Teraz jest 5 gru 2020, o 00:06

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pierwsze Wasze myśli
PostNapisane: 13 maja 2010, o 22:07  
Nowicjusz(ka)

Moje, trochę chaotyczne myśli odnośnie nowej książki:

Richard jako Lord Rahl i Kahlan jako Matka Spowiedniczka rządzą wszystkimi krainami - D'Harą, Midlandami, Nowym i Starym Światem. Zostanie odtworzona i poszerzona Rada Midlandów. Kahlan zajdzie w ciążę - ale bliźniaczą. Zedd, Nathan Rahl i Shota dotrą do przepowiedni, żę narodzi się wielkie zło. Będą sądzić, że ma nim być dziecko Kahlan i Richarda. Zawiążą spisek, o którym dowie się Richard. Nie chcą ich skrzywdzić, skarze ich na wygnanie. Dołączą do Nicci, która w tym czasie będzie mieszkać w Starym Świecie. Przekonają ją - żeby z ich pomocą przeciwstawiła się Richardowi. Dojedzie do ponownego wybuchu wojny. Nicci - chcąc dorównać Richardowi - sięgnie do nieznanych i niebezpiecznych zasobów mocy (być może z Światyni Wichrów). Niestety, używanie tej mocy ją wypaczy. Richard przegra wojnę, ale w między czasie Kahlan urodzi dzieci - córkę i syna. Córka odziedziczy jej moc, a syn - moc Richarda. Niemniej, zło się dokona - będzie nim odmieniona Nicci. Być może, w trakcie porodu Kahlan umrze, a Richard zginie z rąk Nicci. Rodzeństwem znowu bedzie musiał zająć się Zedd - być może na spółkę z Shotą, której starania przyczyniły się do tej sytuacji. Z czasem rodzenstwo dorośnie i zemści się na Nicci doprowadzając do obalenia tyranki.

Jak się wam widzi takie obrót sytuacji?

PostNapisane: 13 maja 2010, o 22:45  

Generał

ciekawy pomysł
ale mi się wydaje, że Nicci będąca tak oddana Richardowie prędzej przeciwstawi się Zeddowi i Shocie, niż zawiąze z nimi sojusz przeciwko niemu

PostNapisane: 14 maja 2010, o 12:29  

Poszukiwacz Prawdy

Mało prawdobodobne aby Nicci znowu zmieniła strone, ale tak to wizja ciekawa

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 14 maja 2010, o 13:08  
Filar Świata

Zgadzam się, że ciekawa wizja. A co powiesz na napisanie Twojej wersji książki i zaprezentowanie nam? Byłoby ciekawie.

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 14 maja 2010, o 13:11  

D'Harański gwardzista

Powiem tak Regułą Dziewiątek niszczy nasze domysły...

Spoiler:

Na pewno nic złego się nie wydarzyło od zakończenia sagi- powiedziane, że trwał Złoty Wiek przez parę setek lat oraz, że był ostatnim Rahlem nim słuch o dynastii zaginął

Administrator:
Największej Polskiej Strony o Avatarze Jamesa Camerona
www.avatar.net.pl

PostNapisane: 14 maja 2010, o 15:06  

Slide

Nie sugerowałbym się Regułą Dziewiątek. :D Bo może to być książka o pewnej możliwej tylko przyszłości, która wcale nie musi się wydarzyć, być tylko jedną odnogą pewnego rozgałęziającego się proroctwa. Jeżeli znów wrócimy do czasów Richarda i Kahlan to przyszłość nadal jest nie ustalona, wydarzenia mogą potoczyć się zupełnie inaczej, Richard może doprowadzić, że wydarzenia popłyną drugą odnogą proroctwa i nie doprowadzić do R9. Ja bym tak postąpił jako pisarz.

Your life is yours alone, rise up and live it.

PostNapisane: 14 maja 2010, o 18:34  

Starszy

Też mi się tak wydaje, RD jest jedną z alternatywnych wersji przyszłości. Być może TG szykuje jakiś bardziej rozległy projekt, alternatywne zakończenia i przyszłość w wypadku różnych decyzji zainteresowanych... Takie co by było gdyby ;)

Nea we wszystkich przypadkach: M: Nea, D: Nei, C: Nei, B: Neę, N: Neą, Msc: Nei, W: Neo ;]

PostNapisane: 14 maja 2010, o 18:48  

Starszy

Nie pasuje mi to do Terrego szczerze mówiąc. Oczywiście nie siedzę mu w głowie, ale wydaje mi się, że nie bawią go takie rzeczy. Jest jak jest. Jeżeli napisał R9 jako książkę opowiadającą o przyszłości drugiego świata, to wydarzenia w innych jego książkach potoczą się tak, by sprowadziło się wszystko do tego momentu. Oczywiście ma wielki przedział czasu do zagospodarowania między jednym a drugim, ale sadzę, że to się już nie zmieni.
Jedynie jak może sie wykręcić, to trzymać się stwierdzenia, że książki nie mają ze sobą wspólnej fabuły.

