Teraz jest 4 gru 2020, o 23:47

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wróżebna Machina
PostNapisane: 14 cze 2010, o 17:15  

Slide

Jak można przeczytać na naszej stronie tytuł nowej powieści Goodkinda to "The Omen Machine", czyli po polsku mniej więcej "Machina Przepowiedni"
Poniżej można zobaczyć fragment okładki w oryginalnym rozmiarze:
Załącznik:
titleannouncement.jpg

Co jeszcze wiemy?

• Wkrótce zostanie ujawniona pełna szata graficzna opracowana przez Goodkinda i Roba Andersona.
  • W tym tygodniu powinna pojawić się recenzja książki.
  • Wydarzenia w tej powieści są kontynuacją Spowiedniczki
  • Książka NIE MA 608 stron, jak podają niektóre źródła.
  • Przewidywana data premiery w USA: 15 luty 2011 (ale może się to jeszcze zmienić)
  • Przewidywana data wydania następnego tomu z tej serii: 1 marca 2013 (ale możliwe, że będzie wcześniej)

Zapraszam do dyskusji i spekulacji. :)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Your life is yours alone, rise up and live it.

Tytuł: Re: The Omen Machine
PostNapisane: 14 cze 2010, o 18:31  
Strażnik granicy

Mam nadzieję, że przeczytam to przed końcem świata :D
Poza tym nie mam pojęcia co Terry mógłby dodać to dobrego zakończenia 'Spowiedniczki'. Na pewno będzie jakieś nowe super-hiper-megazagrożenie, któremu dzielny Rysio i kochająca Kalina stawią czoła i ku szczeremu zaskoczeniu czytelników zwyciężą! Tak! Prawda zawsze zwyciężą! ;d Ekhm.. poniosło mnie ;] Być może w końcu bohaterowie 'dorobią się' dzieciaków ... Albo Jagang powróci z zaświatów i znowu targnie się na życie Richarda oO O nie to by było zbyt straszne... Ktoś ukradnie szkatuły Ordena i z powrotem sprowadzi te wszystkie nieszczęścia, trzeba będzie zakumplować się z Opiekunem i rozegrać z nim partię Mrocznych Szachów aby powstrzymać jego sługusów przed sianiem zniszczenia... A Midlandy zmienią się w bagno pełne komarów i Matka Spowiedniczka Będzie musiała znaleźć Mistyczną Truciznę na Komary aby uratować swój naród zanim stworzy zagrożenie i konkurencję dla Błotnych Ludzi. W Pałacu Ludu stworzą zoo i zatrudnią Mord-sith do karmienia fantastycznych, jadowitych stworzeń. A wspomniałam już, że wrócą smoki? Okaże się, że Scarlet wcale nie zdechła i ma duuużo potomstwa... To by było coś - wojna ze smokami. 'Chcieliście magii, to macie!' Chociaż to nie w stylu Terry'ego. On oczywiście napisze coś nasączonego filozofią. Może będzie to coś moralizującego w stylu 'Poszukiwacz - i ty możesz być bohaterem.' :P Dobra, ja już lepiej zamilknę.. ;D
Ech, nie ma to jak wyobraźnia spaczona przez serial xD

PostNapisane: 14 cze 2010, o 19:42  
Nowicjusz(ka)

Uch! Auu! Jaka dawka jadu .... Aż ekran laptopa przeżera. Tylko, że w złym miejscu ulokowana. Takie zgryźliwości proponuje zostawić sobie na przyszłość, dla naszych politykom. Przyda się, gdy będzie trzeba komentować ich co głupsze decyzje. A na nową książkę TG czeka bardzo wielu. I znając jego wcześniejsze podejście do kontynuowania cyklu, otwartą kwestią pozostaje, co będzie spinać ją z wcześniejszymi tomami. Dla mnie to świetna zabawa - prorokować, jaką nieprzyjemność wymyśli autor dla naszych ulubionych bohaterów. Bo raczej nie przewiduję, że będą "żyli długo i szczęśliwie", a ktoś inny za nich będzie ratował świat z opresji.

PostNapisane: 14 cze 2010, o 20:27  

Strażnik granicy

Cytuję ,,ulubionych bohaterów'',gdy przeczytałam twój post GROSZ-ek to wpadła mi do głowy pewna myśl:
Przecież każdy ma swoją ,,mroczną stronę'',co jeśli Terry zmieni ich w okrutnych władców,lub stworzy im jakieś złe sobowtóry albo......
Ależ ja dramatyzuję.
Ech za dużo Tomb Raidera :lol:

Kvetha Fricai
Atra esterni ono thelduin.

