Teraz jest 5 gru 2020, o 00:11

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pierwsze Wasze myśli
PostNapisane: 4 kwi 2010, o 21:52  

Poszukiwacz Prawdy

No ale sam orden mu pewnie dał władze nad darem w końcu jakby stworzył odrębny świat jezeki nie potrafiłby kontrolować swojego daru. Chyba że to wszystko to było jakimś jednym wielkim przebłyskiem ale w to raczej nie wierze. To że nigdzie nie jest napisane że opanował dar nie znaczy że go nie opanował.

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 4 kwi 2010, o 22:44  

Slide

Ciekawie interpretujecie moje słowa. :D Ale może rzeczywiście źle się wyraziłem pisząc "dzieciństwo", miałem na myśli raczej czas przed spotkaniem Richarda i Kahlan w PPM.
Goodkind mógł na przykład opisać walkę z Panisem Rahlem, ustawienie granic, ochrona i szkolenie młodego Poszukiwacza... to też mogłoby być ciekawe.
TG z pewnością nas zaskoczy. ;)

Your life is yours alone, rise up and live it.

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 15:48  

Filar Świata

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony tym, że TG postanowił napisać coś jeszcze o Richardzie i Kahlan. Wątpię nawet by on sam to planował, ponieważ jeszcze niedawno zapewniał, że Spowiedniczka kończy ich historię.
"Prawo dziewiątek" było dość dobrze napisane, ale nie było w nim nic głębszego i trochę się boje, że powrót do świata MP to tylko "chwyt marketingowy". Osobiście nie mam nic przeciwko zarabianiu pieniędzy (wręcz przeciwnie), ale nie chciałbym zepsuć sobie obrazu "Miecza...". Już zmasakrowana wersja serialowa nieco mnie przestraszyła, mimo że widziałem tylko kilka minut pierwszego odcinka...

Może to będzie retrospekcja potrzebna do pociągnięcia historii Alexa i Jax...

Pociesza mnie jednak myśl, że Goodkind już przekazał niemal wszystko, co było naprawdę istotne :)

Miliony marzą o nieśmiertelności, równocześnie nie wiedząc, co ze sobą zrobić w deszczowe niedzielne popołudnie. Susan Ert

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 16:27  

Starszy

Conressor napisał(a):
Szczerze mówiąc jestem zaskoczony tym, że TG postanowił napisać coś jeszcze o Richardzie i Kahlan. Wątpię nawet by on sam to planował, ponieważ jeszcze niedawno zapewniał, że Spowiedniczka kończy ich historię.
"Prawo dziewiątek" było dość dobrze napisane, ale nie było w nim nic głębszego i trochę się boje, że powrót do świata MP to tylko "chwyt marketingowy".

A ja od pierwszej chwili mam dziwne wrażenie, że sam nie jest zbyt zadowolony z "Dziewiątek" i zwyczajnie chce wrócić do MP, bo czuje, że to jest to, co powinien pisać. A może przeczytał "Spowiedniczkę" i doszedł do wniosku, że zakończenie było zbyt słodkie. A może wziął sobie do serca narzekania fanów. Ale nie ma co gdybać. Ja w tym wypadku staram się myśleć optymistycznie, bo skoro TG pragnie kontynuować wątek Kahlan i Richarda pomimo zapewnień, że nic więcej o nich nie napisze, musi mieć coś do przekazania. I mam nadzieję, że się nie zawiodę...

Nea we wszystkich przypadkach: M: Nea, D: Nei, C: Nei, B: Neę, N: Neą, Msc: Nei, W: Neo ;]

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 16:42  

Generał

Moim zdaniem chce wrócić do świata który sam kreuje. Nasz jest na tyle "Nam" znany, że nie ma ochoty na niego patrzeć. Powiedzmy sobie szczerze, wolimy czytać o światach które ktoś stworzył wedle własnych upodobań i widzimisiów, niż borykać się z problemami i codziennym życiem które każdy widzi. Fantasy ma nieskończone możliwości, można praktycznie stworzyć wszytko. Ja tam wole usiąść przy książce i się zrelaksować. Jakbym chciał czytać o tym co się dzieje u miliona ludzi, wolałbym nie czytać... :)

Co do optymistycznego nastawienia, preferuje być pesymistą, bynajmniej się nie zawiodę... :)

"Mijam ich, jestem świadkiem naocznym.
Jak nie Hagel w windzie, to Platon w nocnym.
Kant wiezie mnie taksówką, Nietzsche mieszka w każdym bloku.
Świat jest pełen filozofów."
— Łona

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 17:00  

Starszy

Sever napisał(a):
A Ty na pewno czytałeś ŚW do końca? :D
Zastanawiam się czy spokojnie możemy tu pisać o innych częściach, ale niech bedzie.
Przecież Richard wychodząc ze Świątyni Wichrów pod koniec czwartego tomu zapomniał wszystko, stracił całą wiedzę, którą zyskał wchodząc tam.

