Teraz jest 5 gru 2020, o 01:08

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co chcielibyście przeczytać w nowej książce Goodkinda?
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 00:15  

Generał

Jak wiemy, nowy tom zapewne jest w trakcie tworzenia. Ostatnio sam się zastanawiałem co chciałbym, aby było zawarte w nowym dziele Terrego. Im dłużej myślałem, tym bardziej nie wiedziałem o czym mógłby jeszcze napisać. Nie wiedziałem o czym sam chciałbym czytać, więc moje pytanie/a brzmi;

Co chcielibyście ujrzeć w nowej powieści TG? Może nowych bohaterów wiodących prym, natomiast starych, pozostawić daleko na dalszym planie? Czy wolelibyście żeby stare postacie, zostały rzucone na pastwę nowych zagrożeń, z którymi będą musiały sobie poradzić? Może jednak całkiem nowy cykl, otwierający nową epokę, dobrze nam znanego świata?

Ponieście się wyobraźni i przedstawcie swoje pomysły...

Postaram się uzupełnić temat o moją wypowiedź. Niestety mi nic nie przychodzi do głowy(uwierzcie mam dość bujną wyobraźnie ;) ). Jest to właśnie główna przyczyna dla której zakładam temat... :D

Zmieniłam nieco temat, aby był adekwatny do zawartości ;) Margoo

"Mijam ich, jestem świadkiem naocznym.
Jak nie Hagel w windzie, to Platon w nocnym.
Kant wiezie mnie taksówką, Nietzsche mieszka w każdym bloku.
Świat jest pełen filozofów."
— Łona

Tytuł: Re: Co chcielibyście przeczytać?
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 10:01  

D'Harański gwardzista

może by napisał o synu matki spowiedniczki i walce z Shotą o utrzymanie go przy życiu....... może nie stał by się takim wielkim zagrożeniem jak wiedźma sobie wyobraża

Tytuł: Re: Co chcielibyście przeczytać w nowej książce Goodkinda?
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 13:31  
Filar Świata

Ammon napisał(a):
Czy wolelibyście żeby stare postacie, zostały rzucone na pastwę nowych zagrożeń, z którymi będą musiały sobie poradzić?

Właśnie to bym chciała przeczytać :D

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 15 kwi 2010, o 13:55  

Wiedźma

Ja bym chciała w końcu o tym, na co czekałam 10 tomów, a mianowicie: jak Kahlan i Richard żyją na co dzień, jak Zedd i Richard wymieniają wiedzę między sobą, jak opadają te wszystkie tragizmy i roztacza się nowe, spokojne życie, na które sobie zasłużyli. W tle niech się pojawi jakiś kłopot, ale nie z Shotą. Ona tak naprawdę ma za wiele słabości do Richarda, wątpię w jej groźby całkowicie ;p

I do believe in fairies! I do! I do!

PostNapisane: 15 kwi 2010, o 14:06  
Łowca

Moim zdaniem to ci JDu napisała trochę nudne byłoby (bez urazy). Wolałbym właśnie aby Terry napisał o synu Richarda i Kahlan, o przepowiedni Shoty.

PostNapisane: 15 kwi 2010, o 18:30  

Starszy

Aj tam zaraz nudne... Szczerze mówiąc mnie też tego brakowało przez te wszystkie tomy, kilkudziesięciu stron normalności. I za to między innymi lubię NP, zwłaszcza fragment w górach... Nikt przecież nie mówi zaraz o setkach stron rządzenia
Midlandami, ale choć troszkę...

