http://forum.mieczprawdy.com.pl/

RPG VI
http://forum.mieczprawdy.com.pl/viewtopic.php?f=60&t=1437
Strona 1 z 1

Autor:  Rajek [ 12 sty 2016, o 18:56 ]
Tytuł:  RPG VI

Moi drodzy! Panie i panowie, MG, gracze! Przyjaciele!

Zdarzyło mi się że zupełnie przypadkiem po usłyszeniu i chwilowym przemyśleniu pewnego faktu wróciłem myślami do poprzedniej niezakończonej edycji. A potem do jeszcze poprzedniej, i jeszcze poprzedniej... Poczytałem kilka raportów, przejrzałem historyjki fabularne, obrazy... Diabli mnie wzięli, smutno mi się zrobiło że tego już nie ma. Przypomniałem sobie, jak dawniej z Margoo na spacerach w lesie omawialiśmy aktuualną sytuację w RPG żeby wiedzieć, co czynić w następnej przygodzie, aby było fajnie. Śmiesznie. Kurde, to było dobre!! Zacząłem dumać bardziej. Dumałem jak zmienić system, żeby był prosty, a przede wszystkim - jaką przygodę zagrać, żeby jeszcze raz zanurzyć się w ten zwariowany świat, który wykreował takie kultowe postaci jak Lothgara z siekierą, Garretta z dubletem, kwilącą dziewicę, Szlachciankę na drzewie, Hermę zabitą strzałą w plecy, Tru z grzebieniem, Wadosha piromana, Inava Świętego, Tammlina Czarnego i wielu innych, których zapamiętam na długo.

Generalnie, nie chcę rozpędzać edycji na cały rok. Wiem że czasu na to nie ma już nikt, a chęci pewnie jeszcze mniej. Na razie spróbujmy zagrać ze 3 przygody o wspólnym temacie. osobiście je poprowadzę. Ot taka szybka historyjka. A co dalej? zobaczymy...

Przygodę, jak zwykle, podpowiedział mi przypadek. Już tak mam, że usłyszę jakiś fakt, kawałek opowieści czy inny duperel, połączę go z innym i się zamyślę: a może by tak... w sumie, czemu nie... jakby jeszcze coś dorzucić... Z tego powstają zazwyczaj fabuły, ale nie, nie tym razem. Tym razem plan jest inny.

Wracamy do korzeni. i koniec. Wtedy wszystko było proste i łatwe. I bardzo ładnie gra się toczyła. Jak zmodyfikować system, zapytacie? Nie wiem. Myślę, że system sam nam to pokaże, jeżeli oczywiście zdecydujecie się jeszcze raz podejść do tego tematu. Dlatego nie ukrywam że liczę głównie na byłych MG, którzy bez problemu odnajdą się w trochę zmienionych realiach zasad. Wiem, że chat przeżywa kryzys. Wiem, że ludzie się starzeją, mają teraz w większości obowiązki, partnerów czy partnerki, mało czasu. Może mimo wszystko jednak zechcecie... Zobaczymy.

Fabuła? Na początku była szczątkowa i każdy miał to w dupie. Liczyła się zabawa, chcę do tego wrócić. Nie będziemy dumali np czemu bohaterowie się spotkali. BO TAK. a czemu ze soba podróżują? BO LUBIĄ. Amen tego tematu. Jakiś tam motyw przewodni pewnie będzie, ale błahy. Nie wymagam historii postaci, chyba że ktoś chce ją napisać.

Zaczniemy nie szybciej niż w lutym.

Liczę na konstruktywne odpowiedzi i konkretne deklaracje.

