Teraz jest 20 paź 2019, o 05:19

Autor Wiadomość
 Tytuł: Ludwig Dreier
PostNapisane: 9 kwi 2012, o 11:22  
Nowicjusz(ka)

Zastanawia mnie postać opata.
W jednym z jego rozdziałów, gdy rozmawia z Mord-Siht, która to jego zdenerwowała i użył na nią swojej magi. Czemu?
Wiadomo, że nie jest czarodziej bo zapewne został by wykryty przez Richarda i Vika mogła by użyć jego magi przeciwko jemu.
Może jest czarownikiem, tak jak bracia Imperialnego Ładu byli, ale czy i wtedy Vika mogłaby się bronić?
Albo może używa jakąś inną magię?
Co o tym sądzicie?

Tytuł: Re: Ludwig Dreier
PostNapisane: 9 kwi 2012, o 15:25  

Prorok

Prawda jest taka że o Czarownikach nie wiemy nic, poza tym że to jest zupełnie inny rodzaj magi. W poprzednich 11 tomach TG nie raczył tego opisywać, uznał to za nieistotne, bądź wolał sobie tą tematykę zostawić na kiedy indziej. Nie mamy pojęci jak na taką moc reagowałyby Mord-Sith. Wiem ze potrafiły przejąć magię addytywną i subtraktywną, a jak wiadomo ani takiej ani takiej Czarownik nie miał, więc może? Czemu nie.
Osobiście jak czytałam od razu o takiej alternatywie pomyślałam, ew. mogłaby to być magią którą znamy, jednakże na tyle potężna - przypomnę chodźmy jak Jagang sobie z takową Mord-Sith poradził, co więcej - co on jej zrobił! Wiem iż Jagang nie posiadał magi, a magiczną zdolność, jednakże wydaje mi się iż Mord Sith przed takowymi magicznymi zdolnościami też powinna dać radę się obronić.. Choć tutaj od razu nasuwa się Magiczna zdolność spowiedniczek, przed którą to jednak obrony nie miały, a wręcz je zabijała...
Nie wiemy też do końca na jakiej zasadzie działało to co Mord Sith robiły, w jaki sposób nabywały tej umiejętności i czy ta umiejętność była różna w każdej z nich.
Terry na pewno ma duże pole do popisu. Mam nadzieję że to wykorzysta.
Ostatnio spotkałam się z opinią że świat Goodkinda, jest mało spójny, nie logiczny. Po dłuższej dyskusji dotarło do mnie, że pewne rzeczy przyjmowałam, że takowe mogą być, bo logicznie patrząc tylko taka alternatywa trzymała coś w kupie, a wcale nie było powiedziane czy to dlatego. Stąd też staram się nie dopowiadać sobie o co mogło chodzić, tłumaczyć pomysł Terry'ego. Wolę poczekać na wyjaśnienie, w następnej książce - o ile mam nadzieję takową napisze.

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 10 kwi 2012, o 11:35  
Nowicjusz(ka)

Ja też mam nadzieję, że doczekam się następnej części, ale i również chciałbym pogadać trochę o tej książce. :D
I faktem jest, że świat Terrego jest nie spójny, czy też nie przewidywalny, ale przecież taka jest magia.
Ludwig mógłby być czarownikiem, bo wiadomo, że czarodzieje nie mogą ich wykryć, ale o ile dobrze pamiętam brat Narev od razu wydał się dla Richarda jakiś inny. Bardziej jestem skłonny uwierzyć, że Ludwig dysponuje jakimś zupełnie innymi rodzajem magi.

PostNapisane: 10 kwi 2012, o 16:26  

Prorok

Hm... szczerze nie pamiętam jak Richi widział brata Nareva. Jednakże Narev też się w inny sposób obnosił. By jednak ważną osobą której wszyscy się bali. A Ludwig? Był nikim, niepozornym opacikiem, podkulającym ogon. Dlaczego Richi miałby na niego zwrócić uwagę skoro miał ważniejsze problemy na głowie? Bardziej dziwne, nietypowe.
Raczej nie spodobałoby mi się koncepcja jeszcze innej magi.

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

Strefa czasowa: UTC + 1