3 kwi 2010, o 14:03  

Generał

Myxomatosis napisał(a):
Czy takie oddanie praw nie zobowiązuje na dłuższą metę? Chodzi mi o to, czy TG będzie mógł dowolnie eksploatować te charaktery, czy, nie wiem, nie musi iść zgodnie z wizją ABC? (tak, wiem, mam bardzo czarne i pewnie nieuzasadnione myśli.)

nie sądzę
bądź co bądź tylko on ma prawa autorskie do serii, więc się nie bójmy

ale ja też nie mogę się doczekać!
może nawet zamówię sobie papierową książkę w wersji oryginalnej zamiast przetrząsać Internet w poszukiwaniu ebooka :)

PostNapisane: 3 kwi 2010, o 14:25  

Slide

Może Godkinda natchnął ten lipny serial i wyda właśnie książkę w takim stylu? :D

Ja bardzo się ucieszyłem na wieść o kontynuacji przygód Richard i Kahlan, ale przez "na odwal" napisaną Spowiedniczkę i bardzo słabe moim zdaniem The Law of Nines mam bardzo złe przeczucia. Trwam w wierze, że Goodkind pisząc 11 tom MP i Dziewiątki miał kryzys twórczy, który mam nadzieję minął i jego nowa powieść dorówna pięknu Pierwszemu prawu magii. Historia Richarda i Kahlan zasługuje na kontynuację, ale żeby to była porządna kontynuacja a nie jakiś gniot.

Your life is yours alone, rise up and live it.

PostNapisane: 3 kwi 2010, o 15:24  

Starszy

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Może dojdzie do jakiejś megakonfrontacji z samym opiekunem :D Tak na poważnie to myślę jednak, że będzie to coś w rodzaju Długu Wdzięczności. Biorąc pod uwagę poziom ostatnich książek Terrego może tak byłoby lepiej. Lepiej, żeby była to mała klapka niż wielka klapa :P Ale oczywiście, żeby było jasne to życzyłbym sobie bardzo obszerny tom na najwyższym poziomie(coś jak PPM lub NP)

All men must die

PostNapisane: 3 kwi 2010, o 16:27  

Starszy

Moja pierwsza myśl to było jakże elokwentne "no chyba nie", zaraz potem wybuch radości, a teraz się zastanawiam co z tego wyjdzie... Jeśli ma wyjść beznadziejnie, to lepiej żeby tego nie było, ale z drugiej strony skoro Terry tak nagle zmienił zdanie co do zakończenia to może ma jakiś genialny pomysł ;) W każdym razie mam nadzieję, że Richard i Kahlan nie będą w tej książce parą staruszków w tle...

Nea we wszystkich przypadkach: M: Nea, D: Nei, C: Nei, B: Neę, N: Neą, Msc: Nei, W: Neo ;]

PostNapisane: 3 kwi 2010, o 16:34  

Slide

Nea napisał(a):
W każdym razie mam nadzieję, że Richard i Kahlan nie będą w tej książce parą staruszków w tle...

Taak. A Cara będzie pomarszczona i bezzębna, jak chciał Richard. :D Wyobrażasz sobie Carę - staruszkę z Agielem w dłoni? :D

PostNapisane: 3 kwi 2010, o 16:39  

Starszy

Przeraża mnie ta wizja, mam nadzieję, że czegoś takiego TG nie zrobi... Chociaż chętnie bym się dowiedziała jak sobie z nią radził Benjamin dalej xD To by było... interesujące.

Nea we wszystkich przypadkach: M: Nea, D: Nei, C: Nei, B: Neę, N: Neą, Msc: Nei, W: Neo ;]

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 09:22  

D'Harański gwardzista

Szczerze to nie wyobrażam sobie Richarda, Kahlan i Cary by oni kiedykolwiek mogli się zestarzeć:) i być zasuszonymi śliwkami:D to by było dziwne uczucie

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 09:42  

Starszy

Zasuszonymi śliwkami może nie, ale dziarskimi staruszkami jak Zedd i Ann czemu by nie? A wokół banda biegających dzieciaków, które są pilnowane przez 'ciocie' Care ;)

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 12:45  
Filar Świata

mKielba napisał(a):
Zasuszonymi śliwkami może nie, ale dziarskimi staruszkami jak Zedd i Ann czemu by nie? A wokół banda biegających dzieciaków, które są pilnowane przez 'ciocie' Care ;)

:lol:

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 13:06  

Slide

Patiku napisał(a):
:lol:

Wiem, że wszyscy czujemy się swobodnie na forum, ale bardzo Was proszę o bardziej konstruktywne i elokwentne wypowiedzi. Ostrzegam, że następnym razem będę usuwał posty z samymi tylko emotkami. ;)

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 14:35  

Poszukiwacz Prawdy

Ja bym chciał żeby w ksiązce pojawiło się wiecej mitycznych zwierząt a w szczególności żeby czesciej pojawiały się smoki.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 18:22  
Filar Świata

Byłoby fajnie, ale smoki (większość z nich) wyginęły w czasie wolności demonów.

PS. Przepraszam Duszku

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 18:33  

Strażnik granicy

Cytuj:
Jak Goodkind zrobił 11 tomów i ma pomysły na kolejny? To musi być fenomenalny człowiek.