PostNapisane: 15 cze 2010, o 00:09  

Strażnik granicy

"mroczna strona", zabrzmiało znajomo...
tylko, że w moim przypadku za dużo Star Wars :P
a co do nowej książki - myślę, że TG nie zawiedzie czytelników i da nam to, co wszyscy kochamy, czyli R&K oraz spółka oraz problem wagi galaktycznej (ups... pomyłka, no w każdym razie ogromnej wagi) :P :P
choć nie ukrywam, że byłoby fajnie, gdyby Richard i Kahlan mieli dzieci (takie odmłodzenie historii i nowi bohaterowie) :D

Wczoraj, to już historia
jutro, to tajemnica
dzisiaj, jest darem losu...
a dary losu są po to, by się nimi cieszyć...
Mistrz Oogway

PostNapisane: 15 cze 2010, o 15:32  
Łowca

Ja mam nadzieję, że szybko wyjdzie polska wersja i na drugą część nie będziemy czekali do 2013 roku.

PostNapisane: 15 cze 2010, o 15:42  

D'Harański gwardzista

hm po tytule podejrzewam, że będzie łącznikiem Spowiedniczki i Reguły 9 :p

Administrator:
Największej Polskiej Strony o Avatarze Jamesa Camerona
www.avatar.net.pl

PostNapisane: 15 cze 2010, o 16:39  

Poszukiwacz Prawdy

Tez od razu mi się tytuł skojarzył z Regułą, nie podoba mi się jagby był sam Omen to jeszcze tak ale ta maszyna nie za bardzo.
Mam nadzieje że bedzie wczesniej,przecież ja nie przeżyje jeżeli będe musiał tyle czekać

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 15 cze 2010, o 18:02  

Strażnik granicy

Jeśli Majowie mieli rację to się tej 2 nigdy nie doczekamy.
Ps.Chyba że nam Terry po śmierci powie.

Kvetha Fricai
Atra esterni ono thelduin.

PostNapisane: 15 cze 2010, o 22:04  

Slide

Sel napisał(a):
Jeśli Majowie mieli rację to się tej 2 nigdy nie doczekamy.
Ps.Chyba że nam Terry po śmierci powie.

No ba! Założymy kółko MP w zaświatach. :D Usiądziemy sobie wszyscy z Terrym przy ogniu piekielnym i będziemy słuchać dalszych losów bohaterów. :lol: :mrgreen:

PostNapisane: 16 cze 2010, o 00:32  

Generał

Tytuł mi również nie przypadł do gustu, niestety zbyt krótki łącznik, jeżeli TG zapowiada kolejny tom - przykro mi bardzo - ale jeśli ma zamiar nawiązywać do R9, jest to bardzo proste, że tak się wyrażę, również bardzo trudne. Historie naszych ulubionych bohaterów, postaci, można ciągnąć jeszcze dalej. Tylko wyobraźnia tworzy jakąś wskazówkę. Pytanie; "Nasza, czy jego?"

Dzięki R9, wiemy, że słuch po głównych bohaterach zaginął - ingerowali w dalsze wydarzenia? Rzucali cień, na który wpadali inni obrońcy życia i praw które wyznaczył Lord Rahl? Również pytanie który Rahl? Szczerze, to jak walka z wiatrakami, a TG raczej nie jest w stanie wykazać się w roli Don Kichota...

Czas w jakim Jax opisuje to co się niby działo - jest tylko szczyptą soli która może wpaść do oka i drażnić - wytwarzać łzy - jakiekolwiek emocje u czytelnika. Nie bądźmy fatalistami - nie my piszemy książkę - tylko autor. :)

"Mijam ich, jestem świadkiem naocznym.
Jak nie Hagel w windzie, to Platon w nocnym.
Kant wiezie mnie taksówką, Nietzsche mieszka w każdym bloku.
Świat jest pełen filozofów."
— Łona

PostNapisane: 16 cze 2010, o 14:34  

Łowca

"The Omen Machine". Tytuł pociągający, że się tak wyrażę. Szczególnie, że wszyscy wiemy jakie Richard ma nastawienie do przepowiedni. Z niecierpliwością czekam na książkę i mam ogromną nadzieję, że Terry znów porwie nas w wir coraz to nowszych problemów, kłopotów.

