Teraz jest 21 lis 2018, o 15:58

Autor Wiadomość
 Tytuł: Wyniki Konkursu Wiedzy o Mieczu Prawdy!
PostNapisane: 21 mar 2010, o 18:07  

Slide

W Konkursie Wiedzy o Mieczu Prawdy można było zdobyć łącznie 29 punktów. Każde pytanie testowe warte było 1 punkt, natomiast za pytanie otwarte - 10 punktów.
Udział w konkursie wzięło 37 osób. Niestety nie wszyscy uczestnicy wypełnili obie części konkursu.

Jury w składzie: JDu, Duszek i Sever po długich obradach ogłasza werdykt:
NAGRODY OTRZYMUJĄ:
I miejsce: Miszczynia (23 punkty) - książki o wartości 200 zł
II miejsce: Eruanno (22 punkty) - książki o wartości 150 zł
III miejsce: mKielba (19 punktów) - książki o wartości 100 zł

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Wydawnictwu Rebis bardzo dziękujemy za ufundowane nagrody!

Poniżej zamieszczamy pytania wraz z wyróżnionymi na zielono prawidłowymi odpowiedziami. W załączniku natomiast znajdziecie pełną listę wyników, byście mogli zobaczyć jak Wam poszło. ;)

1.Jaki strój miała na sobie Konstancja gdy Richard zobaczył ją pierwszy raz?
a) biały strój Mord-Sith
b) czerwony strój Mord-Sith
c) brązowy strój Mord-Sith

2.Z jakiego powodu Kahlan nie lubi sera?
a) jej moce nie pozwalają na spożywanie nabiału
b) złe wspomnienia z dzieciństwa
c) nie smakuje jej

3.Skąd pochodził kamień pieczętujący grobowiec Panisa Rahla?
a) z Caski
b) z Cavatury
c) z Kamieniołomu Proroków

4.Jakie kółko zostało wbite w wargę Clarissy?
a) złote
b) srebrne
c) miedziane

5.Jak miał na imię kot Zedda?
a) Lurk
b) Kot
c) Kura

6.Co Shota schowała do buteleczki na szyi podczas rozmowy z Richardem i Kahlan w
domu duchów?
a) tron
b) paskowanego węża
c) Samuela

7.Jak nazywa się duchowy przewodnik Bantaków?
a) Wa Ba Maee
b) Człowiek Ptak
c) Ma Ban Grid

8.Opisz dokładnie quillion.

Kamień Łez, str. 185 napisał(a):
Kobieta sięgnęła do kieszeni, po czym wyjęła małą figurkę cynowego mężczyzny, klęczącego na jednym kolanie i trzymającego nad głową kryształ. Drobna brodata twarz postaci ze zdumieniem patrzyła na kamień. Kryształ był lekko wydłużony, o ściętych końcach. Tkwiły w nim lśniące drobinki. (…)
- To czarodziejski przedmiot absorbujący magię. Kryształ nazywany jest „quillion”.
Wchłonie moc wyciekającą z twego obdartego ze skóry przyjaciela. Dopiero gdy cała magia znajdzie się w quillionie, rozjarzy się on pomarańczowym blaskiem.

9.Opisz Baszty Zatracenia wraz z ich właściwościami.

