http://forum.mieczprawdy.com.pl/

Trylogia Husycka
http://forum.mieczprawdy.com.pl/viewtopic.php?f=78&t=1185
Strona 1 z 1

Autor:  Malwina [ 19 lis 2013, o 20:17 ]
Tytuł:  Trylogia Husycka

Witajcie.

Chciałam zapytać czy na forum są miłośnicy przygód Reynevana i jego przyjaciół ?
Jako fanka średniowiecza sięgnęłam do tych książek i od razu poczułam się swobodnie, akcje są dynamiczne, wątki ciekawe, historia trzyma się kupy. Autor ma wiedzę na temat uzbrojenia, taktyki walki i samej historii XVw. Książki przypadły mi do gustu również z powodu samych postaci, które są niesamowicie ciekawe. Rzeczą, na którą bardzo zwracałam uwagę to dokładnie i starannie opisane bitwy,walki...napisane tak jak trzeba. Nie wspomnę o stylu Sapkowskiego, który jest jedyny w swoim rodzaju, uwielbiam jego podejście do sprawy...,,krótko i na temat''.

Do wtrącania wątków fantastyki w książki typu Trylogia H nie mogę się przyzwyczaić, nie psuję mi to choć całość mi się podoba,spotkałam się z tym również w innej książce polskiego autora,która rzekomo była książką w klimatach historycznych, wtrącenie odrobiny magii zepsuło cały efekt, dla tego właśnie opowieści o wojnach Husyckich Sapkowskiego nie dostają ode mnie 10.

Autor:  Margoo [ 19 lis 2013, o 20:26 ]
Tytuł:  Re: Trylogia Husycka

A dla mnie dostają całą 10. Uwielbiam przygody Reynevana. Bardzo ciekawie przedstawiona jest tutaj historia, co, muszę przyznać, spowodowało u mnie to, że zainteresowałam się nią bardziej. Trylogia ma u mnie duży sentyment, ponieważ po pierwsze akcja rozpoczyna się w Oleśnicy... (moje miasto), a po drugie toczy się dalej na Dolnym Śląsku.

Autor:  Eruanno [ 20 lis 2013, o 11:52 ]
Tytuł:  Re: Trylogia Husycka

Czytałem kilka lat temu i nie wiele co już pamiętam z książki ale powiem że mi się ogólnie podobała. Książki historyczne to mój drugi ulubiony typ książek oprócz fantasy a połączenie fantasy i historii to już dla mnie miodzio :D Cykl oczywiście nie dorównuje Wiedźminowi ale i tak kilkakrotnie się uśmiałem (np scena egzorcyzmów:P) no i fajnie i przyjemnie się czytało. Niestety Sapek popełnił ten sam błąd przy ostatniej części TH co przy ostatnim tomie Wiedźmina a mianowicie za szybko chciał wszystkie wątki pokończyć i wyszło takie na łapu-capu.
Taka piątka z minusem ode mnie :D

Autor:  K. [ 20 lis 2013, o 13:36 ]
Tytuł:  Re: Trylogia Husycka

Czyli warto przeczytać? Ja zacząłem pierwszą książkę w te wakacje ale zrezygnowałem po pewnym czasie czytania tylko kronik, zamiast normalnej książki i powróciłem do rozczulania się nad tym że mi się książki o wiedźminie skończyły... :(
Słyszałem wiele pozytywnych recenzji tej trylogii ale jeszcze nikt mi nie powiedział czy później Sapkowski przestaje pisać w kronikarski sposób, który jakoś nieszczególnie mi przypadł do gustu :p To jak to z tym jest, mili Państwo? :)

Autor:  wisienka91 [ 20 sty 2015, o 20:43 ]
Tytuł:  Re: Trylogia Husycka

A mnie się balans Sapkowskiego w Trylogii bardzo podobał. Zarówno pod kątem stylu, jak i wszystkiego, co przedstawił. Nie nazwałbym trylogii zapisem kronikarza. To fakt, że kilka fragmentów jest tam tak poprowadzonych, ale całokształt definitywnie oceniam jako przygodę z "domieszką" ludowych fantazji/wierzeń/podań. Ogólna ocena - 9 :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/