PostNapisane: 18 maja 2010, o 13:59  

Strażnik granicy

zgadzam się z mKiełbą.
z drugiej strony - Złoty Wiek Złotym Wiekiem, a jakieś komplikacje mogą być. można zapobiegać wojnom, zapobiegać katastrofom, o których szersza widownia nie ma pojęcia.

wizja GROSZ-ka jest ciekawa, ale nieprawdopodobna. Terry raczej nie szasta zmianami charakterów na prawo i lewo, Nicci chyba pozostanie wierna. podobnie Zedd raczej nie byłby skłonny do takich działań :)

there's a light inside us all, it only shines - shines as bright as we are.

PostNapisane: 2 cze 2010, o 20:55  

Łowca

Duszek napisał(a):
Nie sugerowałbym się Regułą Dziewiątek. :D Bo może to być książka o pewnej możliwej tylko przyszłości, która wcale nie musi się wydarzyć, być tylko jedną odnogą pewnego rozgałęziającego się proroctwa. Jeżeli znów wrócimy do czasów Richarda i Kahlan to przyszłość nadal jest nie ustalona, wydarzenia mogą potoczyć się zupełnie inaczej, Richard może doprowadzić, że wydarzenia popłyną drugą odnogą proroctwa i nie doprowadzić do R9. Ja bym tak postąpił jako pisarz.

Ja wracam jeszcze do tego wątku. Zgadzam się z Duszkiem. RD może być tylko alternatywną wersją przyszłości. A jakoś nie mogę uwierzyć w to, że Goodkind pozostawi Richarda i Kahlan bezdzietnymi. Szczególnie po tym jak Kahlan straciła pierwsze dziecko.

...ale margines, to przecież nadal część kartki...

PostNapisane: 3 cze 2010, o 11:53  

Strażnik granicy

czarna_marchewka napisał(a):
Duszek napisał(a):

Ja wracam jeszcze do tego wątku. Zgadzam się z Duszkiem. RD może być tylko alternatywną wersją przyszłości. A jakoś nie mogę uwierzyć w to, że Goodkind pozostawi Richarda i Kahlan bezdzietnymi. Szczególnie po tym jak Kahlan straciła pierwsze dziecko.

Czyli dalej jet szansa na niespokojną przyszłość.
Ahh ci pisarze :roll:

Kvetha Fricai
Atra esterni ono thelduin.

PostNapisane: 3 cze 2010, o 17:20  

Łowca

W końcu to świat magii. A tam nawet psy na przednich łapach mogą chodzić. ;)

Sądzę, że jakaś szansa jest. Ale nie chcę napalać się za bardzo, bo później mogę się rozczarować.

PostNapisane: 24 cze 2010, o 19:17  
Nowicjusz(ka)

moje pierwsze myśli?
" co?? :o nie, to jest zbyt piękne by mogło być prawdą..." :D

a gdy już się upewniłam, że to nie żart, to od razu pomyślałam, że w takim razie trzeba się brać za dalsze książki (jestem na "Duszy Ognia"), by do 2011 się wyrobić :roll:

PostNapisane: 17 sie 2010, o 09:42  

Łowca

kasandra napisał(a):
by do 2011 się wyrobić

Spokojnie, te książki czyta się w zaskakująco szybkim tempie ;)

PostNapisane: 17 sie 2010, o 10:43  

D'Harański gwardzista

Czemu bezdzietnymi?
Wystarczy uważnie przeczytać Spowiedniczkę, by domyśleć się dalszych losów Richarda i Kahlan.
Mini spoiler ze Spowiedniczki i R9:
Richard mówił, że nikt nie musi się mu kłaniać i usunął się w cień, żeby mógł z Kahlan żyć szczęśliwie nikomu nie wadząc

Jax jest córką R i K... Jest Spowiedniczką a do tego czarodziejką...

Administrator:
www.avatar.net.pl

PostNapisane: 17 sie 2010, o 10:52  

Strażnik granicy

Guga napisał(a):

Czemu bezdzietnymi?
Wystarczy uważnie przeczytać Spowiedniczkę, by domyśleć się dalszych losów Richarda i Kahlan.
Richard mówił, że nikt nie musi się mu kłaniać i usunął się w cień, żeby mógł z Kahlan żyć szczęśliwie nikomu nie wadząc

To bardzo prawdopodobne, ale jest jeden haczyk.
R&K dzieli od Jax chyba co najmniej parę pokoleń,więc moim zdanie są jej dalekimi przodkami.

Kvetha Fricai
Atra esterni ono thelduin.

PostNapisane: 17 sie 2010, o 14:10  

Łowca

Sel napisał(a):
Guga napisał(a):

Czemu bezdzietnymi?

To bardzo prawdopodobne, ale jest jeden haczyk.
R&K dzieli od Jax chyba co najmniej parę pokoleń,więc moim zdanie są jej dalekimi przodkami.