Autor:  Xan [ 12 sty 2016, o 19:12 ]
Tytuł:  Re: RPG VI

Jak powrót do korzeni czyli papierowe karty z młotka i kreślenie ołówkiem? :p Jestem za :)

Osobiście bym chciał zrobić jedno - góra dwusesyjną przygodę do której chcę stworzyć gotowe postaci do wybrania przez graczy. A tych by było max 5 bo trochę się cykam, że po takiej przerwie nie ogarnę większej ilości ludzi :D
/edit
Od razu zaznaczę że historyjka jak to Xanowa - więcej gadania i kombinowania niż walki, chociaż znając was... :P

Autor:  MSrebro [ 12 sty 2016, o 19:13 ]
Tytuł:  Re: RPG VI

Kurdę, jak tak o tym pomyśleć to dobry pomysł! Z chęcią wróciłbym do ponownego grania w RPG'a. Jeśli to wypali to ja się deklaruję :)

Autor:  Elenwe [ 12 sty 2016, o 20:35 ]
Tytuł:  Re: RPG VI

Masz mój miecz! (Taaaak już sobie wydumałam nową postać, którą miałam w planach parę edycji temu :D ) Też się temat za mną snuł od jakiegoś czasu i miałam kilka pomysłów by napisać do Was, ale jak zwykle bywało odkładałam na później :P Gdybyście widzieli jak się podjarałam na sylwestrze jak padło hasło gramy RPGa :) Co prawda miał być w innym świecie i ostatecznie do niego nie doszło bo ludzie popadli w niechceizm ale zawsze to RPG i nadal żałuje że się nie udał.

Ale wracając - cała edycja nam się nie uda, chyba że rozbijemy ją sobie na hoho czasu, tzn. Umawiamy się na przygody nie raz na tydzień, a ze spokojem, jak będzie czas i chęć - chociażby raz na miesiąc czy dwa. Jak wyjdzie w praniu zobaczy się. No i jak będzie ktoś do mistrzowania. Tutaj widzę że już trzy osoby chcą (ja też), więc coś z tego się ukula. Ruszać EKP nie ma chyba sensu, co jest to jest - każdy skorzysta z niego ile będzie chciał (czyli powrót do pomysłu żeby MG sam decydował o tym jak chce prowadzić). A co do tworzenia postaci - również jak kto chce, może dostać losową postać, a może wydumać cokolwiek bez historii (historia zawsze może kiedyś wyjść w praniu). Ja akurat bardzo chętnie stworzę sobie pełnoprawną Kartę Postaci z losowaniem wszystkich cech :)

Autor:  wisienka91 [ 12 sty 2016, o 21:32 ]
Tytuł:  Re: RPG VI

Jeszcze ja! Jeszcze ja! Wybierzcie mnieeee! Niech się stanie Reaktywacja Porąbanych Graczy :)

Autor:  Kira [ 12 sty 2016, o 21:54 ]
Tytuł:  Re: RPG VI

Grałam tylko w jedną edycję i kawałek kolejnej, nawet nie pamiętam dokładnie w które, ale oczywiście uważam ten pomysł za idealny. Brakuje tu starego dobrego rpg, może właśnie on zrobi jakieś poruszenie :)

Autor:  firgus [ 13 sty 2016, o 09:30 ]
Tytuł:  Re: RPG VI

Rozegrałem z Wami niecałą jedną edycję i choć pod koniec nie miałem już zbyt dużo czasu, to często zdarzało mi się myśleć co się tam dzieje. Zawsze jak wchodzę na to forum, to sprawdzam czy nie pojawiło się coś w dziale RPG, bo był dla mnie fajną zabawą i możliwością na współuczestniczenie w ciekawej rozrywce. Więc jeśli jest pomysł podjęcia tego tematu, to zgłaszam się obiema rękami, a i nogi dwie też podniosę! :D

Autor:  Aven [ 13 sty 2016, o 12:15 ]
Tytuł:  Re: RPG VI

Z chęcią jeszcze raz bym zagrał w RPGa, ale tak jak Elka mówi, nie co tydzień, a raz lub dwa razy w miesiącu kiedy jest czas :)

Autor:  Daikin [ 13 sty 2016, o 16:34 ]
Tytuł:  Re: RPG VI

Jak znajdę czas to i owszem, czemu nie.

Autor:  Vanui [ 13 sty 2016, o 17:26 ]
Tytuł:  Re: RPG VI

takoż i jak chętnie zagram, ale jak tu we wcześniejszych wypowiedziach, sesje róbmy rzadziej, nie co tydzień, bo i z czasem teraz troche krucho ;)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/