Teraz jest 17 gru 2018, o 00:28

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pyrkon 2014
PostNapisane: 10 gru 2013, o 09:42  

Nawiedzający sny

Eruanno napisał(a):
wisienka91 napisał(a):
Można pomyśleć o porządnej relacji z Sylwestra i takoż ją zaprezentować... :) Znaczy odpowiednio wycięte fragmenty :D

Jak ty to sobie wyobrażasz? Bo ja szczerze nie poszedł bym na prelekcję o tym jak nieznana mi zupełnie osoba spędziła Sylwestra. Po prostu mnie to nie interesuje :P

To akurat proste: nie mam na myśli oczywiście całego sylwestra, ale na przykład świeża relacja z Ja`La wzbogaciłaby nasz dorobek :)

O korzennej polewce, też nie zamierzałem przygotowywać niczego na godzinę wykładu. Tak jak napisałem - moja wizja jest taka, żeby złożyć do kupki to co się nam udało :) 5 minut na to, 15 na coś innego i jeszcze pół godziny na coś innego... Do kupki zebrawszy, da się mam nadzieję złożyć przynajmniej te 50 minut podstawowej prelekcji o nas.

Eruanno napisał(a):
To było forum o tematyce Miecza Prawdy trzy lata temu. Jeżeli chciałeś pogadać na tematy Miecza Prawdy było się wtedy zarejestrować. Teraz wszystko tematy z MP zostały przegadane i jest to forum grupki ludzi którzy się że sobą dobrze bawią.

Już bardziej się nie mogę nie zgodzić. Odkopywanie dowolnego tematu (o ile faktycznie ma się coś nowego do dodania) jest jak najbardziej wskazane. Tak jak powiedziałem, na samej prelekcji chciałbym uniknąć bezpośredniej reklamy serii MP. Niech to, co zrobiliśmy - reklamuje je samo za nas. Unikniemy spojlerów, pustek (mam nadzieję), no i będzie więcej możliwości. Ideologię można nieco wpleść, ale to tylko na potrzeby poparcia niektórych argumentów, a nie jako temat przewodni. Amen.

W związku z tym, co stało się wyżej w tym temacie: proszę uprzejmie o dodatkowe pomysły, lub sposoby jak pomysły istniejące przedstawić...

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 10 gru 2013, o 10:43  

Poszukiwacz Prawdy

wisienka91 napisał(a):
To akurat proste: nie mam na myśli oczywiście całego sylwestra, ale na przykład świeża relacja z Ja`La wzbogaciłaby nasz dorobek :)

Podtrzymuje to co napisałem. Nikt nie przyjdzie posłuchać o czyimś sylwestrze. A o ja'la bym zrobił prelekcję ale w całości mu poświęconą tak jak np na którymś krakonie na boisku przyszkolnym w którym odbywał się Krakon była rozgrywana jakaś tam gra z Pratchetta

wisienka91 napisał(a):
O korzennej polewce, też nie zamierzałem przygotowywać niczego na godzinę wykładu. Tak jak napisałem - moja wizja jest taka, żeby złożyć do kupki to co się nam udało :) 5 minut na to, 15 na coś innego i jeszcze pół godziny na coś innego... Do kupki zebrawszy, da się mam nadzieję złożyć przynajmniej te 50 minut podstawowej prelekcji o nas.

A niby co tu chcesz więcej o korzennej polewce powiedzieć? 15 minut to będzie już dużo - co to jest, skąd to jest, jak to zrobić. Gotować tam tego nie będziemy bo nie będzie na to i czasu i środków. No chyba że zrobi się wykład o błotnych ludziach i Rajek przyjedzie przebrany za człowieka Ptaka :P

wisienka91 napisał(a):
Już bardziej się nie mogę nie zgodzić. Odkopywanie dowolnego tematu (o ile faktycznie ma się coś nowego do dodania) jest jak najbardziej wskazane.

