Teraz jest 23 paź 2017, o 16:04

Autor Wiadomość
 Tytuł: Trylogia Husycka
PostNapisane: 19 lis 2013, o 20:17  

Nowicjusz(ka)

Witajcie.

Chciałam zapytać czy na forum są miłośnicy przygód Reynevana i jego przyjaciół ?
Jako fanka średniowiecza sięgnęłam do tych książek i od razu poczułam się swobodnie, akcje są dynamiczne, wątki ciekawe, historia trzyma się kupy. Autor ma wiedzę na temat uzbrojenia, taktyki walki i samej historii XVw. Książki przypadły mi do gustu również z powodu samych postaci, które są niesamowicie ciekawe. Rzeczą, na którą bardzo zwracałam uwagę to dokładnie i starannie opisane bitwy,walki...napisane tak jak trzeba. Nie wspomnę o stylu Sapkowskiego, który jest jedyny w swoim rodzaju, uwielbiam jego podejście do sprawy...,,krótko i na temat''.

Do wtrącania wątków fantastyki w książki typu Trylogia H nie mogę się przyzwyczaić, nie psuję mi to choć całość mi się podoba,spotkałam się z tym również w innej książce polskiego autora,która rzekomo była książką w klimatach historycznych, wtrącenie odrobiny magii zepsuło cały efekt, dla tego właśnie opowieści o wojnach Husyckich Sapkowskiego nie dostają ode mnie 10.

„Możemy być tylko tym, czym jesteśmy, niczym więcej i niczym mniej.”

Tytuł: Re: Trylogia Husycka
PostNapisane: 19 lis 2013, o 20:26  

Ksieni

A dla mnie dostają całą 10. Uwielbiam przygody Reynevana. Bardzo ciekawie przedstawiona jest tutaj historia, co, muszę przyznać, spowodowało u mnie to, że zainteresowałam się nią bardziej. Trylogia ma u mnie duży sentyment, ponieważ po pierwsze akcja rozpoczyna się w Oleśnicy... (moje miasto), a po drugie toczy się dalej na Dolnym Śląsku.

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 20 lis 2013, o 11:52  

Poszukiwacz Prawdy

Czytałem kilka lat temu i nie wiele co już pamiętam z książki ale powiem że mi się ogólnie podobała. Książki historyczne to mój drugi ulubiony typ książek oprócz fantasy a połączenie fantasy i historii to już dla mnie miodzio :D Cykl oczywiście nie dorównuje Wiedźminowi ale i tak kilkakrotnie się uśmiałem (np scena egzorcyzmów:P) no i fajnie i przyjemnie się czytało. Niestety Sapek popełnił ten sam błąd przy ostatniej części TH co przy ostatnim tomie Wiedźmina a mianowicie za szybko chciał wszystkie wątki pokończyć i wyszło takie na łapu-capu.
Taka piątka z minusem ode mnie :D

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 20 lis 2013, o 13:36  
Łowca

Czyli warto przeczytać? Ja zacząłem pierwszą książkę w te wakacje ale zrezygnowałem po pewnym czasie czytania tylko kronik, zamiast normalnej książki i powróciłem do rozczulania się nad tym że mi się książki o wiedźminie skończyły... :(
Słyszałem wiele pozytywnych recenzji tej trylogii ale jeszcze nikt mi nie powiedział czy później Sapkowski przestaje pisać w kronikarski sposób, który jakoś nieszczególnie mi przypadł do gustu :p To jak to z tym jest, mili Państwo? :)

PostNapisane: 20 sty 2015, o 20:43  

Nawiedzający sny

A mnie się balans Sapkowskiego w Trylogii bardzo podobał. Zarówno pod kątem stylu, jak i wszystkiego, co przedstawił. Nie nazwałbym trylogii zapisem kronikarza. To fakt, że kilka fragmentów jest tam tak poprowadzonych, ale całokształt definitywnie oceniam jako przygodę z "domieszką" ludowych fantazji/wierzeń/podań. Ogólna ocena - 9 :)

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

Strefa czasowa: UTC + 1