Teraz jest 5 gru 2020, o 00:14

Autor Wiadomość
 Tytuł: Okładka
PostNapisane: 29 gru 2011, o 14:12  

Poszukiwacz Prawdy

Co sądzicie na temat polskiej okładki OM?
Moim zdaniem jest brzydka, mogli zostawić niezmienioną angielską okładkę tylko tytuł polski dać, (który tez mi się nie podoba. Myślałem że skoro robią konkurs to jednak wykorzystają nasza tytuły a tu jednak nie:/Lepiej by już od Wróżebnej Machiny brzmiała Machina Wróżb.) w ogóle do całej koncepcji okładki (mroczna, ciemna) nie pasuje ten czerwony pasek który mieliśmy w MP. Dobrze że tego pasku nie dali również przy R9 :D

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

Tytuł: Re: Okładka
PostNapisane: 29 gru 2011, o 14:56  

Generał

okładka spoko
nawiązuje do serii a to mi się podoba
szkoda, że nie umieściłeś jej tutaj tylko musiałam specjalnie wchodzić na stronę :D

a tytuł to dla mnie jakaś kpina!
już wasze propozycje były lepsze

kojarzy mi się z jakimiś wróżkami rodem z bajek Disneya :/

PostNapisane: 29 gru 2011, o 15:03  

Nocny Ognik

Okładka całkiem spoko, ale tytuł nijak się kupy nie trzyma, "wróżebna" skąd oni takie słowo wytrzasnęli? :D

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

PostNapisane: 29 gru 2011, o 15:11  

D'Harański gwardzista

Mi też okładka sie podoba i zdziwiłbym się gdyby zabrakło na okładce tych szczegółów które zawsze były w całej serii.
Ale mogli jej nie rozjaśniać i zostawić tak jak było w originale, zdecydowanie bardziej tak mi się podobała.

Co do samego tytułu, jestem strasznie rozczarowany jego przełożeniem. Nie spodziewałem się że wybiorą któryś z tytułów nadesłanych na konkurs, ale też nie sądziłem że będzie on wyglądał akurat tak.

A ty chłoptasiu - z wargami ledwie obeschłymi od matczynego mleka - jesteś dla mnie zaledwie gołowąsem. Twój mieczyk wygląda ładnie u twego boku. Jednak gdybym chciał, zabiłbym cię, nawet się przy tym nie pocąc.

PostNapisane: 2 sty 2012, o 23:01  
Nowicjusz(ka)

To już lepiej mogli zostawić angielski tytuł. Wróżebna machina - pff beznadzieja.

PostNapisane: 3 sty 2012, o 21:39  

D'Harański gwardzista

Tytułu nie mogli użyć, gdyż zgłoszenia były imienne :)
Gdyby, któryś użyli to "twórca" mógłby żądać swojego hmm honorarium :P

Fakt nie podoba mi się ten czerwony pasek.. Zepsuli okładkę :/
Mam nadzieje, że nadrobią to tłumaczeniem a nie tak jak spowiedniczka.. ostatnie 50 stron to kpina :(

Administrator:
Największej Polskiej Strony o Avatarze Jamesa Camerona
www.avatar.net.pl

PostNapisane: 4 sty 2012, o 17:47  
Nowicjusz(ka)

Więc organizują konkurs tylko po to, żeby wykorzystać czyjeś pomysły, gdy własnych nie mają. Wystarczyło zastrzec sobie, że nazwa może zostać wykorzystana, a nagrodą będzie egzemplarz książki i cały problem z głowy.

PostNapisane: 5 sty 2012, o 08:50  

Starszy

mikouaj napisał(a):
Więc organizują konkurs tylko po to, żeby wykorzystać czyjeś pomysły, gdy własnych nie mają. Wystarczyło zastrzec sobie, że nazwa może zostać wykorzystana, a nagrodą będzie egzemplarz książki i cały problem z głowy.

Więc nie ma co narzekać na tytuł, bo wychodzi na to, że przez konkurs uniemożliwiliśmy im wybór lepszego :D
Grafika z okładki podoba mi się w zasadzie nawet bardzo, ale ta typowa czerwień MP wygląda przy niej jakoś dziwnie. Tak... nienaturalnie.

Nea we wszystkich przypadkach: M: Nea, D: Nei, C: Nei, B: Neę, N: Neą, Msc: Nei, W: Neo ;]

PostNapisane: 15 cze 2020, o 12:35  
Łowca

Vanui napisał(a):
Okładka całkiem spoko, ale tytuł nijak się kupy nie trzyma, "wróżebna" skąd oni takie słowo wytrzasnęli? :D

Wymyslili żeby się mniej więcej zgadzalo.

Strefa czasowa: UTC + 1