Ciekawa jestem natomiast, czeka ta książka rzeczywiście będzie dotyczyć. Kontynuacja "Spowiedniczki", ale w R9 dowiadujemy się, ze nastał Złoty Wiek trwający kilkaset lat. Nasuwa się więc pytanie. Czy "The Omen Machine" nie będzie utrzymana w podobnym klimacie do poprzednich książek? Czy jej wydarzenia nie będą problemem rozciągającym na cały świat, ani nie będą tak dramatyczne?

...ale margines, to przecież nadal część kartki...

PostNapisane: 16 cze 2010, o 20:13  

D'Harański gwardzista

Moim zdaniem raczej połączy wszystko w całość. Dowiemy się więcej o wkładzie Richarda w R9 i na inne wydarzenia dziejące w tej powieści. Może wypełni luki w opowieści Jax.

Ciekawie się zapowiada ^^

Administrator:
www.avatar.net.pl

PostNapisane: 23 cze 2010, o 00:39  

Generał

mi to kojarzy się ze samo spełniającą się przepowiednią
a co by obyło, gdyby się okazało, że tak naprawdę bohaterowie są bezradni wobec przepowiedni i to ona kieruje ich losem a oni sami na nic nie maja wpływu?
że wszystko i tak prowadzi do jednego końca
w końcu wszystkie przepowiednie z MP się sprawdziły, wszystko prowadziło i tak do tego samego rezultatu

poza tym ja bym tego nie przetłumaczyła jako Machina Przepowiedni
po pierwsze nowsza nazwa machiny to maszyna
a po drugie omen to nie tylko to prostu przepowiednia, nie bez powodu mówi się "zły omen"
to raczej klątwa, przekleństwo, omen ma wyraźnie zarysowujące się znaczenie pejoratywne

więc wiedzie nas to do oczywistego wniosku, iż będzie działo się źle ( jakżeby inaczej miała powstać książka!)
i zostało to przepowiedziane
może już w MP ( vide wypowiedź Shoty o synu Richarda i Kahlan)
bo ja na razie innej opcji nie widzę...

PostNapisane: 14 lip 2010, o 16:30  
Nowicjusz(ka)

To będzie świetna książka, ale pierw muszę przeczytać pozostałe 11 tomów do których zachęcił mnie "serial" MP ;)

PostNapisane: 16 lip 2010, o 11:26  

Łowca

Adek999 napisał(a):
pierw muszę przeczytać pozostałe 11 tomów do których zachęcił mnie "serial" MP

A ja muszę cię ostrzec, że serial ma niewiele wspólnego z książką. MP to dużo poważniejsza lektura i wymaga większej otwartości umysłu, że tak to ujmę. To nie tylko powieść fantasy dając przykład Harry'ego Pottera.

Życzę miłej lektury!

PostNapisane: 16 lip 2010, o 14:06  

Czarodziej Wojny

A mnie serial właśnie zachęcił do przeczytania całej sagi i w cale mnie nie zniechęciło to, że książki są od niego dużo poważniejsze. Jak komuś nie pasuje ugrzeczniona wersja przygód bohaterów to saga książkowa będzie w sam raz dla niego.

Sprzeczności nie istnieją. Kiedykolwiek myślisz, że masz do czynienia ze sprzecznością, sprawdź przesłanki. Odkryjesz, że jedna z nich jest fałszywa.

PostNapisane: 19 lip 2010, o 16:11  

Łowca

Baraccus napisał(a):
w cale mnie nie zniechęciło to, że książki są od niego dużo poważniejsze

To dobrze. Ale niestety kilku moich znajomych tak. Dlatego w tej sprawie wolę dmuchać na zimno. Nie chcę później wysłuchiwać komentarzy jaka to ta książka jest przesadzona i udziwniona.

PostNapisane: 30 lip 2010, o 10:48  
Łowca

Zapowiada się bardzo ciekawie wnioskując z opisu książki na stronie. :P
Już nie mogę się doczekać.