I tak jeszcze do tematu...Wydaje mi się, że bardziej prawdopodobne jest to, że Terry napisze teraz coś podobnego do DW. Nie sądzę aby robił teraz dodatkową długą historię...niestety. Aczkolwiek tak jak Wy chciałbym aby to była nowa dłuuuga powieść wciągająca od samego początku i odkrywającego coś nowego.

Wiem ze pozniej ją stracił i wziął na siebie moc ksiegi ktora wywoływala mor/przez co sam zachorowal, ale Kahlan go uratowała:)
Przeczytałem wszystkie 11 tomow:) i dług wdziecznosci

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 17:31  
Filar Świata

Było coś o tym, że chciał ją pokazać Zeddowi, więc jeśli to zrobił (a raczej tak) to sam też tam był :P
Interesuje mnie natomiast coś innego: czy Zedd, nie będąc czarodziejem wojny, też zdobędzie całą tą wiedzę?

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 18:26  
Nowicjusz(ka)

Po zobaczeniu tej informacji byłem bardzo zadowolony, znowu będzie Kahlan i Richard, świat , który tak mi się spodobał. Ale później dotarło dopiero do mnie, o czym tak naprawdę Goodkind jeszcze może pisać. Myślę, że autor, tak jak większość uważa, napisze coś w rodzaju "Długu Wdzięczności". Od razu nasuwa się pytanie, co będzie jak Kahlan urodzi syna. No właśnie, co wtedy będzie?
Przecież, jak Goodkind o tym będzie pisał to z najlepszych intencji, wyjdzie największe zło xD
Mam nadzieję, że nie będzie to tylko sielanka, z mrocznymi problemami z natury smrodu w pieluchach bobasa czy ząbkowania i instynkcie macierzyńskim u Cary.

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 19:58  

Starszy

Cytuj:
Przecież, jak Goodkind o tym będzie pisał to z najlepszych intencji, wyjdzie największe zło xD

Właśnie jeżeli Kahlan urodzi syna, to Richard będzie ścierał się z Shotą, i co rusz będzie ukazywał, że wychowają dzieciaka na tego dobrego. Pokażą, że nic nie jest z góry ustalone i każdy ma wolność i swobodę w dążeniu do własnych celów. I ten wątek wydaje się najbardziej prawdopodobny.
A poza tym syn Richarda i Kahlan będzie miał też prawdopodobnie siostrzyczkę. Jakoś tak pasuje, by mieli więcej niż jednego, a nawet więcej niż dwójkę dzieci.

Ewentualnie Richard będąc w Ordenie (czy tam pod wpływem Ordena, wykorzystując moc Ordena) mógł wprowadzić pewne zmiany także do magii Spowiedniczek, tak by synowie się nie zdarzali, lub pozbawić męskich potomków mocy spowiedniczek, lub ją zmienić. W sumie opcji jest sporo.

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 20:08  

Poszukiwacz Prawdy

mKielba napisał(a):
Ewentualnie Richard będąc w Ordenie (czy tam pod wpływem Ordena, wykorzystując moc Ordena) mógł wprowadzić pewne zmiany także do magii Spowiedniczek, tak by synowie się nie zdarzali, lub pozbawić męskich potomków mocy spowiedniczek, lub ją zmienić. W sumie opcji jest sporo.

Rzeczywiście mógłby cos takiego zrobić, skoro potrafił przywołać świątynie z zaświatów to coś takiego mogło by być dla niego proste. Chociaż babranie się w obcej magii mogł by być troche niebezpieczne.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 20:17  

Slide

Taaak, nie wiadomo co tam Richard namieszał z tym Ordenem. Ale chłopcem miało być pierwsze dziecko Richarda i Kahlan, a jak wiemy, Kahlan poroniła w DO, więc można uznać, że chłopca już nie urodzi...

Your life is yours alone, rise up and live it.