Nea we wszystkich przypadkach: M: Nea, D: Nei, C: Nei, B: Neę, N: Neą, Msc: Nei, W: Neo ;]

PostNapisane: 15 kwi 2010, o 19:42  

D'Harański gwardzista

zgodzę się z JDu. miło by było przeczytać o synu Richarda i o przepowiedni Shoty, ale cóż, wybór należy przecież do Terryego :)

"Baśń nie jest tylko opowieścią dla dzieci. Wręcz przeciwnie. W baśni ujawniają się wszystkie podstawowe prawa rządzące światem dorosłych." J.R.R.Tolkien

PostNapisane: 15 kwi 2010, o 21:09  

Generał

JDu napisał(a):
Ja bym chciała w końcu o tym, na co czekałam 10 tomów, a mianowicie: jak Kahlan i Richard żyją na co dzień, jak Zedd i Richard wymieniają wiedzę między sobą, jak opadają te wszystkie tragizmy i roztacza się nowe, spokojne życie, na które sobie zasłużyli. W tle niech się pojawi jakiś kłopot, ale nie z Shotą. Ona tak naprawdę ma za wiele słabości do Richarda, wątpię w jej groźby całkowicie ;p

też bym o tym chciała poczytać, i zapewne troche takiego spokoju moze sie znaleźć na początku książki ale potem jak to bywa nastąpi coś tragicznego, jakieś zło, śmierć czy zagrożenie i potoczy się akcja
bo przecież nie łudźmy się ale kto by czytał książki opowiadające o swojskim, sielskim życiu?
przecież czytając je właśnie od takiego życia chcemy uciec ;)

PostNapisane: 15 kwi 2010, o 21:51  

Starszy

Pierwsza cześć "Nadzieji Pokonanych" była własnie takim spokojnym, słodkim życiem, i chyba każdy czytał z przyjemnością. Choć w tym poczatku zdecydowanie było coś magicznego... Ach chciałbym znaleźć się w takich lasach...

PostNapisane: 15 kwi 2010, o 23:06  

Generał

W sumie się nie dziwię. Większość osób które chciałoby przeczytać, o spokojnym życiu Richarda i Kahlan, jest płci pięknej. Nie mam nic przeciwko, jednakże osobiście by mnie to znudziło po kilkunastu stronach. Starzy bohaterowie, zawsze będą na pierwszym miejscu, ale chciałbym ujrzeć cały 'Stary Świat'. Calutki, każde miasto, wioskę, itd. O spokojnym życiu mogę czytać, ale tylko na drugim planie. A co jeśli to dziecko które ma być tak nikczemne, to dziecko Da Chillu? Z tego co pamiętam Shota mówiła, o pierwszym dziecku Richarda i Kahlan. Niestety ono nie żyje nawet się nie urodziło. A kto powiedział, że wiedźma nie może się mylić? Tym bardziej, że ma wizje w przepływie czasu(czy jakoś tak ;) ), więc nie koniecznie one odzwierciedlają prawdę... :D

Wiemy tylko, że 'Nowy Świat' jest opisany praktycznie w całokształcie. Orientujemy się co i jak. Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że 'Stary Świat' jest o wiele, wiele większy.
A cała historia, co tam się działo? Trzy tysiące lat po wojnie to kupa czasu. Co się tam zalęgło? Co może się tam wydarzyć? Terry zostawił sobie, nie małe pole do popisu. Jakoś nie chcę mi się wierzyć, że Czarodzieje którzy wychodzili z Pałacu Proroków, umierali po jakimś czasie. Nie wnosząc nic do tamtejszej historii. Chociażby Nathan, wysyłając kobietę lekkich obyczajów z wiedzą dzięki której zapobiegła, śmierci wielu osób. Możliwości jest multum. I chyba chciałbym się dowiedzieć, co działo się tam przez te wszystkie lata. Ewentualnie dowiedzieć się więcej, niż przedstawił przez całą sagę TG. :D

— Łona

PostNapisane: 15 kwi 2010, o 23:37  

Slide

A ja bym chciał przeczytać jak to Richarda ratują, bo ciągle tylko Richard ratował innych, albo sam musiał ratować siebie, a jak Richarda nie było to wszyscy tacy bezbronni, że ojej.

Ja bym chciał, żeby Richard wpadł w jakąś pułapkę a Kahlan wpadła na pomysł jak go stamtąd wyciągnąć. Byłoby to niezłą odmianą od tych wszystkich tomów z serii MP. :D

Your life is yours alone, rise up and live it.

PostNapisane: 16 kwi 2010, o 02:34  

Wiedźma

Żeby było jasne: ja nie miałam na myśli rozmemływania się i pieszczot. Tylko tej innej strony, a nie kolejnego ścigania chimer. Innej formy zagrożenia.