A czy ja gdzieś napisałem że nie można? Po prostu przestańmy się łudzić że będziemy mieć nagle wiele rozmów na tematy MP. Ta studnia już dawno wyschła i tylko od czasu do czasu ktoś coś napisze ale cóż nawet ślepej kurze czasem trafia się ziarno. Wszystko co miało być powiedziane zostało powiedziane albo po prostu nie chce się nikomu na ten temat pisać. Niech za potwierdzenie tego służy dział o Pierwszej spowiedniczce gdzie po premierze książki napisano 10 postów. Przestańmy się oszukiwać. Taka prawda że jedynie czat i RPGie służą za respirator dla tej strony.

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 10 gru 2013, o 13:33  

Prorok

Aleś cie poszaleli... Ja do Keya mam tylko jedno: Cięzko komuś mówić o czymś przekonywająco jak w to nie wierzy. Idee są tu takie super? O przepraszam, mi ta książka pod tym względem gówno (za przeproszeniem) dała. Ja się wychowałam na Tolkienie i taki TG nawet mu butów nie może czyścić... ups, znowu porównanie. Sagę przeczytałam, bo spodobał mi się serial - zabawny, fantasy, wyróżniający się, było z czego się pośmiać. Książki zainteresowały mnie tylko i wyłącznie fabułą - ciekawą, aczkolwiek gdybym najpierw poznała Jordana TG zostałby spalony po drugim tomie, jak nie i po pierwszym. Trafiłam na forum ponieważ zawsze po skończonej historii brakuje mi czegoś, przywiązuje się do pewnych postaci i szukam czegoś więcej (mam tak ze wszystkim - książkami, filmami, grami, nawet tych najniższych lotów...), a zostałam tu tylko i wyłącznie dlatego że poznałam tu przyjaciół. I sorewicz, Ita może mówić sobie co chce - ale mnie w żaden sposób TG nie identyfikuje. Trafiają tu różni ludzie, ale zostają tylko ci którzy tak naprawdę pasują.

Wracając do Pyrkonu i tematów:

Polewka - w TG mamy za mało by działało to samodzielnie, można by w zestawieniu z innymi książkami, we władcy mamy jednak tego dużo. Sam trochę się nagotować - Eru, odsyłam Cię do poszperania po necie, fanatycy wyciągneli już takie rzeczy z tych książek, że głowa boli :D
No ale tutaj jedyne co widzę, to faktycznie musiałby przyjechać Rajek i on nam tą prelekcje poprowadzić, bo jako jedyny w towarzystwie posiada wiedze kulinarną na takim poziomie by nie było wstydu :) Z całym szacunkiem do Dziada, ale wiem że tego nie uczyni :) Aczkolwiek pomysł ciekawy.

Ja'la - rozszerzając do gier fantasy, można porównać z takim Harry Potterem (o kurde, wreszcie w czymś TG jest lepszy :D a przynajmniej moim skromnym zdaniem ;)) i tą grą co to nie pamiętam jak się pisało, z Pretchettowym (hm.. muszę Wookiego podpytać, bo za cholerę nie kojarzę, a jednak trochę jego książek naczytałam). Czy gdzieś jeszcze coś jest? Bo ja nie kojarzę. No i tu też oczywiście jakaś prezentacja gry musiałaby być.. Chociaż nie wiem czy relacja z sylwka byłaby najlepszym pomysłem :P Większość z nas podejdzie do tematu pierwszy raz i może wyjść katastrofa! :)

A co do RPGa - Karol mi ostatnio marudził, że w takiej tematyce to się rzucamy z motyką na słońce.. Prawda jest taka że na taką prelekcje mogą przyjść straszni wymiatacze i nas pozaginać pytaniami, więc będzie trzeba mocno, ale to mocno się przygotować. Aczkolwiek nadal to jest nasza najmocniejsza strona i od niej powinniśmy zacząć - przede wszystkim dlatego że promuje nas, naszą społeczność - co jest naszym głównym założeniem. No i to w co wierzymy :)

Reasumując - jeszcze raz podkreślę, że nie wszystko na raz, a jeden konkretny temat i wyczerpać go na maksa. Dobrze dobrany temat zarówno pod względem marketingowym (to dla Ity), jak i zgodny przede wszystkim z treścią.