Ja też tak uważam. Dlatego piszę, że to niemożliwe by Terry pozostawił ich bezdzietnymi. Po za tym, przeczytałam jeszcze raz R9. Ona nic nie mówi o tym, że Ki R nie mieli dzieci. Po prostu w pewnym momencie w przeszłości słuch zaginął o dynastii Rahlów.

PostNapisane: 26 wrz 2010, o 14:38  

Co sobie pomyślałam? "Świetnie, nawet jak już skończę cykl, będę miała na co czekać :)"

PostNapisane: 26 wrz 2010, o 20:49  

Starszy

A moja pierwsza myśl " Richard nie żyje NIIIEEEEEE!!!!" a potem " Kahlan zmarła pry porodzie NIIIEEEE!!"
ale to moje zdanie :) Zawsze to będzie tom do przeczytania więciej :)

PostNapisane: 26 wrz 2010, o 22:31  

Prawdę powiedziawszy też sie obawiam, że może sie tam stac cos okropnego ;) Oby Goodkind nie przekombinowal. Ale jestem bardzo ciekawa ;)

PostNapisane: 30 gru 2010, o 03:00  

Łowca

Ej Ej Ej!!!
Jak dla mnie każdy może umrzeć byle nie Zedd, Richard i Kahlan!

Zobaczymy co też pan Terry wymyśli...
Czekam z zapartym tchem.

Wszystko co robimy ma początek w naszych marzeniach...

PostNapisane: 30 gru 2010, o 14:26  

I jeszcze Cara nie może umrzeć jak dla mnie :)

PostNapisane: 30 gru 2010, o 15:47  

Łowca

Racja - nie wiem dlaczego ale śmierć każdej Mord-Sith bardzo mnie dotyka.

Wszystko co robimy ma początek w naszych marzeniach...

PostNapisane: 21 maja 2011, o 20:15  
D'Harański gwardzista

Sądzę, że będzie to przede wszystkim walka ze Siostrami Mroku.

"Jeśli chcesz wbić wrogowi nóż w plecy, najpierw musisz podejść wystarczająco blisko"
Verna Sauventreen

PostNapisane: 25 maja 2011, o 13:06  

Generał

A niby z którymi Siostrami Mroku, chyba zostały tylko jakieś niedobitki, bo grube ryby jak Ulicia nie przetrwały.

...jesteś idiotą? nie, marzycielem...

PostNapisane: 25 maja 2011, o 13:30  

Poszukiwacz Prawdy

A raczej żadne nie przetrwały, chyba że takie których Jagang nie znalazł (w co wątpie, raczej nikt nie zdołał się przed nim ukryć) bo tak to wszystkie siostry mtoku były z Jagangiem pod Pałacem Ludu. A Richard odesłał wszystkich zwolenników ładu do innego świata, siostry mrok zapewnie też. Wątpie żeby był na tyle głupi by pozwolić im żyć i zagrażać światu żywych.
Tak więc sióstr mroku raczej nie będzie chyba że jakaś naiwna Siostra Światła zostanie skaptowana przez Opiekuna.

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 30 maja 2011, o 11:59  
Łowca

Pewne jest, że nie będzie żadnej Siostry Mroku, gdyż one wszystkie odeszły do tego drugiego świata. Co do Siostry Światła, którą omami Opiekun, też mało prawdopodobne.

Ja obstawiam, że będzie związane coś ze Świątynią Wichrów, która to znalazła się ponownie w Nowym Świecie.

PostNapisane: 1 cze 2011, o 11:17  

D'Harański gwardzista

Raczej nie. W zwiastunach była mowa o Machinie- The Omen Machine., która ma zaszkodzić Richardowi i Kahlan.

Moim zdaniem fabuła się będzie opierać na czymś.. potężnym sprzed Wielkiej Wojny. Z jeszcze bardziej odległej przeszłości. Inaczej byłyby jakieś zapiski odnośnie tego.. artefaktu?

Administrator:
www.avatar.net.pl

PostNapisane: 3 cze 2011, o 11:51  
Łowca

No właśnie byłyby zapiski. Więc Richard ma walczyć z czymś z przed Wielkiej Wojny? Nic o tym nie wiedząc? Przecież w dotychczasowych przygodach mógł sięgnąć do jakiś zapisków właśnie z tej Wielkiej Wojny.
Nadal bym obstawiał Świątynie Wichrów, gdyż czarodzieje z Wielkiej Wojny odesłali ją do zaświatów bo były tam bardzo niebezpieczne rzeczy. A Richard nie może przecież pamiętać co tam zobaczył. :D

PostNapisane: 3 cze 2011, o 18:52  
Filar Świata

Sikor napisał(a):
Nadal bym obstawiał Świątynie Wichrów, gdyż czarodzieje z Wielkiej Wojny odesłali ją do zaświatów bo były tam bardzo niebezpieczne rzeczy. A Richard nie może przecież pamiętać co tam zobaczył. :D

Nie mógł po ŚW, ale w Spowiedniczce sprowadził ją z zaświatów, więc moim zdaniem zdobył dostęp do wiedzy w niej zawartej

Pozdrawiam wszystkich :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1