I do believe in fairies! I do! I do!

PostNapisane: 16 kwi 2010, o 09:04  

D'Harański gwardzista

Heh jak czytam wasze wypowiedzi to bym chciała poczytać o tym wszystkim, ale jak się tak zastanowić to by chyba powstało kilka dodatkowych tomów a nie jeden :D albo doczekamy się całkiem nowej serii o przygodach może już nie tak dramatycznych, jak w MP :D

PostNapisane: 16 kwi 2010, o 15:16  

Starszy

Ja chciałbym przeczytać o różnych rzeczach:)
Najlepiej bedzie gdy ta ksiazka opowie nam o przyszlości Richarda i Kahlan:)

PostNapisane: 26 kwi 2010, o 18:30  
Łowca

Ja bym chciała poczytac trochę o przeszłości np. Kahlan.
I zobaczyc jak rozwija się relacja pomiędzy nią, a Nicci i Carą .
I tutaj przychylam się do zdania Duszka zdecydowanie.
Nom i oczywiscie takze przyszłośc Kahlan i Richarda razem z dzieckiem, chociaz mam wrazenie, ze gdyby ono się pojawiło, a przynajmniej Kahlan byłaby w ciązy, zeszła by calkowicie na boczny plan i mało byłoby z nia wątków - no coż wkoncu Richard nie chcial by jej narazac.

PostNapisane: 27 kwi 2010, o 21:28  

Strażnik granicy

Wszystkie powyższe pomysły mi się podobają, ale najbardziej chyba chciałabym przeczytac o dziecku Kahlan i Richarda. Myślę, że byłby to syn, który dałby Goodkindowi możliwośc zapoczątkowania nowej serii. Możliwości jest tysiąc: może Kahlan i Richard musieliby się ukrywac po narodzinach syna, uciekac przed Shotą. Może poświęciliby mnóstwo czasu i wysiłku żeby przeciwdziałac i nie dopuścic do głosu wrodzonych złych/negatywnych cech syna, ale te wysiłki okazałyby się nieskuteczne. Może żyliby w nieustannym strachu, że ich syn jednak okaże się takim, jakim widziała go Shota (taki thriller psychologiczny ;) W końcu, może ukrywaliby go przez wiele lat po czym on obróciłby się przeciwko im i będąc potworem, którego przepowiedziała Shota stałby się najstraszniejszym i najtrudniejszym do pokonania wrogiem własnych rodziców (teraz to już chyba przesadziłam).

PostNapisane: 28 kwi 2010, o 08:45  

D'Harański gwardzista

tylko Terry wie jak potoczą się losy Kahlan i Richarda........ :D jak stworzy kolejną sagę, to będzie co czytać hehe :D

PostNapisane: 13 maja 2010, o 22:13  
Strażnik granicy

Właściwie wolałabym, żeby Goodkind darował sobie kontynuację, chyba, że utrzyma ją na tym samym poziome co do tej pory. 'Spowiedniczka' miała gładkie zakończenie do którego nie trzeba by nic dodawać... ale skoro autor się uparł, my możemy jedynie czekać i czekać co tym razem wykombinuje ;)

PostNapisane: 17 maja 2010, o 17:22  

Strażnik granicy

nikt nie zna lepiej tego świata, niż on sam, więc mam nadzieję, że tego nie zepsuje :)

chcę trochę sielanki i trochę zagrożeń, ale prawdziwie żądam SYNA. :D i jego miłości, która przeciągnie go na dobrą drogę, achh :D

there's a light inside us all, it only shines - shines as bright as we are.

PostNapisane: 18 maja 2010, o 19:09  

Starszy

No ja żądam jak najszybciej polskiego wydania :D, poza tym syn był by niezły, albo (jak ktoś już gdzieś sugerował) bliżniaki dziewczynka i chłopczyk:D

"This fatal love was like poison right from the start..."