Prawdopodobnie źle akcentujemy jego nazwisko - Goodkind, choć możliwe jest, że cały świat dopuścił się karygodnych literówek i prawdziwe nazwisko autora brzmi Godkind lub Goodking :lol:

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 19:27  

Starszy

Mi się wydaje ze to bedzie czymś w stylu "Dług Wdzięczności:, tylko bedzie opowiadać o młodości Kahlan, albo Richarda.
Wolałbym jednak żeby wiedzieć co bedzie po wydarzeniach opisanych w ostatniej cześci

Ammon napisał(a):
Może Richard wreszcie się nauczy korzystać z daru. :P

CZeytałeś 4 tom? Jak Richard Wszedł do Świątyni Wichrów to od razu sie dowiedział wszystkiego o swoim darze i miał całą wiedzę zawartą w tej swiatyni, czyli Richard już potrafi korzystac z swojego daru, bo jest jedynym czarodziejem wojny i cała wiedza ŚW należy do niego. Przynajmniej mi sie tak wydaje:)

Łączę Twoje posty. Sev

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 19:44  

Orden

wojak995 napisał(a):

Ammon napisał(a):
Może Richard wreszcie się nauczy korzystać z daru. :P

CZeytałeś 4 tom? Jak Richard Wszedł do Świątyni Wichrów to od razu sie dowiedział wszystkiego o swoim darze i miał całą wiedzę zawartą w tej swiatyni, czyli Richard już potrafi korzystac z swojego daru, bo jest jedynym czarodziejem wojny i cała wiedza ŚW należy do niego. Przynajmniej mi sie tak wydaje:)

A Ty na pewno czytałeś ŚW do końca? :D
Zastanawiam się czy spokojnie możemy tu pisać o innych częściach, ale niech bedzie.
Przecież Richard wychodząc ze Świątyni Wichrów pod koniec czwartego tomu zapomniał wszystko, stracił całą wiedzę, którą zyskał wchodząc tam.

I tak jeszcze do tematu...Wydaje mi się, że bardziej prawdopodobne jest to, że Terry napisze teraz coś podobnego do DW. Nie sądzę aby robił teraz dodatkową długą historię...niestety. Aczkolwiek tak jak Wy chciałbym aby to była nowa dłuuuga powieść wciągająca od samego początku i odkrywającego coś nowego.

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 19:52  

Slide

DW jest opowiadaniem, tu w zapowiedzi jest napisane, że to będzie powieść, a więc przynajmniej te 300 czy 400 stron będzie miała.
Myślę, że bardzo prawdopodobne jest, iż będzie to opowiadało o dzieciństwie Richarda i Kahlan, no bo w końcu po pokonaniu Ładu nastał, według LoN, złoty wiek, w którym wszyscy żyli w zdrowiu długo i szczęśliwie.
No, ale pożyjemy zobaczymy. ;)

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 19:55  

Poszukiwacz Prawdy

Ammon napisał(a):
Może Richard wreszcie się nauczy korzystać z daru.
'
Kiedy on już umie posługiwac się darem:
W końcu zdobył moc ordena a potem pewnie tez odwiedził ŚW po sprowadzeniu jej do świata żywych wiec odzyskał całą jej wiedze.

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 19:57  

Orden

Eruanno napisał(a):
Ammon napisał(a):
Może Richard wreszcie się nauczy korzystać z daru.
'
Kiedy on już umie posługiwac się darem:
W końcu zdobył moc ordena a potem pewnie tez odwiedził ŚW po sprowadzeniu jej do świata żywych wiec odzyskał całą jej wiedze.

A no tak, trzeba patrzeć na całe zakończenie serii, a ja tego pisząc posta kilka postów wyżej nie zwróciłem uwagi ;)

Duszek napisał(a):
DW jest opowiadaniem, tu w zapowiedzi jest napisane, że to będzie powieść, a więc przynajmniej te 300 czy 400 stron będzie miała.
Myślę, że bardzo prawdopodobne jest, iż będzie to opowiadało o dzieciństwie Richarda i Kahlan, no bo w końcu po pokonaniu Ładu nastał, według LoN, złoty wiek, w którym wszyscy żyli w zdrowiu długo i szczęśliwie.
No, ale pożyjemy zobaczymy. ;)

Aaaa, masz rację Duszku. Czyli będzie to coś dłuższego. :D

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 20:51  

Poszukiwacz Prawdy

O dzieciństwie? A co takiego mogło być w dzieciństwie Richarda lub Kahlan. Mógłby pisac również ksiązke której akcja dzieje się w czasie Wielkiej Wojny lub chociaż inwazji Panisa Rahla no ale nie napisał by new Richard and Kahlan novel tylko że nowa książka w swiecie MP.

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 21:05  
Filar Świata

Myślę, że Duszkowi nie chodziło o dzieciństwo Richarda czy Kahlan tylko o dzieje ich dzieci

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 21:17  

Starszy

Tak, chyba o to mu chodziło, choć nie napisał tego wyraźnie ;)

A jeżeli to będzie o dzieciakach Richard i Kahlan to sądzę, że będzie to dużo przyjemniejsza, lżejsza książka niż reszta. Raczej nie pojawią się sceny jak u Denny, za to może będzie możliwość ujrzenia tego wesołego życia w Wieży u Zedd'a i posłuchać jak wychowują nowe pokolenia czarodziejów.
Jak Duszek napisał, nastał złoty wiek, więc i powieść może być utrzymana właśnie w sielankowych klimatach.
Choć znając Terrego bajka to nie będzie ;)

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 21:34  

Generał

Przepraszam bardzo, ale nie ma napisane nigdzie w książce, że Richard nauczył się korzystać z daru. To, że sprowadził świątynie nie oznacza, że w niej był... To tyle ode mnie. Niby wszystko tłumaczy się samo, ale faktów na piśmie nie ma... :D

"Mijam ich, jestem świadkiem naocznym.
Jak nie Hagel w windzie, to Platon w nocnym.
Kant wiezie mnie taksówką, Nietzsche mieszka w każdym bloku.
Świat jest pełen filozofów."
— Łona

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1