Teraz jest 21 lis 2018, o 16:09

Czy jesteś za wprowadzeniem systemu banów i warnów na forum?
Tak 72%  72%  [ 18 ]
Nie 28%  28%  [ 7 ]
Liczba głosów : 25
Autor Wiadomość
 Tytuł: System ostrzeżeń i banów
PostNapisane: 20 sty 2011, o 22:40  

Fensigliere

Dziś na czacie wpadł pomysł by zainstalować na forum system warnów i banów, taki jaki można znaleźć na większości forów.
Na czym by to polegało:
Za każdego posta nie na temat, lub jakiegokolwiek innego łamiącego regulamin użytkownik dostawałby się ostrzeżenie, i nie mam tu namyśli słownego upomnienia od administratora czy moderatora.
Po trzech warnach, użytkownik dostawałby bana na dwadzieścia cztery godziny, po sześciu na tydzień, a po dziewięciu ban permanentny, czyli innymi słowy: na zawsze.
Ale oczywiście nawet najlepszy użytkownik może czasem napisać coś wychodzącego poza regulamin, a skoro wszyscy mają być traktowani równo to i wtedy powinien dostać warna (choć to oczywiście zależy od tego jak będzie uważać moderator/administrator). Dlatego taki warn znika po miesiącu (no chyba że ktoś nie poprawia swojego zachowania).
Powyżej podałem tylko przykładowy czas trwania i ilość ostrzeżeń by dostać karę, można je zmienić.

No i pytanie do użytkowników oraz administracji: Czy uważacie, że coś takiego jest dobrym rozwiązaniem?

PS: nie dodałem opcji "nie mam zdania" czy jakiejś podobnej żeby głosy się nie marnowały, jeśli nie wiesz to przemyśl i wtedy zagłosuj.

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

Tytuł: Re: System ostrzeżeń i banów
PostNapisane: 20 sty 2011, o 22:44  

D'Harański gwardzista

No cóż, mi ten system całkiem odpowiada, ale nie jestem Administracją, niech ona decyduje. Ale zgadzam się z założeniami, brzmią rozsądnie. Może z wyjątkiem bana permanentnego. Taki powinien być za o wiele poważniejsze "wykroczenia".

"Nic nigdy nie jest łatwe i proste"

PostNapisane: 21 sty 2011, o 14:04  

D'Harański gwardzista

Rutlawski napisał(a):
No cóż, mi ten system całkiem odpowiada, ale nie jestem Administracją, niech ona decyduje. Ale zgadzam się z założeniami, brzmią rozsądnie. Może z wyjątkiem bana permanentnego. Taki powinien być za o wiele poważniejsze "wykroczenia".

Całkowicie się zgadzam. Musi być jakiś regulamin. Ale ban pernamentny powinien być za nieco poważniejsze wykroczenia

Jestem ulubienicą Lorda Rahla

PostNapisane: 21 sty 2011, o 15:13  

Ksieni

Mord-Sith napisał(a):
Całkowicie się zgadzam. Musi być jakiś regulamin. Ale ban pernamentny powinien być za nieco poważniejsze wykroczenia

JAKIŚ regulamin jest. Więc proszę takich rzeczy nie pisać.

Co do systemu, to się nie wypowiadam. Wola ludu.

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 21 sty 2011, o 16:37  

Wiedźma

Ja jestem przeciwna takiej matematyce, ale zgadzam się z Margoo: jak chcecie, to proszę. Tylko, żeby potem nie było marudzenia ;)

I do believe in fairies! I do! I do!

PostNapisane: 21 sty 2011, o 16:53  

Kapłan Kości

Ja mówię stanowcze NIE!!! tej inicjatywie, gdyż ponieważ z założenia forum nasze ma opierać się o przyjazną koleżeńską atmosferę, gdzie każdy się może wypowiedzieć tak jak uważa za stosowne... A sama ta atmosfera, że tu jest miło/fajne, ludzie piszą konkretnie i merytorycznie powinna wpływać na to że zamieszczamy odpowiednie treści w przeznaczonych do tego miejscach...