Kamień Łez, str. 402, str. 433, str.439 napisał(a):
- Obie strony wznosiły takie baszty od morza do morza; baszty przesycone ich mocą
i magiczną sztuką. Zaczęli przy morzu i jednocześnie znaleźli się w tej dolinie. Lecz moc
owych budowli sprawiała, iż każda ze stron nie mogła wykończyć ostatniej baszty w swojej linii. Utknęli w martwym punkcie, bo nikt nie był w stanie zbudować swojej ostatniej baszty. Dzięki temu powstało miejscowe osłabienie magii, słabszy punkt. Luka.
Richard poruszył się niespokojnie w siodle.
- Dlaczego więc ludzie nie mogą tędy przejść, skoro jest ta luka?
- To jedynie niewielkie osłabienie mocy całej linii. Za to w obie strony od tego miejsca: poprzez wzgórza i góry, na skraj lądu i głęboko w morze, gdzie się wreszcie podobno kończy, linia Zatracenia jest nieprzenikniona. Wejście w tę strefę oznacza wydanie się na łup magii, huraganu uroków. Każdy, kto się na to waży, ginie lub, co gorsza, wiecznie błąka się we mgle. Tu, w dolinie, żadna ze stron nie zdołała zamknąć swojej linii. Jednakże uroki błąkają się i snują w szczelinie jak niesione wiatrem burzowe chmury,
schodząc się czasem i zderzając. Magia jest tu słabsza, więc tworzy się labirynt, przez który mogą przejść mający dar. Przejście stale się zmienia, a uroki nie zawsze można dostrzec. Trzeba je wyczuć za pomocą daru. Nie jest to łatwe.
- To dlaczego Siostry Światła mogą tędy przechodzić? Bo mają dar?
- Tak, ale co najwyżej dwa razy. Magia doskonali się. Wie, jak cię odnaleźć. Dawno
temu wysyłano ponownie Siostry, które przedostały się do Nowego Świata i powróciły zeń, lecz żadna nie wróciła po raz drugi.
(…)
Nagle wyrósł przed nim narożnik murów z białego, lśniącego marmuru. Zadyszany
Richard przystanął i spojrzał w górę, lecz nie dojrzał szczytu - ten krył się w czarnych chmurach. Znów blisko uderzył piorun i chłopak ruszył biegiem, ciągnąc za sobą konie. Pośrodku ściany widniało łukowate wejście. Richard skręcił za róg - i tu było identyczne.
Biegł i liczył. Każdy z pięciu boków budowli miał około trzydziestu kroków. Na środku
każdej ściany znajdowało się łukowate wejście, szerokie na sześć kroków i prawie tak
samo wysokie. Richard zatrzymał się obok takiego wejścia, by złapać oddech. W środku nie było nic; widział podobne otwory w pozostałych ścianach.
(…) Wnętrze było puste. Powietrze nie prażyło jak na zewnątrz, zdawało się niemal chłodne i pachniało słodko niczym na bujnej łące. Przez łukowate wejście Richard widział kłębiące się tuż nad ziemią czarne chmury. Błyskawice uderzały dziko, lecz odgłos grzmotów ledwo tu docierał. (…) Wewnętrzne ściany wznosiły się wysoko w zalegający tam mrok i były poczerniałe od ognia życia czarodzieja. Richard przesunął palcem po czarnym nalocie, posmakował. Skrzywił się, czując gorycz. Czarodziej, który zmarł, przelewając życie w ów ogień, nie uczynił tego z własnej woli. Zrobił to, by uniknąć tortur, którymi mu grożono lub którym go poddawano.
Ziemię pokrywał biały piasek, iskrzący się rozszczepionym światłem. Nagromadził się
w narożnikach jak śnieg.
(…)
Dotarł do drugiej wieży, którą ledwo dostrzegł w mrocznych obłokach. Przypominała
tę pierwszą, jednakże była lśniąco czarna. W pierwszej chwili Richard chciał ją obejść, lecz stwierdził, że bezwiednie podchodzi do jednego z przejść i zagląda do środka. Ziemię wewnątrz pokrywał piasek, który nagromadził się w narożnikach - identycznie jak w tamtej wieży - ale był czarny, nie zaś biały. Lśnił takim samym rozszczepionym światłem jak tamten.
Ciekawość przeważyła nad ostrożnością. Richard sięgnął do środka i przesunął palcem
po czarnym nalocie na ścianach. Miał słodki smak. Czarodziej, który przelał swe życie w ów ogień, uczynił to nie po to, żeby oszczędzić sobie mąk, lecz by uratować innych. Ten był altruistą, tamten - niegodziwcem.

Załącznik:
tabela wyników.JPG

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Your life is yours alone, rise up and live it.

Tytuł: Re: Wyniki Konkursu Wiedzy o Mieczu Prawdy!
PostNapisane: 21 mar 2010, o 18:55  

Poszukiwacz Prawdy

Ej ale w piątym pytaniu poprawna odpowiedz to również "b" nie było określone o którego kota chodzi.
PS. Czy mogę sobie wybrać Prawo Dziewiątek, czy tylko książki już wydane?

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 21 mar 2010, o 19:33  

Slide

Piąte było podchwytliwe, tamten kot po prostu nie miał imienia. :D
A nagrody możesz wybrać tylko z tych, które obecnie są w katalogu wydawnictwa REBIS - czyli z tych książek, które już zostały wydane.
Reguła dziewiątek wyjdzie dopiero w maju.
A za literówkę w poście to możemy Ci jeszcze punkty obciąć, więc nie dyskutuj! :P ;)

Your life is yours alone, rise up and live it.

PostNapisane: 21 mar 2010, o 20:15  

Poszukiwacz Prawdy

Nie tylko ja tak dla słuszności się pytam :D
Kurcze a szkoda będę się musiał wykosztować w maju, a akurat wtedy będzie u mnie ciężko z kasą.
PS Można o trochę przekroczyć sumę?

