Teraz jest 20 paź 2019, o 05:18

Autor Wiadomość
 Tytuł: Gothic
PostNapisane: 21 mar 2011, o 20:15  

Strażnik granicy

Moja ulubiona gra nie wiem czy ktoś grał a jeśli tak to wpisujcie swoje odczucia i jaka dla was jest ta gra

HEAR ME ROAR!!!!!

Tytuł: Re: Gothic
PostNapisane: 21 mar 2011, o 20:29  

Nocny Ognik

Grałem. Najbardziej podobała mi się magia i nieliniowość fabuły XD Jednym słowem zaje*ista gra :D

Niechaj stępi się ostry brzeg trzeźwości, niech zmętnieje przejrzystość widzenia, niech zachwieje się równowaga

PostNapisane: 21 mar 2011, o 20:38  

Niewolnik Jaganga

No I i II najlepsze. III i IV to już nie jest ten sam Gothic. Kiedyś jak w to grałem to było takie epickie ale w dzisiejszych czasach ta grafika daje po oczach..

IQ: 127

PostNapisane: 22 mar 2011, o 11:17  

Poszukiwacz Prawdy

Moim zdaniem jeden z lepszych RPG jakie powstały. Ciekawa fabuła, mnogość misji dodatkowych, nieliniowość, duże możliwości wybierania ekwipunku, magia, fajny pomysł rozwijania bohatera (nauczyciele) to tylko kilka z plusów serii. Najlepsza była oczywiście jedynka choć dwójka prawie wcale jej nie ustępowała, świetna "Noc Kruka". Niestety trójka to wielki krok do tyło moim zdaniem. Masa uprzykrzających rozgrwkę bugów, nieciekawa ogólnie nie ma klimatu poprzednich częśći. Dodatek jeszcze pogarsza sprawe. Natomiast pseudo czwórka to już kompletna porażka. Zrezygnowanie z cech które tą serie wyróżniały np rozwoju postacii uproszczonego całkowicie. Po za tym ogromna liniowość. Zaczynamy na wyspie potem trafiamy na kontynent ale ten jest podzielony na regiony. Przejść do kolejnego można dopiero po wykonaniu wątku głownego w danym terytorium. Koniec z zwiedzaniem jak się chce planszy. Jedyne co wiąże ten tytuł z z poprzednimi są bohaterowie.
O wiele bardziej polecam Risena który jest praktycznie kopią Gothica. Wszystkie rozwiązania są takie jak w Gothicu, po za tym jest ciekawsza fabuła.
Tak więc oceniając pierwsze dwie częśći zasługują na szóstkę, trzecia część na czwórke, natomiast Arcania na dopa.

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 22 mar 2011, o 18:57  

Strażnik granicy

W Gothicu podobają mi się też teksty;p

HEAR ME ROAR!!!!!

PostNapisane: 22 mar 2011, o 20:39  

Starszy

No wkońcu ktoś tu napisał o Gothicu : D Jak najbardziej grałam, jedna z moim ulubionych gier, najbardziej podobała mi się pierwsza no i druga część, mają klimat, trójka średnia, wszystko poszło na grafikę, fabuła nijaka, a na czwórce wogóle się zawiodłam.

And if we should die tonight
We should all die together
Raise a glass of wine for the last time..

Obrazek

PostNapisane: 22 mar 2011, o 21:16  

Starszy Skryba

Ja się nie będę powtarzał, bo i po co, skoro Eruanno i Falka już napisali dokładnie to samo, co i ja bym napisał.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 22 mar 2011, o 21:24  

Spowiedniczka

A mi się tam podobał GIII. :P Grafika akurat na mój komputer, świetny bajer którego mi brakowało w I i II mianowicie celownik przy strzelaniu z łuku. Uwielbiałem polowania na jelenie w lesie. :D Bugi jakoś mi nie przeszkadzały zbytnio, chociaż może to dlatego, że w miarę szybko kończyłem z grą i łapałem się za coś innego. ;)

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 13 cze 2011, o 16:15  

D'Harański gwardzista

Najlepsza jaką grałem i cały czas gram w 1 cześć (polecam mod do 1 Mroczne Tajemnice) II jest tak samo wciągająca jak I Można Kawał świata zwiedzić duża różnorodność przedmiotów . W obu częściach fabuła jest przednia i to tyle :D. POLECAM !!!

"Gry łączą, a nie dzielą"

ASKET - Antyterrorystyczny, Stabilny, Krwawy Ewentualnie Tarczownik

PostNapisane: 3 paź 2013, o 17:12  

Nawiedzający sny

Odpaliłem Gothica I na 16 godzin... od tej pory boję się go włączyć :D Jest tak genialny, że nie wiem ile będę siedział jeśli włączę go drugi raz :D Chwilowo się wciąż boję ale czuję, że to już niedaleko :D

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 8 sty 2015, o 19:41  

Nowicjusz(ka)

Ach, i to kiedy czytasz Kamień Łez i natrafiasz na to jak rozmawiają o ,,Bezimiennym". ^_^ :o :shock: 8-) :D

Pokój: w polityce międzynarodowej, okres oszustw między wojnami. - Ambrose Bierce

PostNapisane: 20 sty 2015, o 15:15  

Łowca

Gothic I był jednym z pierwszych cRPG w jakie grałem, bo miałem wtedy z 7 lat. Od razu wciągnął mnie swoją fabułą, choć na początku kompletnie nie wiedziałem o co tu chodzi. Z racji tego że ogólnie gra mi się bardzo podobała, ale się gdzieś w I zaciąłem, to kupiłem II. Do dziś tej decyzji nie żałuję, bo okazał się świetny. I choć może zacząłem troche od złej strony, bo najpierw przeszedłem 2 później 1 to gra należy do moich ulubionych i chętnie wracam. W 3 i 4 nie grałem bo mam stary komputer, dla którego byłby to przysłowiowy gwóźdź do trumny, to z relacji ludzi wiem, że nie ma czego żałować.

Jeśli nie wierzysz w swój cel, nawet nie podejmuj wysiłku osiągnięcia go.

PostNapisane: 20 sty 2015, o 16:25  

cycMaper

Gdyby wśród gier było coś takiego jak "lektury obowiązkowe" to Gothic na pewno by do nich należał. Spotkałem się też z takimi, którzy nie siedzą w rpg ale Gothica 'zaliczyli" i nie żałują...

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

Strefa czasowa: UTC + 1