A nie zastanawianie się czy w mojej wypowiedzi wszystko jest na temat itp., abym tylko nie dostał ostrzeżenia... Odwołując się do mojego doświadczenia z bycia na Woodstocku: Tam jest bezpiecznie bo nie ma policji. Bo obecność policji w mentalności ludzi sugeruje, że skoro ona jest to znaczy że może być niebezpiecznie. A to powoduje reakcje stresowe i pojawia się to czego chciano by uniknąć przez udział policji w danym miejscu/imprezie.
I tak samo było by u nas, a moim zdaniem nie oto chodzi...

Poza tym administracja forum ma możliwości by ograniczać dostęp do forum tym którzy nie chcą działać dla jego rozwoju, a chcą mu szkodzić

Takie jest moje zdanie

GG: 2486773 :D

Zaan waży już 91kg :)

PostNapisane: 21 sty 2011, o 17:15  

Fensigliere

Ale nikt nie musi bać się o to że jego post będzie wychodził poza regulamin bo to nie oznacza tego, że dostanie warna, a nawet jeśli przegnie i dostanie warna, to i tak nic mu nie będzie, bo pojedyncze ostrzeżenie nikomu krzywdy nie robi (chyba, że ktoś boi się dostać wiadomości pt. "dostałeś ostrzeżenie", ale to już jego sprawa ;) ).

A jeśli chodzi o ilość warnów po których dostaje się jakąś "nagrodę" to podałem, taką bo, po pierwsze jest ona używana na większości forów i dobrze się sprawdza, a poza tym znam dobre serce Kseni i wiem, że nie dawałaby ostrzeżenia za każdy wykraczający poza regulamin post (i bardzo dobrze, bo tego nikt nie chcę)

Co do "nagrody" za 9 warnów. Tu przyznam Wam racje, zagalopowałem się z tym ;) więc w zamian proponuje ban na miesiąc, a permanentny za większe rozboje, lub gdy sytuacja będzie się powtarzać.

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 21 sty 2011, o 17:28  

Kapłan Kości

Jak będziecie chcieć tj. użytkownicy forum taki system to będziecie mieć... ja podtrzymuje swoje nie...

i od razu ogłaszam, że wyłączam się spod działania tego systemu... taki już jestem, nie lubię sztucznych ograniczeń nawet tylko w założeniach... a jedyne ograniczenia jakie uznaję to ze względu na drugą osobę...

PostNapisane: 21 sty 2011, o 17:36  

Niewolnik Jaganga

Ja nawet nie wiedziałem, że na tym forum nie ma warnów :D Ja jestem na nie bo na forum zapanowałby "nepotyzm" i moderatorzy na tak zwane VIPy przymrużali by oko.

IQ: 127

Ostatnio edytowano 21 sty 2011, o 17:43 przez Zedd Żulus Zorander, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 21 sty 2011, o 17:39  

Kapłan Kości

Co nie znaczy Żulusie, że Cię przyblokować nie możemy... bo możemy ale nie chcemy :D

PostNapisane: 21 sty 2011, o 18:30  

D'Harański gwardzista

Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jaka jest kochana moderacja, moderacyjka, moderacysia :P

Taki system może faktycznie zmienić forum w ocenzurowane spotkania, gdzie każdy najmniejsze odbiegnięcie od tematu, będzie wycinane, każda wymiana zdań karana... Ale taki system w dobrych rękach może tylko pomóc.

Z drugiej strony nie widzę na tym forum żadnych problemów. Gdyby były, można by wprowadzić rozwiązanie, a teraz po co?

PostNapisane: 21 sty 2011, o 18:33  

Starszy

Tak jak wczoraj już mówiłem - jestem za, ale jako potecjalne rozwiązanie na przyszłość, bo aktualnie nia miałoby to praktycznie żadnego zastosowania(i mam nadzieję, że tak zostanie).

All men must die

PostNapisane: 21 sty 2011, o 19:22  

Czarodziej(ka)

Też mi się ten pomysł podoba. I przydała by się opcja raportowania postów które w naszej opinii są niepoprawne. Ale z drugiej strony na tym forum jest na tyle mało użytkowników i na tyle dużo administracji, że spokojnie dają sobie rade :)

Piszcie co chcecie, ja i tak uważam, że serial jest wypasiony :D HA!