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 10 gru 2013, o 13:52  

Poszukiwacz Prawdy

Elenwe napisał(a):
Polewka - w TG mamy za mało by działało to samodzielnie, można by w zestawieniu z innymi książkami, we władcy mamy jednak tego dużo. Sam trochę się nagotować - Eru, odsyłam Cię do poszperania po necie, fanatycy wyciągneli już takie rzeczy z tych książek, że głowa boli :D

Elka ty tego nie mów mnie tylko to mów im, bo ja wiem że sama polewka nie wystarczy. I wiem że jest mnóstwo przepisów wyciągniętych z książek fantasy przez fanów. Myślisz że dlaczego dałem tytuł "Gotuj z fantasy"? :P I wiem że takich rzeczy jest mnóstwo w necie, wczoraj bez żadnego problemu znalazłem przepis na Tolkienowskie Lembasy. Trza tylko wybrać coś ciekawego :P

Elenwe napisał(a):
No ale tutaj jedyne co widzę, to faktycznie musiałby przyjechać Rajek i on nam tą prelekcje poprowadzić, bo jako jedyny w towarzystwie posiada wiedze kulinarną na takim poziomie by nie było wstydu

A Jaffar nie podejmie się wyzwania? :P

Elenwe napisał(a):
Ja'la - rozszerzając do gier fantasy, można porównać z takim Harry Potterem (o kurde, wreszcie w czymś TG jest lepszy :D a przynajmniej moim skromnym zdaniem ;)) i tą grą co to nie pamiętam jak się pisało, z Pretchettowym (hm.. muszę Wookiego podpytać, bo za cholerę nie kojarzę, a jednak trochę jego książek naczytałam). Czy gdzieś jeszcze coś jest? Bo ja nie kojarzę. No i tu też oczywiście jakaś prezentacja gry musiałaby być.. Chociaż nie wiem czy relacja z sylwka byłaby najlepszym pomysłem :P Większość z nas podejdzie do tematu pierwszy raz i może wyjść katastrofa!

Ja bardziej myślałem nad tym by prezentacja miała po prostu formę gry. Najpierw wytłumaczenie zasad a potem już gra. Oczywiście nie tak brutalna jak w MP :P

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

PostNapisane: 10 gru 2013, o 14:19  

Prorok

Eru - do Ciebie miało się odnosić tylko ostatnie zdanie, bo wcześniej napisałeś że nie przypominasz sobie nic więcej niż Lembasy ;)

Co do kuchcenia - Jaffar tego nie przeczyta to mogę napisać (:D) - on raczej gotuje na czuja niż z jakąś konkretną wiedzą no i ma że tak powiem pewne ograniczone zainteresowania kulinarne. Nie nadaje się do prezentowania tego szerszemu gronu.

A Ja'la - hm.. tylko wiesz, Pyrkon dzieje się w marcu gdzie jest jeszcze zimno (tak żeby grac na dworze), do tego dzieje się to na Targach, gdzie szczerze nie widzę miejsca na taką grę, czy to na zewnątrz czy w środku. No i by musiało się nas wtedy zjechać trochę więcej niż 3-4 osoby :)

PostNapisane: 10 gru 2013, o 14:29  

Poszukiwacz Prawdy

Elenwe napisał(a):
Eru - do Ciebie miało się odnosić tylko ostatnie zdanie, bo wcześniej napisałeś że nie przypominasz sobie nic więcej niż Lembasy ;)

Z Władcy Pierścieni, bo go czytałem w gimnazjum i już nie pamiętam czy tam były jeszcze jakieś konkretne dania. A nie wiem czy zauważyłaś że wspomniałem o całej Książce Kucharskiej z PLIO

Elenwe napisał(a):
Co do kuchcenia - Jaffar tego nie przeczyta to mogę napisać (:D) - on raczej gotuje na czuja niż z jakąś konkretną wiedzą no i ma że tak powiem pewne ograniczone zainteresowania kulinarne. Nie nadaje się do prezentowania tego szerszemu gronu.

