Teraz jest 23 paź 2017, o 16:01

Autor Wiadomość
 Tytuł: Pierwsza spowiedniczka
PostNapisane: 11 lis 2014, o 19:25  
Nowicjusz(ka)

Witam. Jestem tu nowy i ze względu że nie czytałem książki ciekawi mnie to jak powstała w niej pierwsza spowiedniczka . Czy tak jak w serialu stworzył ją czarodziej za pomocą ,,shurkaya" czy może jakoś inaczej ?? Tylko proszę mi nie pisać żebym przeczytał sobie książkę , bo bardzo bym chciał ale nie mogę ze względu na sytuację finansową :c Więc proszę ładnie o odpowiedź :D

Edit by Wisienka91: Wątek przeniesiony do tematu odpowiadającej książki.

Tytuł: Re: Pierwsza spowiedniczka
PostNapisane: 11 lis 2014, o 22:06  

Nawiedzający sny

Z racji, że być może nie wszyscy czytali - spojlery są poniżej:

Pierwsza Spowiedniczka powstała dzięki Mieczowi Prawdy i kalkulacjom naruszenia siódmego poziomu (o ile coś Ci to mówi). Poza tym stworzenie jej zapewne wymagało całej struktury odpowiedniego zaklęcia, która nie jest niestety opisana w odróżnieniu od pięknego opisu tworzenia Miecza Prawdy. Można więc domyślać się, że były choć trochę podobne. Oczywiście nad stworzeniem ciężko się napracował czarodziej.

PS Odpowiadając na Twój problem z innego postu - żadna z książek z serii nie kosztuje więcej niż 50zł. Więc z tą stówą to przesada, albo ktoś chciał na Tobie zarobić...

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 12 lis 2014, o 13:44  
Nowicjusz(ka)

Dzięki ;) I widzę że już od razu mam koszt książki napisany xD Jak dobrze że jej nie kupiłem ....

PostNapisane: 13 lis 2014, o 00:20  

Prorok

docu12 - zdradzę ci sekret miłośnika książek, który ledwo utrzymuje siebie i rodzinę... Tak, żodyn odkrywczy - wchodzisz na allegro, kupujesz książkę używaną, czytasz, a potem ją sprzedajesz. Primo - jest to legalne - odchodzi ból e-booków i w ogóle. Secundo - książki używane są tańsze - czasem naprawdę dużo! Jak chcesz przeczytać treść to Cię obchodzi czy ta okładka trzyma się reszty, nie? :P

Poza tym - broń Boże, nie chce hejtować że nie przeczytałeś - wręcz przeciwnie - Czytaj! Zazdroszczę niewiedzy! Ino naprawdę, pokombinować starczy ;) Możesz też spróbować z bibliotekami (jeśli takowe masz gdzieś w okolicy). Nic nie zastąpi Ci książki. Nigdy! I to już nie tylko o Goodkindzie mowa...

A już tak najmniej offtopowo - za wiele go tego co Wiśnia napisał pewno dodać się nie da. Jedyne co mogę rzec, że moim zdaniem 'powstanie Spowiedniczki' musi być kwintesencją całego cyklu. Bez tego, to brzmi strasznie płytko i do dupy :P Także, polecam przeczytać książki tak jak je TG pisał.

P.S. Jak się panie trochę wkręcisz w towarzystwo forumowe, to istnieje szansa że znajdą się osoby które Ci książkę pożyczą ;)

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 19 lis 2014, o 08:29  
Nowicjusz(ka)

Tylko czy w Polsce MP jest aż tak popularny aby na allegro używane książki sprzedawali ... No co mogę powiedzieć narobiliście mi większego smaczka na książkę i zacznę jej powoli szukać pomiędzy nauką do sprawdzianów a pilnowaniem siostry xD Jakoś może znajdę :D

Edit by Rajek: Ucz się, ucz...

PostNapisane: 12 gru 2014, o 09:09  

Prorok

docu - teraz dopiero zauważyłam, że coś jeszcze napisałeś.. Tak - są na allegro używane książki. Sama tak kupowałam, a to było 3 lata temu. Nówki tak naprawdę kupowałam tylko i wyłącznie książki świeżo wychodzące, bo ciekawość mnie zżerała :)
Żeby nie być gołosłownym - Bractwo Czystej Krwi (tom 3) za 10zł + przesyłka : http://allegro.pl/bractwo-czystej-krwi- ... 45845.html

To jest pierwsze z brzegu które znalazłam. Jest tego więcej, trza się czaić, szukać. Czasem można od razu całą serie kupić okazyjnie (mi się tak udało np z inną serią zrobić). A jak przeczytasz możesz sprzedać i już masz kasę na następną książkę ;)

Więc czytaj, czytaj! :)

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

Strefa czasowa: UTC + 1