Teraz jest 16 paź 2019, o 09:16

Autor Wiadomość
 Tytuł: Polska - imperium światowe
PostNapisane: 11 sie 2011, o 12:44  

Strażnik granicy

Nikogo nie namawiam, ale jak ktoś chciałby poczuć się częścią światowej sławy imperium, którego boją się wszystkie inne kraje to zapraszam do gry "eRepublik".

Jest to gra strategiczno - ekonomiczna, w której gracz ma do wyboru 4 główne kariery. Może zostać politykiem, żołnierzem, redaktorem własnej gazety lub biznesmenem, albo po prostu szarym obywatelem który płynie z prądem wciąż zmieniających się zdarzeń. Pomimo że każda kariera ma konkretne zadania i nazwę, nie jest to ściśle ustalone. Po prostu to kim będziesz zalezy od tego co robisz, nie ma tu żadnej profesji czy skilli przysługujących danej profesji, wszystko zależy od gracza. Najwiękrzym (jak dla mnie plusem) jest fakt że w przeciwieństwie do innych tego typu gier nie ma tu oddzielnych serwerów dla różnych krajów, tu cały świat gra razem, a lista krajów grających w to jest dłuuuuga (do tej pory 50). Fakt jednego serwera dla całego świata otwiera nowe możliwości, takie jak posada ambasadora w innych krajach, bardzo realistyczne podejście do wojen, sojusze, pakty, powstania itp. W tej Grze nie ma "NPC" ( dla niewtajemniczonych, postacie kierowane przez komputer), każda interakcja odbywa się z innym graczem. eRepublik jest grą społecznościową, w której bardzo dużą rolę odgrywa IRC i Fora dyskusyjne. To tam odbywają się wszelkiego rodzaju debaty i podejmowane są decyzje. Pomaga to w zdobyciu nowych znajomości, a nawet przyjaźni.

Może pokrótce opiszę różne możliwości kariery:

Żołnierz - Wstępujesz do jednej z licznych grup bojowych, które dostają za bicie w wyznaczonych bitwach pieniądze od rządu. Im jesteś lepszy w swoim fachu tym więcej zarabiasz.

Redaktor - Tworzysz własną gazetę. Jeżeli piszesz ciekawie czyta cie wiele osób co odzwierciedlają Subskrypcje twojej gazety. Im więcej osób cię czyta tym więcej zarabiasz.

Biznesmen - Zarabiasz na rynku walut. Sprzedajesz złotówki za złoto. Kupujesz obce waluty i sprzedajesz za inne, mocniejsze itp. (tu możliwości jest bez liku). Poza tym możesz mieć własną firmę w której zatrudnisz innych graczy a wyprodukowane przez nich towary sprzedasz (oby z zyskiem)

Polityk - W grze występują przeróżne partie. Po przystąpieniu do partii masz możliwość brania udziału w wyborach do kongresu, a nawet na prezydenta swojego państwa. Jeżeli obywatele Cię wybiorą masz realny wpływ na przyszłość państwa i jego wzloty lub upadki. Praca polityka niestety jest najmniej dochodową karierą (w przeciwieństwie do rzeczywistości), ale zdecydowanie najciekawszą.

Przedstawiłem tu tylko niektóre z zalet tej gry, dlatego zachęcam do sprawdzenia tego na własnej skórze. Gra przy minimalnym wkładzie zajmuje parę minut dziennie, a i tak potrafi sprawić satysfakcję (UWAGA!!! Jeżeli ktoś się wciągnie, może poświęcać na nią większość prywatnego czasu, a także realnych pieniędzy, ponieważ jak w większości gier w internecie jest możliwość kupić sobie bonusy)

Dla zainteresowanych zapraszam na http://www.erepublik.com

Jeżeli spodobał wam się mój opis gry i chcielibyście mi pomóc proszę o użycie tego linka: http://www.erepublik.com/en/referrer/Skuttter zamiast wyżej wymienionego

Pozdrawiam i dziękuję z uwagę
Skuttter

Tytuł: Re: Polska - imperium światowe
PostNapisane: 3 kwi 2012, o 14:16  
Łowca

Odświeżam temat, ponieważ zauważyłem, że tutaj pasuje mój post :)

Chcę wam zaprezentować grę: www.e-sim.org !
http://www.youtube.com/watch?v=bLh9tkpXCnM&feature=BFa&list=LLUfgnwvnEaFFWC4ti7eUcFQ&lf=mh_lolz

Jest to jak dla mnie ulepszona wersja e-repa. Niestety Litwa nas zaatakowała i jesteśmy pod okupacją. Może to właśnie ciebie potrzebujemy!

Obrazek

Logujemy się z tego linka :)
http://e-sim.org/lan.51037/

Z pytaniami czy prośbami, proszę pisać do mnie :)

Pozdrawiam:
Cypcher

Choćby na nas niebo runęło
To podtrzymamy je swymi kopiami

Powiedzenie Husarii

PostNapisane: 3 kwi 2012, o 15:21  

Strażnik Granic Polonistyki

Dołączyłem, chociaż nie za bardzo to ogarniam :D

"Sprawiedliwości nie wymierza się z nienawiści. To celebracja człowieczeństwa."

#chat:
Obrazek

PostNapisane: 4 kwi 2012, o 17:37  
Łowca

Pytania pisać do mnie na priv :)

Postaram się pomóc, często też jestem na chacie miecza prawdy :)

Choćby na nas niebo runęło
To podtrzymamy je swymi kopiami

Powiedzenie Husarii

PostNapisane: 4 kwi 2012, o 17:38  

Strażnik Granic Polonistyki

No, Cypcher mi trochę pomógł ogarnąć, więc powiem tak - gierka wporzo, chociaż dostajemy od Litwinów po dupie, straciliśmy małopolskę, ostoją polskości jest już tylko Pomorze, także drodzy forumowicze, dołączcie i walczcie za nasz kraj. Na Pohybel Litwinom! :D

"Sprawiedliwości nie wymierza się z nienawiści. To celebracja człowieczeństwa."

#chat:
Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1