PostNapisane: 21 sty 2011, o 19:28  

Wiedźma

Mario napisał(a):
I przydała by się opcja raportowania postów które w naszej opinii są niepoprawne. Ale z drugiej strony na tym forum jest na tyle mało użytkowników i na tyle dużo administracji, że spokojnie dają sobie rade :)

Przecież jest - taki mały wykrzyknik po prawej.
Poza tym właściwie jest też system ostrzeżeń, ale właśnie nie tak techniczny. Może zamiast zmieniać, chcecie tak naprawdę coś udoskonalić? Coś Wam się ostatnio nie spodobało?

I do believe in fairies! I do! I do!

PostNapisane: 23 sty 2011, o 19:41  

Rutlawski napisał(a):
Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jaka jest kochana moderacja, moderacyjka, moderacysia :P

Taki system może faktycznie zmienić forum w ocenzurowane spotkania, gdzie każdy najmniejsze odbiegnięcie od tematu, będzie wycinane, każda wymiana zdań karana... Ale taki system w dobrych rękach może tylko pomóc.

Z drugiej strony nie widzę na tym forum żadnych problemów. Gdyby były, można by wprowadzić rozwiązanie, a teraz po co?

Zgadzam się, sądzę że w naszym przypadku będzie to egzekwowane tylko wtedy gdy naprawdę trzeba :P Dlatego jestem za. Natomiast teraz czy później co za różnica, nigdy nie wiadomo kiedy zaczną być problemy, możemy już być przygtowani ;P :)

PostNapisane: 23 sty 2011, o 22:12  

Generał

ja uważam że dawanie warna za tylko jeden post nie na temat to duże przegięcie

mi tez czasem zdąża się napisać jakiś offtopic no ale bez przesady...

gdyby ktoś non stop pisał nie na temat to co innego ale takie "wybryki" raz na jakiś czas nikomu nie szkodzą a raczej rozładowują atmosferę

PostNapisane: 23 sty 2011, o 22:19  

Impuls napisał(a):
ja uważam że dawanie warna za tylko jeden post nie na temat to duże przegięcie

mi tez czasem zdąża się napisać jakiś offtopic no ale bez przesady...

gdyby ktoś non stop pisał nie na temat to co innego ale takie "wybryki" raz na jakiś czas nikomu nie szkodzą a raczej rozładowują atmosferę

Też racja. Każdy sobie lubi zaofftopować i o ile nie robi tego notorycznie to w sumie nie ma co od razu warna dawać.

PostNapisane: 24 sty 2011, o 01:51  

D'Harański gwardzista

Powiem tyle: Najciekawsze dyskusje rodzą się często z off - topów.

A do czego służy forum? :P

PostNapisane: 24 sty 2011, o 14:15  

Czarodziej(ka)

Mnie też, wkurza niesamowicie jak zaczyna się jakiś interesujący offtop to administracja z łzami w oczach płacze, że to nie o tym temat i tego się tu nie powinno pisać... W sumie nie tylko administracja, ale też kilku użytkowników :P

Piszcie co chcecie, ja i tak uważam, że serial jest wypasiony :D HA!

PostNapisane: 24 sty 2011, o 14:22  

Ksieni

Mario napisał(a):
Mnie też, wkurza niesamowicie jak zaczyna się jakiś interesujący offtop to administracja z łzami w oczach płacze, że to nie o tym temat i tego się tu nie powinno pisać... W sumie nie tylko administracja, ale też kilku użytkowników :P

I żeby zapobiec takim sytuacjom i nie kasować tych niesamowicie ciekawych offtopów powinniśmy je poprostu przenosić do nowego tematu :)

Mam nadzieję, że moi pomocnicy mi w tym pomogą :)

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 24 sty 2011, o 22:40  

D'Harański gwardzista

Otóż to. Takie jest najlepsze rozwiązanie dla obu stron.

Strefa czasowa: UTC + 1