No chyba że tak :P

Elenwe napisał(a):
A Ja'la - hm.. tylko wiesz, Pyrkon dzieje się w marcu gdzie jest jeszcze zimno (tak żeby grac na dworze), do tego dzieje się to na Targach, gdzie szczerze nie widzę miejsca na taką grę, czy to na zewnątrz czy w środku. No i by musiało się nas wtedy zjechać trochę więcej niż 3-4 osoby :)

No tak na Pyrkonie może być rzeczywiście trudno ale już na takim Krakonie (praktycznie zawsze się odbywa w jakiejś szkole) czy innych myślę że spokojnie dałoby rady. No i po co więcej niż 3-4 osoby? To nie my mamy grać tylko ludzie. Jakby się uparł to dwie osoby by wystarczyły. Wytłumaczyły by zasady i stworzyli dwie drużyny które by pokierowali.

PostNapisane: 11 gru 2013, o 20:36  
Łowca

To Wy przeinaczacie moje słowa.

Nie mówię, że nie jesteście tutaj dla ludzi, a dla ludzi, którzy pojawili się tutaj z powodu książki. Zakładam - może błędnie - że nie udzielacie się na 50 forach poświęconych różnym książkom. Zakładam również - może błędnie - że większość z Was nie znała tutaj nikogo, zanim tutaj trafiła.

I gdy mówię, że znajdujemy się na forum fanów Miecza Prawdy, to nie mam na myśli, że tylko o MP tutaj rozmawiamy, tylko że jako fani MP mamy się pojawić na Pyrkonie. Skoro zamierzacie się tam pojawić pod tytułem "fanów MP", to będą od Was oczekiwać, że będziecie fanami MP.
Jeśli zaś będziecie mieli mówić cokolwiek o MP i nie chcecie sprawić, by słuchacz Waszej prelekcji rzygał tą książką już na starcie (bo Wasze komentarze do książek do takich odczuć prowadzą), to jedynym sensownym wyjściem jest przedstawienie książek Goodkinda jako książek ideologicznych. Bo tylko w takim wypadku bylibyście w stanie powiedzieć coś przynajmniej neutralnego o tych książkach. Podkreślę dla pewności jeszcze raz: nie chodzi o prelekcje o filozofii, a o przedstawienie książek Terry'ego jako głoszących pewną filozofię. Powtórzę też, że nie chodzi o mówienie, jaką filozofię prezentuje TG, a o naobiecywanie ludziom cudów o tym, jak to wpłynie na ich duchowe życie.
I jeszcze raz po raz któryś: Jeśli w ogóle przedstawiać książki Terry'ego, to tylko taki sposób ma jakikolwiek sens.

Względem pomysłu o prezentowaniu tego, co Wam wyszło, to przecież dokładnie to Wam doradziłem. Wydawało mi się też, że dałem do zrozumienia, że taka prezentacja ma więcej sensu niż przedstawianie książki, a na pewno podałem Wam parę przykładów tego, jak możecie się do tego zabrać tak.

Ja Wam daję konkretne rady i jeśli nie chcecie z ich w ogóle wziąć pod uwagę, bo wolicie się ze mną wykłócać, że sposoby na dobre przedstawienie MP są głupie, bo pierniki nie rosną na drzewach, to Wasza sprawa. Ja chciałem pomóc.

PostNapisane: 11 gru 2013, o 20:55  

Prorok

Nie no pewno, masz racje K. trafiłeś na bande idiotów, która cię nie rozumie i przeinacza twoje słowa. W tym jeden biedny ty... nc...