PostNapisane: 30 lip 2010, o 17:06  

Slide

Jakby ktoś był ciekawy, tak się będzie prezentowała okładka The Omen Machine po rozłożeniu. :D
Załącznik:
okładkaTOM_pełna.JPG

A opis owej książki, jak już wspomniał Sikor, można przeczytać na naszej stronie :)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 31 lip 2010, o 10:14  
Łowca

Te kolory bardzooooo się podobają. Przypomina trochę Pożogę, ale bardziej mroczniejsza okładka :D

PostNapisane: 1 sie 2010, o 11:15  

D'Harański gwardzista

Mnie ciekawią te zagadki Terry'ego związane z tą książką.
np: http://www.youtube.com/watch?v=uuOI-2wzwRc
Zwiastun jego strony z Maja kiedy okładka była tajna :) zatrzymajcie na ~18 sekundzie i czy Wam to nie wygląda znajomo?

Ciekawie się książka zapowiada. Myślę, że może dorówna cyklowi MP :)

Administrator:
www.avatar.net.pl

PostNapisane: 6 sie 2010, o 04:38  
Nowicjusz(ka)

Guga napisał(a):
hm po tytule podejrzewam, że będzie łącznikiem Spowiedniczki i Reguły 9 :p

Trudno żeby było łącznikiem. Akcja R9 dzieje się dużo, dużo później... gdzie ród Rahlów zaginął w świecie Jax. No chyba, że ma być to początek kolejnego tasiemca 11 tomowego, ale jakoś mi się nie widzi że Terry nawet w tasiemcu ujmie tak rozległy przedział czasow (chyba że jakieś podróże w czasie? :twisted: :) poniosło mnie troche :P).

PostNapisane: 6 sie 2010, o 05:36  

D'Harański gwardzista

Ród Rahlów zaginął, bo pewnie Richard się usunął na bok i przyjął nazwisko Kahlan :P , żeby ludzie mogli żyć po swojemu. Było o tym w spowiedniczce :)

Nie chodzi mi, że wszystko wyjawi. Tylko, że rozwieje luki w opowieści Jax :D

Administrator:
www.avatar.net.pl

PostNapisane: 6 sie 2010, o 19:51  

Łowca

Po pierwsze już wiemy czego dotyczyć będzie książka.
Cytuj:
Przypadek doprowadza do odkrycia tajemniczej machiny, która od tysiącleci spoczywała głęboko ukryta w podziemiach. Przebudzone urządzenie zaczyna ujawniać serię niepokojących, choć mało istotnych przepowiedni. Okazują się one być jednak zadziwiająco dokładne, co potęguje złowróżbny charakter machiny. Zedd zastanawia się jak zniszczyć złowieszcze urządzenie, lecz machina przepowiada katastrofę, która dotknie Richarda i Kahlan, a temu wydarzeniu nikt nie jest w stanie zapobiec. Kiedy kataklizm jest tuż-tuż, okazuje się, że machina jest w stanie zapobiec przepowiedni... lecz żąda straszliwej ceny.

Po drugie nawet jeśli Terry mógłby w "The Omen Machine" wypełnić luki w R9, nie zrobi tego. Będzie chciał nas jeszcze potrzymać w "niepewności".

PostNapisane: 7 sie 2010, o 22:54  

D'Harański gwardzista

Tak tyle, że pewne jest to, że będzie drugi tom :) Marzec 2012 premiera :)

Nie mam pojęcia jak to połączy. Każdy kto przeczytał R9 wie jak dalej się losy bohaterów potoczyły :D

Administrator:
www.avatar.net.pl

PostNapisane: 8 sie 2010, o 09:32  

Slide

Guga napisał(a):
Nie mam pojęcia jak to połączy. Każdy kto przeczytał R9 wie jak dalej się losy bohaterów potoczyły :D

Nie musi tego łączyć. Według oficjalnych informacji R9 jest odrębną historią nie powiązaną ani z MP ani z TOM. Więc właściwie i tak nic nie wiemy. ;)

PostNapisane: 8 sie 2010, o 11:33  

D'Harański gwardzista

Zgadza się. Ale jest usadzona w uniwersum SoT więc przydałoby się z czasem to zamknąć w jedną spójną całość.

Administrator:
www.avatar.net.pl

PostNapisane: 8 sie 2010, o 21:22  

Łowca

I zapewne Terry zamknie to w jedną wspólną całość, ale będziemy musieli sobie troszeczkę poczekać.

PostNapisane: 20 mar 2011, o 20:59  
Nowicjusz(ka)

hej, mam pytanie. Co to jest za książka A Different Kind of Human ? Obiło mi się o uszy...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1