Teraz jest 16 paź 2019, o 09:13

Autor Wiadomość
 Tytuł: Gry MMORPG
PostNapisane: 21 mar 2011, o 19:36  

Niewolnik Jaganga

Widzę, że nowy dział no to może pierwszy temat :]
Jak w temacie wypowiedzcie się nt. gier MMORPG w jakie gracie/graliście/chcielibyście zagrać. Ja już mam za sobą wiele MMORPG ze względu na to, że praktycznie gram tylko w MMORPGi. Najlepiej wspominam grę Cabal Online, mimo OGROMNYCH lagów spędziłem przy niej mnóstwo godzin. Teraz gram w Perfect World i też mnie wciągnęła ale nie tak jak Cabal. Moim pierwszym MMORPGiem była Tibia, która była bardzo popularna lokalnie, gdy założyłem internet. Potem był Metin2 a potem już same gry, w które grałem góra 1 dzień. Ogólnie najbardziej przypadają mi do gustu gry Perfect World (Jade Dynasty, Battle of Immortals, PWI) oraz Webzen (Archlord, Soul of the Ultimate Nation). Zapraszam do dyskusji

IQ: 127

Tytuł: Re: Gry MMORPG
PostNapisane: 21 mar 2011, o 23:35  

Nocny Ognik

Lineage 2 to bylo moje uzależnienie przez ostatnie 5 lat, praktycznie nie grałem w nic innego. MMO ma swój klimat, jeśli ktos raz zacznie ciężko jest się oderwać ;)

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

PostNapisane: 22 mar 2011, o 19:02  

Strażnik granicy

Ja grałem przez 2 lata w Avalona priv server Metina oraz w 4story

HEAR ME ROAR!!!!!

PostNapisane: 22 mar 2011, o 21:35  

Starszy Skryba

Grałem kiedyś w coś takiego, co nazywało się MUD /multi user dungeon/ i było prekursorem MMORPG w czasach, kiedy karty grafiki miały 512 KB pamięci.
Gra odbywała się przez protokół telnet, była w całości tekstowa, a postacią sterowało się poprzez wydawanie komend: zabij robak, otwórz drzwi, czaruj 'ognista kula' lub poprzez wpisywanie skrótów od tychże komend. Ciężko to wytłumaczyć w trzech zdaniach, więc dam sobie spokój. Powiem jednak, że do tej pory nie ma żadnej gry RPG w ogóle, a MMO tym bardziej, która chociaż w małym stopniu dorównałaby klimatowi, różnorodności, dynamice walk i wielkości świata tego MUDa. Wystarczy wspomnieć o systemie nauczania umiejętności, który jest tam rozwiązany genialnie, i jeszcze nikt inny na taki system nie wpadł.
MUD, w całości polski, nazywa się Studnia Dusz i z tego co mi wiadomo istnieje do dziś, choć prawie nikt już w to nie grywa.

Zdarzyło mi się jednej zimy pograć w Lineage 2 na jednym z polskich serwerów. Serwer był, jak to się mówi, x10, czyli wszystko przyrastało 10x szybciej niż na oficjalnym serwerze. Zupełnie nie dla mnie takie zabawy, po 1 prawie 4 miesiące codziennej gry z ledwością wystarczyły żeby cokolwiek tam osiągnąć (czyli na standardowym serwerze potrwałoby to ponad 3 lata). Po drugie, nie czerpię przyjemności z nawalania przez 6h tych samych mobkow, żeby zdobyć materiały czy cokolwiek innego. Po trzecie, w tej grze choćbyś nie wiem ile się narobił, i tak na koniec masz jeszcze dość duży procent że broń/zbroja/enchant/quest nie wyjdzie i cała praca na marne. Do bani.

Z tego co wiem, Lineage 2 nie jest wcale w wymienionych punktach ewenementem, wręcz jest to standard, więc za MMORPG podziękuję.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 22 mar 2011, o 21:48  

Spowiedniczka

Rajek skoro L2 cię męczy to widocznie nie słyszałeś o gierce zwanej MU. W całym MU masz bodajże tylko 3 questy, reszta to grindowanie mobków. :P I tak stoisz, i trzymasz wciśnięty PPM. Równie dobrze możesz czymś go obciążyć i iść robić obiad. :D Tylko od czasu do czasu zaglądaj łyknąć potka bo cię moby zjedzą i ileś tam % expa leci w pupę. :D

Sam gram w World of Warcraft. Znaczy aktualnie nie gram, bo konto straciło ważność, ale gram na serwerze globalnym. Wcześniej moja przygoda zaczęła się na serwerze Exodus (bodajże 80 dni played miałem, całkiem dobre EQ i miarę dobrą gildię.) Następnie z ową gildią przeszliśmy na Sunwell (tu koło 50 dni played,też dobre EQ) czasem z nudów się zaloguje i w sumie nic więcej.