Jeśli tak bardzo cię ciągnie do takiej prezentacji, to proszę bardzo przygotuj ją. Ale nie mów nam po raz setny, że tylko o jest właściwie i tak mamy robić. Ja nikomu tu nie wmawiam że mój pogląd jest jedynym właściwym. Szukamy wspólnego środka, tego co każdy z nas odczuł, bo chcemy to zrobić jako SPOŁECZNOŚĆ, więc przedstawiamy pogląd SPOŁECZNOŚCI.
Faktycznie gdy zebrać to do kupy to wychodzi że TG to jest miernota, a MP nie ma nic do zaoferowania - dyskusje na ten temat prowadziliśmy i byłoby dobrze jednak gdybyś się z nią zapoznał, gdyż jest mimo wszystko pewnym podłożem na którym się już opieramy. I jeśli ty mi piszesz że nie chcesz tego czytać bo pisaliśmy to kiedyś, to sorry ale wtedy mi się nie chce z Tobą dyskutować bo po jakiego grzyba mam po raz kolejny pisać to samo. Każdy jest odpowiedzialny za to co pisze, czy teraz czy w przeszłości. I jeżeli kiedyś pisał coś bo miał kaprys i teraz się od tego odcina to to jest niepoważny człowiek dla mnie. Wiadomo że można zmienić zdanie, ale to w takich miejscach jak fora, można łatwo zmienić wpisując kolejny post, przy okazji poruszając stary wątek.

Wydaje mi się że dalsza dyskusja o tym o czym można zrobić prelekcje nie ma sensu, więc proponuję obrać temat RPG jako że na to pozytywnie wypowiadała się większość, a przede wszystkim osoby które faktycznie mają zamiar pomóc przy pracy. Także ogarnijmy teraz podział pracy, zaproponujmy co w tej prelekcji ma się znaleźć, jaką formę ma przyjąć. Jednakże patrzmy pod kontem tego jaki mamy tytuł tego tematu - czyli pod Pyrkona. W przyszłości jeśli uda się zrobić to co chcemy, będziemy rozszerzać tę działalność o nowe prelekcje, bądź udoskonalać tę. Ale to w odpowiednim do tego temacie, który notabene już istnieje, bo sama go niecały rok temu zakładałam.

PostNapisane: 11 gru 2013, o 20:59  

Nawiedzający sny

Dzięki użytkownikowi o nicku Lukas, mamy nieoficjalne informacje, że TK wyjdzie w połowie stycznia. Proszę więc uprzejmie o zgłoszenie się osób, z którymi mógłbym porozmawiać na temat kontaktu z Rebisem, gdyż w takim wypadku należy go przedsięwziąć jak najszybciej :)

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 11 gru 2013, o 21:08  

Poszukiwacz Prawdy

K. napisał(a):
Skoro zamierzacie się tam pojawić pod tytułem "fanów MP", to będą od Was oczekiwać, że będziecie fanami MP.

No jesteśmy fanami. Fanami nie Fanatykami, Różnica między fanem a fanatykiem jest taka że fan potrafi dostrzec co jest złe a fanatyk jest tak zaślepiony że tego nie potrafi.

Elenwe napisał(a):
Wydaje mi się że dalsza dyskusja o tym o czym można zrobić prelekcje nie ma sensu, więc proponuję obrać temat RPG jako że na to pozytywnie wypowiadała się większość, a przede wszystkim osoby które faktycznie mają zamiar pomóc przy pracy.

Dopiero co nas przestrzegałaś przed robieniem prelekcji o RPGu bo nas zagną starzy wyjadacze :P

PostNapisane: 11 gru 2013, o 21:43  
Łowca

Ela, nie wmawiam i nie przekonuję do robienia takiej prezentacji. Czytasz w ogóle, co piszesz o Terrym i MP? Napisałaś, że jest miernotą i MP nie ma nic do zaoferowania. O tym właśnie mówię. Że jeśli chcecie przedstawiać jego twórczość, to nie słowami: "Ten autor jest do d**y i jego książki są g**niane." Mówicie tak o każdym aspekcie jego książek.
JEŚLI chcecie mówić o książkach, to nie warto mówić, że są do d**y i nie warto wymieniać, co kijowego w nich jest. Więc JEŚLI macie cokolwiek powiedzieć o książce, to tylko o ich ideologicznym aspekcie, bo jako jedyny aspekt da się go przedstawić w nie-negatywnym świetle.