PostNapisane: 19 maja 2010, o 13:50  
Filar Świata

Tak może trochę nie na temat, ale bliźniaki skojarzyły mi się ze Star Wars xD
Jednak nie podejrzewam, by Richard stał się czarnym charakterem. A może ktoś z Was ma taki pomysł?

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 19 maja 2010, o 17:44  

Starszy

Richard przechodzący na ciemna strone mocy? Jakoś mi się to w głowie nie mieści.

PostNapisane: 19 maja 2010, o 17:47  

Generał

Nie, to jest nie możliwe. Ja stoję murem za propozycją Duszka, niech wreszcie ktoś inny rozwiąże zagadkę, i wyciągnie Richarda z kłopotów... :)

— Łona

PostNapisane: 19 maja 2010, o 22:04  

Starszy

Faktycznie, gdyby poszło po myśli Duszka przynajmniej byłaby jakaś odmiana. :D

PostNapisane: 2 cze 2010, o 20:48  

Łowca

O tak. Duszek rządzi, ale to raczej nie możliwe, chociaż... Goodkind już nie raz nas zaskakiwał.

Kochany Ty mój Duszku. Czy może masz Ty jakieś umiejętności pisarskie? Bo jak tak to bierz się do roboty i przelej na papier swój pomysł! Kto jest za tym, żeby otworzyć na forum nowy dział? Specjalnie na opowiadania związane z alternatywną przyszłością, przeszłością, teraźniejszością i Bóg wie z czym jeszcze, dotyczących Miecza Prawdy i ogólnie twórczości Goodkinda (nowa powieść, TLoN i kontynuacje). Duszek umieściłby tam swoją nową wizję, a może i znalazło by się paru innych chętnych...???

...ale margines, to przecież nadal część kartki...

PostNapisane: 2 cze 2010, o 23:44  

Generał

Wole sam pisać i kreować postacie, nawet jeśli ich charakter i emocje są dość nie zgrabne, że się tak wyrażę. Łapanie się koła ratunkowego, świata i bohaterów już wykreowanych, przerasta moją wyobraźnie i szacunek do autora. Dla mnie stanowi to kradzież pomysłu. Nie róbmy z tego Pottera i fanficków... :D Nie mam zamiaru w czymś takim uczestniczyć. ;)

Co do całych przypuszczeń, po przeczytaniu R9, śmiem twierdzić, że kolejna powieść nas zaskoczy. Więcej pytań niż odpowiedzi, z czego cieszę się niezmiernie. :P

— Łona

PostNapisane: 3 cze 2010, o 11:34  

Łowca

Ja też wolę sama kreować postacie. Ale nie mów mi, że w twojej wyobraźni nie hulaja pomysły na kolejne przygody Richarda, to co mogłoby się jeszcze wydarzyć. Czasami fajnie jest przelać te pomysły na papier. Uwierz mi, bo często tak robię ;)

PostNapisane: 3 cze 2010, o 11:50  

Strażnik granicy

Ja sama napisałam powieść jak byłam mała,kreowanie postaci,ożywianie ich,jest świetną zabawą,taki własny świat :D
Taki dział to niezły pomysł,napewno każdy coś wymyślił :lol:
ps.chyba spróbuję znowu coś napisać,bo to jest naprawdę super,zachęcam innych do pisania :D

Kvetha Fricai
Atra esterni ono thelduin.

PostNapisane: 3 cze 2010, o 17:17  

Łowca

Och ależ ja wiem Sel jakie to wspaniałe. To tak jakbyś żyła kilka razy. W różnych miejscach, czasach. Egzystencja Twojej duszy nie ogranicza się tylko do jednego ciała.

PostNapisane: 14 cze 2010, o 20:34  

Strażnik granicy

Hmmmmmmmm,zżera mnie ciekawość czy jeszcze pojawi się Berdine,a jeśli tak to co u niej ciekawego słychać. :lol:
Mam tylko nadzieję że nie skacze już na Richarda jak,,wiewiórka na drzewo'' :? wołając Lordzie Rahlu!!!! :roll:Choć tekstu ,,Jestem ulubienicą Lorda Rahla''
to sobie na bank nie odpuści :D :lol:

Kvetha Fricai
Atra esterni ono thelduin.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1