Teraz jest 21 paź 2017, o 18:35

Autor Wiadomość
 Tytuł: RPG VI
PostNapisane: 12 sty 2016, o 18:56  

Starszy Skryba

Moi drodzy! Panie i panowie, MG, gracze! Przyjaciele!

Zdarzyło mi się że zupełnie przypadkiem po usłyszeniu i chwilowym przemyśleniu pewnego faktu wróciłem myślami do poprzedniej niezakończonej edycji. A potem do jeszcze poprzedniej, i jeszcze poprzedniej... Poczytałem kilka raportów, przejrzałem historyjki fabularne, obrazy... Diabli mnie wzięli, smutno mi się zrobiło że tego już nie ma. Przypomniałem sobie, jak dawniej z Margoo na spacerach w lesie omawialiśmy aktuualną sytuację w RPG żeby wiedzieć, co czynić w następnej przygodzie, aby było fajnie. Śmiesznie. Kurde, to było dobre!! Zacząłem dumać bardziej. Dumałem jak zmienić system, żeby był prosty, a przede wszystkim - jaką przygodę zagrać, żeby jeszcze raz zanurzyć się w ten zwariowany świat, który wykreował takie kultowe postaci jak Lothgara z siekierą, Garretta z dubletem, kwilącą dziewicę, Szlachciankę na drzewie, Hermę zabitą strzałą w plecy, Tru z grzebieniem, Wadosha piromana, Inava Świętego, Tammlina Czarnego i wielu innych, których zapamiętam na długo.

Generalnie, nie chcę rozpędzać edycji na cały rok. Wiem że czasu na to nie ma już nikt, a chęci pewnie jeszcze mniej. Na razie spróbujmy zagrać ze 3 przygody o wspólnym temacie. osobiście je poprowadzę. Ot taka szybka historyjka. A co dalej? zobaczymy...

Przygodę, jak zwykle, podpowiedział mi przypadek. Już tak mam, że usłyszę jakiś fakt, kawałek opowieści czy inny duperel, połączę go z innym i się zamyślę: a może by tak... w sumie, czemu nie... jakby jeszcze coś dorzucić... Z tego powstają zazwyczaj fabuły, ale nie, nie tym razem. Tym razem plan jest inny.

Wracamy do korzeni. i koniec. Wtedy wszystko było proste i łatwe. I bardzo ładnie gra się toczyła. Jak zmodyfikować system, zapytacie? Nie wiem. Myślę, że system sam nam to pokaże, jeżeli oczywiście zdecydujecie się jeszcze raz podejść do tego tematu. Dlatego nie ukrywam że liczę głównie na byłych MG, którzy bez problemu odnajdą się w trochę zmienionych realiach zasad. Wiem, że chat przeżywa kryzys. Wiem, że ludzie się starzeją, mają teraz w większości obowiązki, partnerów czy partnerki, mało czasu. Może mimo wszystko jednak zechcecie... Zobaczymy.

Fabuła? Na początku była szczątkowa i każdy miał to w dupie. Liczyła się zabawa, chcę do tego wrócić. Nie będziemy dumali np czemu bohaterowie się spotkali. BO TAK. a czemu ze soba podróżują? BO LUBIĄ. Amen tego tematu. Jakiś tam motyw przewodni pewnie będzie, ale błahy. Nie wymagam historii postaci, chyba że ktoś chce ją napisać.

Zaczniemy nie szybciej niż w lutym.

Liczę na konstruktywne odpowiedzi i konkretne deklaracje.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

Tytuł: Re: RPG VI
PostNapisane: 12 sty 2016, o 19:12  

Spowiedniczka

Jak powrót do korzeni czyli papierowe karty z młotka i kreślenie ołówkiem? :p Jestem za :)

Osobiście bym chciał zrobić jedno - góra dwusesyjną przygodę do której chcę stworzyć gotowe postaci do wybrania przez graczy. A tych by było max 5 bo trochę się cykam, że po takiej przerwie nie ogarnę większej ilości ludzi :D
/edit
Od razu zaznaczę że historyjka jak to Xanowa - więcej gadania i kombinowania niż walki, chociaż znając was... :P