Edit:
Off top. Czytaj uważnie, pisz z głową! To o czym piszesz w tym poście nie odnosi się do Pyrkona. Jeszcze jeden taki numer i otrzymasz warna. Jeśli chcesz dalej prowadzić tę dyskusję - proszę nie uchylam się od niej, ale we właściwym miejscu na forum - poszukaj to nie boli - bądź na czacie. Elenwe

PostNapisane: 12 gru 2013, o 08:52  

Prorok

Eru:
Cytuj:
A co do RPGa - Karol mi ostatnio marudził, że w takiej tematyce to się rzucamy z motyką na słońce.. Prawda jest taka że na taką prelekcje mogą przyjść straszni wymiatacze i nas pozaginać pytaniami, więc będzie trzeba mocno, ale to mocno się przygotować. Aczkolwiek nadal to jest nasza najmocniejsza strona i od niej powinniśmy zacząć - przede wszystkim dlatego że promuje nas, naszą społeczność - co jest naszym głównym założeniem. No i to w co wierzymy :)

Pisałam tylko o trudnościach z tym związanymi ale jak widać nadal uważam że to jest nasza najmocniejsza strona, więc ten temat powinniśmy robić. Po prostu ten kto będzie temat prezentował (oj biedny Wiśnia :D) będzie musiał się mocno przygotować i obryć :)
Także nadal czekam na jakieś konkrety. Eru - jako jeden z głównych mg, napisz co widzisz w takiej prezentacji, co warto by zawierała, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę?

Z mojej strony mogę powiedzieć że na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na klasy postaci przez nas stworzone pod realia świata w jakich gramy - Raug Moss, Mord-Sith, Siostra Światła, Wiedźma, Czarodziej wojny - było coś jeszcze? Próbowaliśmy tą spowiedniczkę,nie dokończyliśmy bo nie było komu grać, ale w jakimś tam stopniu też ona jest zrobiona.
Wiadomo że o ekp, choć jeśli mamy faktycznie go zaprezentować, to trza tam jeszcze trochę poprawek na wnosić, w tym jak sądzę moja zabawa z CSSem.
Co jeszcze?

PostNapisane: 12 gru 2013, o 10:18  

Poszukiwacz Prawdy

To zależy od tego jaki będzie tytuł prezentacji. Czy my po prostu będziemy chcieli przedstawić nasz system (moim zdaniem odpada, nie mamy nic odkrywczego w nim) czy bardziej na zasadzie "Marzysz o zrobieniu RPGa na podstawie swojej ulubionej serii Fantasy? Nic trudnego przyjdź do nas my ci poradzimy" :D

PostNapisane: 12 gru 2013, o 10:20  

Prorok

No raczej oczywiście że to drugie, tym bardziej że nasz system jest w sumie lekką przeróbką młotkowego :P

PostNapisane: 12 gru 2013, o 10:22  

Poszukiwacz Prawdy

No to w takim razie ja widzę to tak że przedstawić jak powstał nasz RPG oraz co w nim mamy czego nie ma w Młotku a później pytania od publiczności.

PostNapisane: 12 gru 2013, o 16:00  
Nowicjusz(ka)

Ja mam taką chęć na korzenną polewkę :D Zawsze ją sobie wyobrażałem że jest z cynamonem, kardamonem i innymi "piernikowymi" przyprawami i chyba taką zrobię. Obsmażyć żeberka w miodzie i przyprawach a potem gotować z kawałkami mięsa i warzywami mmmm.

W tamtym roku za późno się dowiedziałem o Pyrkonie ale mój chłopak był i coś tam nawet przedstawiał. Coś czuję że w tym roku się z nim wybiorę :D

PostNapisane: 16 gru 2013, o 16:07  

Nawiedzający sny

Rejestracja ruszyła. Do 1 lutego mamy czas, żeby zrobić podstawy wystarczające do tego, żeby się zgłosić.

