Teraz jest 22 cze 2018, o 08:06

Autor Wiadomość
 Tytuł: Odcinek 01 - Przepowiednia
PostNapisane: 17 maja 2010, o 19:59  

D'Harański gwardzista

Lord Darken Rahl, uosobienie zła, pragnie zawładnąć krainą Midlandów i zniszczyć ludzkość. Zgodnie z przepowiednią, powstrzymać go może tylko Poszukiwacz, człowiek, którego przeznaczeniem jest pokonać Rahla. Jednak od tysiąca lat taki ktoś się nie pojawił. Ale pewnego dnia niedostępną dla zwykłych śmiertelników Granicę między pełnymi czarów Midlandami i wolną od magii, spokojną krainą Westlandu przekracza Kahlan Amnell, ostatnia ze Spowiedniczek - członkiń starożytnego zakonu kobiet, które poprzysięgły stać na straży prawdy. Obdarzona magiczną mocą Kahlan ucieka przez ludźmi Darkena Rahla, którzy podczas pościgu zabili już jej siostrę Dennee. Kahlan chroni się po drugiej stronie Granicy. Niestety, dowodzeni przez zaciekłego Ranssyna Fane’a, oficera D’Harańskiej armii, rycerze Rahla również wdzierają się do Westlandów, kontynuując pościg za Spowiedniczką. W obronie ściganej kobiety staje Richard Cypher, który wiódł dotąd szczęśliwy, prosty żywot leśnego drwala. Wspólnymi siłami oboje pokonują napastników, a Ranssyn Fane spada z wysokiej skały w przepaść. Kahlan rusza w dalszą drogę, a Richard wraca do domu i z przejęciem opowiada ojcu o tym, co się wydarzyło. George Cypher z trwogą przyjmuje jego słowa. Przeczuwając śmiertelne niebezpieczeństwo grożące synowi, wysyła go do mieszkającego w lesie czarodzieja Zeddikusa Zu’l Zorandera zwanego też Zeddem. Tam Richard ponownie spotyka Spowiedniczkę, która również pragnęła odnaleźć Zedda. Okazuje się bowiem, że tylko on może jej wskazać miejsce pobytu Poszukiwacza, któremu Kahlan ma przekazać niezwykłą książkę - Księgę Opisania Mroków. Księga zawiera tajemnice potężnej magii i przez tysiące lat spoczywała w Twierdzy Czarodziei w Aydindril. Ale niedawno przybyła tam po nią armia Darkena Rahla, gdyż tylko z pomocą tej księgi Rahl może opanować świat i uczynić wszystkich ludzi swoimi niewolnikami. Księga jest również potrzebna Poszukiwaczowi do tego, by pokonać Rahla.Ku zaskoczeniu Spowiedniczki, Zedd oznajmia jej, że owym Poszukiwaczem jest potraktowany przez nią lekceważąco Richard. Nie mniej zdziwiony chłopak początkowo nie chce o tym słyszeć, pragnie wrócić do dawnego życia. Nie da się jednak oszukać przeznaczenia. Zedd wyjaśnia Richardowi tajemnicę jego pochodzenia, wręcza Księgę Opisania Mroków i czarodziejski Miecz prawdy, którym ma on zabić Darkena Rahla. Chłopak postanawia ostrzec ukochanego ojca, że jemu także grozi niebezpieczeństwo. Znajduje go umierającego: George wyjaśnia mu, że Ranssyn Fane wrócił. Wkrótce Richard sam się o tym przekonuje: Ranssyn rani go w pojedynku i zabiera mu bezcenną księgę. Richard, Spowiedniczka i czarodziej Zedd muszą go zatrzymać, zanim przekroczy on Granicę i wróci do Midlandów.

Mi odcinek 1 baaaardzo się podobał..To ich spotkanie i wogóle.. ach.. ; ))
Elos romantikoss.. ; DD
A wam jak się podobał ?
Opis odcinka strasznie długi ale jest xD Tak dla picu dodałam xDD

Strasznie długi ten opis xD

Połączyłam posty. Nea

"υ¢zυ¢ια яzą∂zą яσzυмєм." - тяzє¢ιє ρяαωσ мαgιι ."

Ostatnio edytowano 17 maja 2010, o 20:00 przez Confessor, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Odcinek 1 - Przepowiednia
PostNapisane: 17 sty 2011, o 05:58  

D'Harański gwardzista

Szczerze mówiąc nie zachwycił mnie :P
Ale też nie zniechęcił kompletnie.
Postać Richarda, George'a Cyphera podobała mi się. Zedd także. Mimo jego poważnych min, miał pare wesołych scen.

Nie podobało mi się bardzo natomiast spotkanie Richarda i Kahlan w tej wersji. Dużo ludzi mówi, że było ciekawsze i mniej nudne, cóż, dla mnie odebrało temu momentowi oryginalność, stało się takie jak w każdej produkcji amerykańskiej :P Tak samo jak spotkanie z Zeddem, czyli "obłąkanym starcem".
Pomysł z nim, będącym dziadkiem Richarda był o niebo lepszy. Jak i "przypadkowe" spotkanie z Kahlan, nie zaś, że ta go odnajduje z łatwością [ no, ale dzięki temu mamy dość zabawną scenę z kurą :P ].

Rahl Posępny - ani dobry, ani zły. Aktor dobrze gra rolę czarnego charaktera, ale wersji serialowej brakuje czegoś.

"Nic nigdy nie jest łatwe i proste"

Strefa czasowa: UTC + 1