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Ostatnio edytowano 21 mar 2010, o 20:32 przez Eruanno, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 21 mar 2010, o 20:27  

Generał

gratulacje dla zwycięzców
ja sama wzięłam udział w konkursie tylko po to aby wziąć a ponieważ książki czytałam prawie 4 lata temu to nie wszystko pamiętam, zresztą na pytania w drugiej części w ogóle nie odpowiedziałam :D

PostNapisane: 21 mar 2010, o 21:08  

Generał

Impuls napisał(a):
gratulacje dla zwycięzców
ja sama wzięłam udział w konkursie tylko po to aby wziąć a ponieważ książki czytałam prawie 4 lata temu to nie wszystko pamiętam, zresztą na pytania w drugiej części w ogóle nie odpowiedziałam :D

Nie jesteś jedyna. Zrobiłem to samo... :)
Gratuluje! :D

"Mijam ich, jestem świadkiem naocznym.
Jak nie Hagel w windzie, to Platon w nocnym.
Kant wiezie mnie taksówką, Nietzsche mieszka w każdym bloku.
Świat jest pełen filozofów."
— Łona

PostNapisane: 21 mar 2010, o 21:11  
Filar Świata

Gratulacje dla zwycięzców :! :D

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 21 mar 2010, o 21:28  

D'Harański gwardzista

Super, grautuluję tym na podium :) Sporo osób wzięło udział, było o co walczyć :)

Spike, my love! ^^

PostNapisane: 21 mar 2010, o 21:50  

Kapłan Kości

Gratuluję również... może ktoś mi opchnie książkę za profesjonalną:D obsługę konkursu???

GG: 2486773 :D

Zaan waży już 91kg :)

PostNapisane: 22 mar 2010, o 00:23  

Nowicjusz(ka)

ZaanAnai napisał(a):
Gratuluję również... może ktoś mi opchnie książkę za profesjonalną:D obsługę konkursu???

No, żebym tu wlazła wcześniej, to czemu nie...
chociaż z drugiej strony...należałoby się po książce każdemu z obsługujących konkurs...
ale z drugiej strony...jeśli każdemu, to co zostałoby dla mnie...
tylko, że z drugiej strony...nie spodziewałam się nagrody, więc zostanę z tym, co miałam wcześniej...
a jednak z drugiej strony... miło by było dostać nową książkę...
a z drugiej strony...jeśli dostanę zbyt dużo nowych książek, mogę dostać uczulenia od farby drukarskiej...
w końcu z drugiej strony...lubię się dzielić ;)

Nie ma problemu, Toma Lloyda mogę poświęcić, tylko równo się podzielcie :D

Teraz nie można wierzyć nikomu, nawet sobie. Mnie można!

PostNapisane: 22 mar 2010, o 17:18  

Strażnik granicy

Gratki dla wygranych, spożytkujcie dobrze tą kasę :)

PostNapisane: 22 mar 2010, o 22:39  

Generał

Miszczynia napisał(a):
ZaanAnai napisał(a):

No, żebym tu wlazła wcześniej, to czemu nie...
chociaż z drugiej strony...należałoby się po książce każdemu z obsługujących konkurs...
ale z drugiej strony...jeśli każdemu, to co zostałoby dla mnie...
tylko, że z drugiej strony...nie spodziewałam się nagrody, więc zostanę z tym, co miałam wcześniej...
a jednak z drugiej strony... miło by było dostać nową książkę...
a z drugiej strony...jeśli dostanę zbyt dużo nowych książek, mogę dostać uczulenia od farby drukarskiej...
w końcu z drugiej strony...lubię się dzielić ;)

Nie ma problemu, Toma Lloyda mogę poświęcić, tylko równo się podzielcie :D

wygrałaś więc należą Ci się książki :)
i kropka 8-)

PostNapisane: 31 mar 2010, o 09:45  

Nowicjusz(ka)

Śpieszę donieść, że właśnie książki przyszły :)

Skoro świt obudził mnie doręczyciel (nie mylić z dręczycielem :D ), wręczył pudło i poprosił o autograf ;)

Wspaniała niespodzianka tuż przed Świętami.
Nie mogę się nacieszyć! Takie ładne i pachnące :D

Była też niespodzianka!
Plakat promujący tom "Fantom" z autentycznym autografem Terrego Goodkina!
Bardzo się cieszę!

PostNapisane: 31 mar 2010, o 10:00  

Kapłan Kości

To jak się tak cieszysz... To napisz nam jakie książki i dlaczego akurat takie wybrałaś... to wstawimy na stronę by inni użytkownicy widzieli, że warto brać udział w naszych konkursach... :D

PostNapisane: 31 mar 2010, o 10:41  

Generał

Zaan, nie głupi pomysł jakby każdy z użytkowników, którzy wygrali oczywiście. Napisali jakie książki wybrali i dlaczego... Po pierwsze reklama dla wydawnictwa i autorów których promują. Po drugie, większe prawdopodobieństwo następnego konkursu. Chociażby po premierze "Reguły Dziewiątek". Oczywiście wypowiedzi, wygranych uczestników, musiałyby być umieszczone jako news, czy coś w tym stylu. Taka moja propozycja. :D