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 22 mar 2011, o 22:02  

Nocny Ognik

Zależy co kto lubi, po części masz racje na low rate trzeba się trochę namęczyć, ale to wszystko zależy jak się gra, jeśli trafisz na spoko ludzi to na takim serwerze w miesiąc można czynić cuda. Poza tym o to właśnie chyba chodzi w MMO aby grac zespołowo, nie bić tylko mobów, ale też między sobą (pvp). Tak to równie dobrze można by było grać na siglu bić potwory, wypełniać questy, ale po pewnym czasie się to nudzi, a tak to inni gracze tworzą pewien klimat mimo, że gra może nie być najwyższych lotów.

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

PostNapisane: 22 mar 2011, o 22:08  

Starszy Skryba

Żeby lać graczy, Vanui, trzeba mieć czym, czyli najpierw trzeba się nalatać za mobami ;) I nigdzie nie napisałem że samemu, samemu można se naskoczyć, przecież to MMO

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 23 mar 2011, o 11:35  

Generał

Ja jak już pisałam gram w Ikariam od 3 lat na jednym z amerykańskich serwerów i na polskim od roku. Ostatnio zaglądam coraz rzadziej bo niewiele moge zrobić na etapie na którym jestem. Chciałam komuś oddać konta, ale szkoda mi poświęconego czasu.

...jesteś idiotą? nie, marzycielem...

PostNapisane: 13 cze 2011, o 16:04  

D'Harański gwardzista

Najlepsze w jakie grałem to Metin2 , Shaiya , WoW , 4 Story , Cabal

"Gry łączą, a nie dzielą"

ASKET - Antyterrorystyczny, Stabilny, Krwawy Ewentualnie Tarczownik

PostNapisane: 4 lip 2011, o 09:43  

D'Harański gwardzista

ja kiedyś grywałem tak.. w Tibie.. miałem z 14 lat.. xD
Potem chwila Lineage 2, WoW'a. I kilku pomniejszych tytułów.

Obecnie od czasu do czasu gram w darmową karciankę: Elements the Game.. Taka jak MtG tyle, że w 100% darmowe :D przez przeglądarkę ^^

Administrator:
Największej Polskiej Strony o Avatarze Jamesa Camerona
www.avatar.net.pl

PostNapisane: 14 cze 2012, o 19:08  

Spowiedniczka

Allods online. Kojarzy ktoś? Może chce zagrać? Gra jest podobna do WoW'a, z tego co wiem ruszyła open-beta polskiej wersji gry. Dostępna Z TEGO miejsca. Kiedyś w to pograłem chwilę, przestałem nie wiem z jakiego powodu. Teraz ściągam ponownie i pytam czy ktoś byłbym zainteresowany. ;p

PostNapisane: 27 sie 2012, o 09:38  

Nowicjusz(ka)

Xan,ja grałem w Allods Online.Fajna gra,nawet podobna do WoWa.A kojarzy ktoś Guild Wars lub Guild Wars 2? GW-suuuper gra,gram w nią od 2 lat :) jednak z gier MMORPG przy której zostałem na dłużej.A Guild Wars 2 wychodzi 28 Sierpnia!Geeenialna gra,już się nie moge doczekać kiedy wreszcie pogram.Gram jeszcze w LoLa (League of Legends) od około roku.Gra bardzo fajna,pewnie nie jedna osoba z forum ją zna,a jak coś gram na EU Nordic & East,nick : Velerion

'' Myśl o rozwiązaniu,a nie o problemie ''

PostNapisane: 27 sie 2012, o 10:07  

Spowiedniczka

Allodsa już odstawiłem, nie powiem fajna gierka, ale zmulała mi kompa momentami. :P Wróciłem do WoW'a na Sunwellu, wpadam tam czasem. GW znam z widzenia, z filmików jakie oglądałem wydaje się bardzo sympatyczna, ale jak w przypadku Allodsa, wymagania jednak zrobią swoje. W sprawie LoLa dogaduj się z Elen ona w to jedzie. :P

PostNapisane: 27 sie 2012, o 13:16  

Łowca

A ja sobie gram w 9Dragons. Gra darmowa, w klimatach starych czasow w Chinach :)dosc duza liczba polskich graczy:)

Pomagaj a i tobie ktos pomoze

PostNapisane: 28 sie 2012, o 09:31  

Prorok

Bez przesady żebym w to 'jechała' :P Też już mi się LoL znudził, zamieniłam granie w niego na siedzenie z Wami na czacie ;)

Aczkolwiek czasem się na nim pojawiam, a jak nie ja to mój małżonek jeszcze w niego trzaska co dzień, lub co drugi dzień.
Mój nick już znasz, bo podawałam na czacie, ale dopisz sobie również mojego męża - Henryk Zajac ;)

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

Strefa czasowa: UTC + 1