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

Ostatnio edytowano 12 sty 2016, o 19:15 przez Xan, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 12 sty 2016, o 19:13  

Nowicjusz(ka)

Kurdę, jak tak o tym pomyśleć to dobry pomysł! Z chęcią wróciłbym do ponownego grania w RPG'a. Jeśli to wypali to ja się deklaruję :)

Pokój: w polityce międzynarodowej, okres oszustw między wojnami. - Ambrose Bierce

PostNapisane: 12 sty 2016, o 20:35  

Prorok

Masz mój miecz! (Taaaak już sobie wydumałam nową postać, którą miałam w planach parę edycji temu :D ) Też się temat za mną snuł od jakiegoś czasu i miałam kilka pomysłów by napisać do Was, ale jak zwykle bywało odkładałam na później :P Gdybyście widzieli jak się podjarałam na sylwestrze jak padło hasło gramy RPGa :) Co prawda miał być w innym świecie i ostatecznie do niego nie doszło bo ludzie popadli w niechceizm ale zawsze to RPG i nadal żałuje że się nie udał.

Ale wracając - cała edycja nam się nie uda, chyba że rozbijemy ją sobie na hoho czasu, tzn. Umawiamy się na przygody nie raz na tydzień, a ze spokojem, jak będzie czas i chęć - chociażby raz na miesiąc czy dwa. Jak wyjdzie w praniu zobaczy się. No i jak będzie ktoś do mistrzowania. Tutaj widzę że już trzy osoby chcą (ja też), więc coś z tego się ukula. Ruszać EKP nie ma chyba sensu, co jest to jest - każdy skorzysta z niego ile będzie chciał (czyli powrót do pomysłu żeby MG sam decydował o tym jak chce prowadzić). A co do tworzenia postaci - również jak kto chce, może dostać losową postać, a może wydumać cokolwiek bez historii (historia zawsze może kiedyś wyjść w praniu). Ja akurat bardzo chętnie stworzę sobie pełnoprawną Kartę Postaci z losowaniem wszystkich cech :)

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 12 sty 2016, o 21:32  

Nawiedzający sny

Jeszcze ja! Jeszcze ja! Wybierzcie mnieeee! Niech się stanie Reaktywacja Porąbanych Graczy :)

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 12 sty 2016, o 21:54  

Generał

Grałam tylko w jedną edycję i kawałek kolejnej, nawet nie pamiętam dokładnie w które, ale oczywiście uważam ten pomysł za idealny. Brakuje tu starego dobrego rpg, może właśnie on zrobi jakieś poruszenie :)

"Why is it that whenever someone says 'with all due respect' they really mean 'kiss my ass'?”

I feel small but so are stars from a distance
Confessor

PostNapisane: 13 sty 2016, o 09:30  

Łowca

Rozegrałem z Wami niecałą jedną edycję i choć pod koniec nie miałem już zbyt dużo czasu, to często zdarzało mi się myśleć co się tam dzieje. Zawsze jak wchodzę na to forum, to sprawdzam czy nie pojawiło się coś w dziale RPG, bo był dla mnie fajną zabawą i możliwością na współuczestniczenie w ciekawej rozrywce. Więc jeśli jest pomysł podjęcia tego tematu, to zgłaszam się obiema rękami, a i nogi dwie też podniosę! :D

Jeśli nie wierzysz w swój cel, nawet nie podejmuj wysiłku osiągnięcia go.

PostNapisane: 13 sty 2016, o 12:15  

Strażnik granicy

Z chęcią jeszcze raz bym zagrał w RPGa, ale tak jak Elka mówi, nie co tydzień, a raz lub dwa razy w miesiącu kiedy jest czas :)

#mieczprawdy:
Obrazek

PostNapisane: 13 sty 2016, o 16:34  

cycMaper

Jak znajdę czas to i owszem, czemu nie.

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

PostNapisane: 13 sty 2016, o 17:26  

Nocny Ognik

takoż i jak chętnie zagram, ale jak tu we wcześniejszych wypowiedziach, sesje róbmy rzadziej, nie co tydzień, bo i z czasem teraz troche krucho ;)

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

Strefa czasowa: UTC + 1