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 16 gru 2013, o 16:46  

D'Harański gwardzista

Ej a o zlotach można było coś powiedzieć, o wyborach na poszukiwacza, według mnie jak bym usłyszał że na Pyrkonie że z danej książki jest możliwość poznania osób z reala którzy lubią tą samą książkę ba okazuje się że nie tylko ulubiona książkę ale też inne zainteresowania to już bym bardziej się tym zainteresował. A i czy bym się pojawił to jak najbardziej tylko Elka musiała byś mnie przenocować :P

"Gry łączą, a nie dzielą"

ASKET - Antyterrorystyczny, Stabilny, Krwawy Ewentualnie Tarczownik

PostNapisane: 16 gru 2013, o 17:07  

Nawiedzający sny

Pisałem tu nawet, że moglibyśmy powiedzieć o sylwestrowej relacji z RPG`a lub Ja`La. Konkurs na Poszukiwacza jest jak najbardziej ideą godną podzielenia się. Tak jak mówiłem, prelekcja prawdopodobnie będzie dotyczyć nas, jako grupy. O tym co wyszło z tego, że się spotkaliśmy - RPG, zloty i właśnie te konkursy i wiele wiele innych dobrych rzeczy, przez co automatycznie zareklamowane zostaną książki, które nas tu zgromadziły. Nie zawsze się zgadzamy we wszystkim, a jednak to, w czym się zgadzamy - jest źródłem tylu fajnych rzeczy, że warto do nas wpaść :) Tak jak było już powiedziane, fragment o RPG może być zarówno tego częścią, jak i osobnym bytem, przy którym proponowana przeze mnie prelekcja autoreklamowa nie będzie konieczna. Wyboru trzeba już powoli dokonywać, więc jeśli ktoś ma jeszcze coś do dodania - słucham :)

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 17 gru 2013, o 23:10  

Mściwa

Tak sobie myślałam, że fajnie było by się wybrać i dołączyć do was. Zawsze mogłabym w czymś pomóc może nie w pisaniu, ale choćby nawet postać przy stoisku(jeśli przyda się Wam jeszcze jedna para rąk do pomocy) :P Tak więc jeśli mi fundusze dopiszą i czas bo w marcu to raczej będzie ciężko to chętnie bym się wybrała. :)

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

PostNapisane: 15 sty 2014, o 02:39  

Nawiedzający sny

Jako że uda nam się dogadać z REBISem proszę uprzejmie o podawanie propozycji na ostateczną formę naszej prezentacji. Teoretycznie wystarczyłby temat, żeby zgłosić go na Pyrkon, ale czasu do 2 lutego już niewiele, więc proszę o konkretne wypowiedzi, albowiem praca czeka... :)

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 15 sty 2014, o 09:01  

Prorok

Tu nie ma sensu dumać nad tematem. Niech się zgłosi ten który takową pracę jest w stanie napisać i wtedy ta osoba już niech sobie decyduje o czym chce napisać, co jest w stanie zrobić. Bo my tu dumamy, mieliśmy już praktycznie ustalone, a tu się okazuje że dupa nikt czasu nie ma żeby to zrobić... Także tego. Zgłosić się na Pyrkon i tak zgłosimy ze stoiskiem - to moim zdaniem nie ma w ogóle nad czym dyskutować. A Prezentacja będzie, jeśli będzie piśmienny...

PostNapisane: 15 sty 2014, o 13:12  

Nawiedzający sny

Inaczej. Na podstawie całej powyższej dyskusji - proszę o konkretne propozycje tematu prezentacji, na który będę pisał z Waszą pomocą przez luty. Chodzi mi o to, że podanie tematu/kategorii prelekcji jest obowiązkowe przy rejestracji na Pyrkon. Mogę się mylić, ale nawet jeśli, to i tak chciałbym to wiedzieć :)

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 15 lut 2014, o 21:31  

Nawiedzający sny

Dobra. Przynajmniej jeden punkt programu mamy zatwierdzony - pod koniec lutego dostaniemy dokładną datę i godzinę. Współpraca zakłada jednak pracę obu stron i w związku z tym potrzebuję dwóch informacji:

1. Wstępnej listy osób, które wyjazd na pyrkon mają pewny trochę bardziej niż: "chyba pojadę".

2. (WAŻNIEJSZE - DO PONIEDZIAŁKU) Ochotników do tzw. Gżdaczowania w bloku Integracyjnym, który w tym roku jest nowością na Pyrkonie. Proszę o chociażby orientacyjne godziny i dni, w których dana osoba mogłaby pomóc. Szeroko pojęty skrót opisu obowiązków: "...gżdacz (...) generalnie musi pilnowac zeby mi ludzie podlogi farbami nie pomalowali ani sie nie posklejali". Jak więc widzicie zadanie miłe i przyjemne no i są zniżki. Oczywiście na zniżki trzeba zapracować, ale myślę, że uda się coś uzyskać nawet jak się będzie krócej niż podano na stronie. To kwestia do dogadania.