— Łona

PostNapisane: 31 mar 2010, o 11:07  

Kapłan Kości

Dzięki Ammon, właśnie o czymś takim myślimy, a jak by się udało to może by i Rebis umieścił naszego arta na swej stronie... to mielibyśmy kolejną reklamę naszego SERWISU

PostNapisane: 31 mar 2010, o 11:22  

Generał

Jeśli by umieścili arta, to reklama by była lepsza i to o wiele. Miejmy nadzieje, że plany staną się realne, a współpraca nawiąże się bez przeszkód. :)

— Łona

PostNapisane: 31 mar 2010, o 12:25  

Poszukiwacz Prawdy

A ja jeszcze nie dostałem :cry: Mam nadzieje że jedna przed świetami jeszcze przyjdzie zajączek z prezentami :D A jeszcze atograf mistrza.

PostNapisane: 8 kwi 2010, o 21:08  

Nowicjusz(ka)

ZaanAnai napisał(a):
To jak się tak cieszysz... To napisz nam jakie książki i dlaczego akurat takie wybrałaś... to wstawimy na stronę by inni użytkownicy widzieli, że warto brać udział w naszych konkursach... :D

Wybór był trudny, a czasu mało, choć już kiedyś tam zaglądałam, żeby zapoznać się z ofertą wydawniczą.
Musiałam zawęzić krąg poszukiwań i ostatecznie postanowiłam zatrzymać się na ukochanym gatunku literackim, czyli Fantasy.
Postanowiłam również wykorzystać okazję i choć Mistrzowie Fantasy bardzo kusili, to zdecydowałam się na debiuty literackie.
Wybrałam dwóch autorów z ich pierwszymi książkami:
1) Patrick Rothfuss - "Imię wiatru"
2) Tom Lloyd - cykl "Królestwo zmierzchu", na który składają się trzy książki: "Siewca burzy", "Herold zmierzchu" i "Złodziej grobów".

Kolejne dwie książki, to również nowe doświadczenie, mimo iż napisane ręką mistrzyni, ale omijanych przeze mnie dotychczas gatunków - powieści grozy i powieści erotycznych, a także powieści historycznych (tych nie omijałam :D )

Wybrałam
Anne Rice - cykl "Opowieści o czarownicach z rodu Mayfair" - "Godzina czarownic" tom I i II
Liczę na to, że nie jest to typowa powieść grozy, a może coś na pograniczu grozy i fantasy ;)
Choć pewnie znajdę tu raczej elementy wszystkich gatunków, które prezentuje Anne Rice w swojej twórczości, gdyż temat ma spore pole do popisu w każdym z nich.

Jedno jest pewne, otrzymałam ogromną dawkę literatury, po której obiecuję sobie wielkiej porcji niezapomnianych emocji i zachwytów :lol:
No i z pewnością gwarantuje mi to kilka nieprzespanych nocy.

PostNapisane: 8 kwi 2010, o 21:46  

Poszukiwacz Prawdy

Też wziąłem "Imie Wiatru" i wczoraj właśnie skończyłem czytać.
A oprócz tego:
"Imperium Czerni i Złota" Adriana Tchaikovskiego
"Marchia Cienia" Tada Williamsa
"Tajna Mapa" Michaela A. Stackpola
Wybierając ksiązki kierowałem się głownie recenzjami na stronach internetowych. Najpierw przeglądnąłem cała ofertę fantasy Rebisa i potem wybrałem te ksiązki które najciekawiej się zapowiadały.

PostNapisane: 8 kwi 2010, o 22:01  

Nowicjusz(ka)

Fantasy rządzi :D
Ja dopiero zaczęłam czytać "Imię wiatru", dzieląc uwagę pomiędzy tę książkę czytaną samodzielnie i "Trylogię Czarnego Maga" Trudi Canavan, którą czyta mi komputer, gdy muszę poświęcić czas na różne zajęcia konieczne.
Ciekawa jestem co możesz powiedzieć na temat tej książki tuż po przeczytaniu.

PostNapisane: 8 kwi 2010, o 22:31  

Poszukiwacz Prawdy

Ksiązka fajna podobała mi się ciekawe połączenie narracji 3 i 1 osobowej. Nie wiem co ci powiedzieć by nie zdradzić fabuły ale w książce zirytowała mnie jedna rzecz a mianowicie straszne zbiegi okoliczności i tylko to w sumie rzuciło mi się w nocy, może sama to zauważysz ale autor trochę przesadził z tym.
A propo braku czasu to świetnie cię rozumiem bo sam mam z nim problemy bo tu studia a tu inne obowiązki. Tylko dlatego że były święta to mogłem trochę czasu zagospodarować na przyjemność spędzenia czasu z ta ksiązka
PS Fantasy rządzi :D

Strefa czasowa: UTC + 1