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 20:23  
Filar Świata

Co do zmieniania magii Spowiedniczek to mógłby też coś takiego zrobić później - po wyjściu ze Świątyni Wichrów

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 21:13  

D'Harański gwardzista

Ichi_go napisał(a):
instynkt macierzyński u Cary.
Niestety nie wyobrażam sobie Cary jako opiekunki dziecka Kahlan i Richarda, jakoś to mi do niej nie pasuje:D mimo iż bardzo jestem ciekawa nowej książki czeka na mnie jeszcze z 7 książek serii do przeczytania:)

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 21:18  
Nowicjusz(ka)

Kto powiedział, że to nie będzie dziecko Mord-sith? ; )

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 21:21  

Ksieni

Już to sobie wyobrażam. Nie Cara będzie niańczyła dzieci Kahlan i Richarda, a na odwrót :D

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 21:57  

Starszy

Omg, czerwone skórzane śpiochy, agiel jako gryzaczek i przejażdżki na chimerze? Kurczę, i wychodzi na to, że jakby się to nie potoczyło, jak bardzo beznadziejnie by nie wyszło - miło będzie wrócić i jeszcze raz spotkać tamtych bohaterów. Ech, przenieśmy się w czasie do przyszłego roku...

Nea we wszystkich przypadkach: M: Nea, D: Nei, C: Nei, B: Neę, N: Neą, Msc: Nei, W: Neo ;]

PostNapisane: 6 kwi 2010, o 07:26  

D'Harański gwardzista

Już się nie mogę doczekać
Tyle emocji... Nie można tego opisać słowami :)

:P Co do Spowiedniczki się nie zgadzam, moim zdaniem była dobra ( wykończenie tej bestii tylko mnie zraziło) :)

Dziwne, że nazywa się "Richard and Kahlan Novel" a nie "Sword of Truth Novel" :?:

Czyżby jakiś cykl poboczny :P

Administrator:
Największej Polskiej Strony o Avatarze Jamesa Camerona
www.avatar.net.pl

PostNapisane: 6 kwi 2010, o 08:38  
Filar Świata

Guga napisał(a):
Dziwne, że nazywa się "Richard and Kahlan Novel" a nie "Sword of Truth Novel" :?:
Czyżby jakiś cykl poboczny :P

Myślę, że TG tak ją nazwał, ponieważ MP już zakończył, więc może to być właśnie jakiś cykl poboczny. Z drugiej strony, skoro reaktywuje Richarda i Kahlan to równie dobrze może kontynuować cykl Miecz Prawdy. Poza tym taka nazwa mogła znaczyć tylko to co mówi - że opowiada dzieje Richarda i Kahlan. Możliwe, że tylko to chciał zasygnalizować.

PostNapisane: 6 kwi 2010, o 12:43  

Starszy

Myślę, że cała zabawa z Mieczem Prawdy się już skończyła. oczywiście zostaje poszukiwacz itd. ale sam miecz jest już nie istotny. Przynajmniej nie tak jak w zakończonym cyklu, gdzie ten

[SPOJLER ALERT]
był jak się okazało kluczem do mocy Ordena.
[/SPOJLER ALERT]

Nazwanie tego 'Richard and Kahlan novel' bardziej zwraca uwagę na ludzi.

Zmieniła kolor czcionki w spoilerze. Margoo

PostNapisane: 6 kwi 2010, o 16:02  

Generał

Duszek napisał(a):
Taaak, nie wiadomo co tam Richard namieszał z tym Ordenem. Ale chłopcem miało być pierwsze dziecko Richarda i Kahlan, a jak wiemy, Kahlan poroniła w DO, więc można uznać, że chłopca już nie urodzi...

ja myślę, że to jest nadal prawdopodobne bo Shota nigdy nie powiedziała, ze ich pierwsze dziecko będzie chłopcem tylko, ze w ogóle Kahlan urodzi takie dziecko ;)

ale jakby się tak nad tym głębiej zastanowić, to chociaż się ciesze, ze będziemy mogli przeczytać dalsze losy, uważam, że takie wracanie do już dobrze znanego i wykreowanego świata nie jest dobrym pomysłem
pisarz powinien się rozwijać i tworzyć rożne książki, których akcja dzieje się w nowych świata
tworzyć nowe cykle
taki powrót jest tanim chwytem marketingowym, a jeśli pisarz jest dobry to ze względu na swoje książki i nazwisko czytelnicy i tak będą kupować jego dzieła nawet jeśli nie nawiązują do przednich serii
takie ciągłe wracanie do swoich ulubionych bohaterów może wydawać się fajne ale w końcu może stać się nudne i utracić swoją magię