Wszelkie informacje dlaczego to ważne dostępne są u mnie na pw/chat/tel/e-mail/gołąb/itp/itd. :D

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 15 lut 2014, o 21:37  

Poszukiwacz Prawdy

Na 90% powinienem być chyba że mi na uczelni coś dowalą wtedy
Przy drugim chyba też będę mógł pomóc :P

PostNapisane: 16 lut 2014, o 07:36  

cycMaper

Na jeden dzień chcę się pojawić. Prawdopodobieństwo 92%.
To będzie najprawdopodobniej pierwszy dzień.

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

PostNapisane: 16 lut 2014, o 17:21  

Nawiedzający sny

Postanowione: prelekcja jest w sobotę o 16:00, a warsztaty o 20:00.

Godziny co prawda mogą się jeszcze zmienić, ale raczej zostanie jak jest.

Jeśli ktoś jeszcze chciałby pomóc w gżdaczowaniu - proszę o zgłoszenie się do mnie :)

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 17 lut 2014, o 11:31  

Prorok

Gadałam dziś z Krasną (moją kumpelą co jest w organizacji Pyrkona) i z tym gżdzaczowaniem, to jak to ujęła na raz potrzeba 2 osób :P Tzn. możemy przyjść wszyscy, jak chcieliśmy, ale i tak zniżki na wejściówki wtedy mogą dostać tylko te dwie osoby (reszta po prostu nie będzie 'gdakac' :P ino towarzyszyć), a reszta dostanie - ciasteczka :) Taka odgórna polityka, cóż zrobić. Nie chciałam już latać w tysiące stron z tym info i dogadywać, więc twardą Tyrańską ręką Wam to narzucam, bo się zgodziłam ;) Mówiła jeszcze że da nam znać czy we wszystkich tych godzinach będzie potrzebowała nas. Więc będę tu jeszcze pisać, co i jak.

Na tą chwilę zgłosili mi się: Nina, Eru, Wiśnia - jako Ci co przybędą, i z noclegu skorzystają, oraz Daikin który przyjedzie i ucieknie przed noclegiem :) Jak coś ktoś jeszcze planuję, to proszę o info, bo jeśli chodzi o nocleg - to muszę wiedzieć raczej wcześniej niż później. Choć i tak nie wiem, czy więcej osób dam radę przenocować (kwestia przychylności rodziców ;)).

PostNapisane: 27 lut 2014, o 15:39  

Prorok

Zauważyłam dziś że jest już na stronie program Pyrkonu. Można go obejrzeć tutaj:
http://www.pyrkon.pl/2014/index.php?go2=program

Oczywiście są dwa nasze punkty :) Pierwszy wykład w bloku Literackim I (Budynek 14) godz 16:00 Drugi, warsztaty w punkcie integracyjnym o godz 20:00 :) Zapraszam do zapoznania się z opisami ;) A co mnie jeszcze zainteresowało, godzinę przed naszymi warsztatami, w programie widnieje taki oto punkt: "sob 19:00 Fandomowe Flagi - Goodkind Blok integracyjny" :) Trza się tam ładnie pojawić, o ile i tak już tam nie będziemy w formie pomagierów :D

PostNapisane: 27 lut 2014, o 16:33  

LarpMaster

Ten Larp mnie ciekawi gdybym mógł pojechać to bym ogarną go z chęcią :D

JARHEM - Jestem Architektem Rębajłą, Hej, Ewentualnie Miecznikiem

Księga CIEMNOŚCI rozdział ósmy, werset ósmy
"Choćby świat będzie się walił, niebo płakało.
Wola ma zostanie ta sama.
"

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1