PostNapisane: 6 kwi 2010, o 17:45  

D'Harański gwardzista

W sumie TG może kontynuować pisanie powieści w świecie MP, gdyż może bazować np.:
- Wielka Wojna czyli jak się wszystko zaczęło
- Mroczne czasy kiedy spowiednicy rządzili
- Wojna za czasów Panisa Rahla
- Przyszłość Richarda i Kahlan

:P Więc pożyjemy zobaczymy

Administrator:
Największej Polskiej Strony o Avatarze Jamesa Camerona
www.avatar.net.pl

PostNapisane: 6 kwi 2010, o 18:15  

Wiedźma

Ja przeżyłam głęboki szok tamtego ranka i tak naprawdę dopiero teraz się nieco otrząsnęłam. Co za nagła decyzja....Mam mieszane uczucia: z jednej strony radość, z drugiej trochę nawet oburzenia, ciągły szok i faza zaprzeczania ;> Tyle razy pytaliście czy to na pewno nie Prima Aprilis, że sama zwątpiłam w pewnym momencie ;>
Nie wiem o czym to może być, w ogóle się nad tym nie zastanawiam, jeszcze trawię sam fakt... Wątpię jednak, że będzie spokojnie, że poznamy normalną domową przyszłość Richarda i Kahlan. Pewno będą 3 problemy ;>

I do believe in fairies! I do! I do!

PostNapisane: 6 kwi 2010, o 18:18  
Filar Świata

Guga napisał(a):
W sumie TG może kontynuować pisanie powieści w świecie MP, gdyż może bazować np.:

:P Więc pożyjemy zobaczymy

Chciałaby poczytać o wszystkich z wymienionych wątków

PostNapisane: 6 kwi 2010, o 18:25  

Poszukiwacz Prawdy

To tak samo jak ja, ale tylko pod warunkiem że to będzie naprawde dobrze opisane. Jesli nie to nie ma sensu tego ciagnac i robić z cyklu "Mody na Sukces". Lepiej niech wtedy zabierze się za nowy cykl.

PostNapisane: 6 kwi 2010, o 18:29  

Starszy

Patiku napisał(a):
Guga napisał(a):

Ekhm, wiadomość na stronie sugeruje raczej, że będzie kontynuował wątek Kahlan i Richarda...

PostNapisane: 6 kwi 2010, o 18:42  
Filar Świata

Co nie znaczy że później nie przerzuci się na coś innego.

PostNapisane: 6 kwi 2010, o 21:00  

D'Harański gwardzista

Nea napisał(a):
Patiku napisał(a):
Guga napisał(a):

Ekhm, wiadomość na stronie sugeruje raczej, że będzie kontynuował wątek Kahlan i Richarda...

Też tak uważam, chociaż sielankowego życia Richarda i Kahlan bym raczej nie chciała, bo co by to było....... drobne potyczki krain sprzymierzonych, Kahlan w pałacu spowiedniczek w Aydindril a Richard w pałacu ludu w D'harze, Chyba że by wybudowali jakiś pałac gdzieś pośrodku...? Do tego jeszcze przecież co z Westlandem?
Coś mi się wydaję, że każdy z nas ma własna wizję nowych przygód Richarda, Kahlan, Cary, Zedda i Kseni Annaliny hehe pożyjemy zobaczymy co TG nam zgotował w nowej powieści:D:D

PostNapisane: 6 kwi 2010, o 21:12  
Nowicjusz(ka)

Ksienie Annalina nie umarła w "Spowiedniczce"?

Może się mylę, nie pamiętam dokładnie, ale to było w momencie porwania Nici (chyba).

PostNapisane: 6 kwi 2010, o 21:43  

Poszukiwacz Prawdy

Tak umarła w Spowiedniczce, ale Hikaru chodziło chyba o to że akcja utworu wcale nie musi się dziać po Spowiedniczce

PostNapisane: 7 kwi 2010, o 17:13  

Strażnik granicy

W książkach napisanych przez TG znalazłam dzieło o tytule "A Different Kind of Human". Miało ukazać się w 2010 roku. Czy ktoś ma pojęcie o czym to jest?

Smoki istnieją. I nie próbuj się ze mną sprzeczać.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1